Lonček za kavo

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

tema odprta - 8. jan 2009 11:15 | ogledi: 12.560 | odgovori: 54

... za "kavo, ki gre z mano".

Tako so namreč v enem od Ljubljanskih lokalov menda prevedli "coffee to go". No, ker sem velik kofetkar in bolj "švoh" za jutranje vstajanje, me zanima, če katera ve, kje bi se dobilo takšen "termo" lonček za kavo, ki gre zjutraj od doma z mano (ali pa čaj..)? Sem jih pred časom videla v eni trgovini, super lepe, pa jih žal nimajo več...

Če katera ve, hvala :)

Lp, Katja

KetyP

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

8. jan 2009 11:16

ja, mene tudi zanima. Je imel pred časom barcaffe lončke za kavo s pokrovom, pa se pokrova sploh ne da priviti, zato ni primeren za vožnjo, ker se poliva. ariella

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

8. jan 2009 11:18

Zaenkrat videno samo pri ponudnikih poslovnih daril. fresh

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jan 2009 11:31

To so ponavadi dizajnerski predmeti in imajo temu primerno ceno. Ker, če nočeš dizajnerskega to go cup-a, potem je plastificiran karton čisto okej. Dasiravno, v kafičih se je kava-za-s-sabo razpasla zaradi tega, ker se v zaprtih prostorih ne sme kaditi in je za tiste, ki imajo gušt cigarete in kave in potem vse skupaj vržejo v smeti. Da bi pa človek nosil s sabo eno mini termoskodelico ali nekaj dizajnerskega samo za to, ker si ne more vzeti petnajst kvalitetnih minut, v katerih ne misli na nič, temveč samo uživa v aromi kave in pusti, da ostali svet divja okoli, sam se pa vsaj petnajst minut ne obremenjuje, si ne sesuva samopodobe in skratka nič od tega......je pa, za moj okus, korak v napačno smer. Preveč USA-jevsko v slabem pomenu besede. I"ll pass. Pa tudi, kaj pa bi potem počel s to skodelico? A se jo da v torbico? In kaj naj dam potem ven iz torbice? Telefon - naka, ne: Osnovni mejkap - no way! Bolj kot razmišljam, bolj navijam za petnajst minut ne početja nič s kavo. Pravzaprav grem ta trenutek do našega bifeja. Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

8. jan 2009 11:36

Bi izkoristila priliko in vprašala kje bi se dobilo čimvečji lonček za čaj. Sodelavka ga je kupila v Disneylandu in drži 0,75 l. Je katera kje zasledila kaj takega? Začetnica

romyd  

član od: 31.1.2008

sporočila: 16

8. jan 2009 11:39

Lonček za kavo: trgovina 1001 dar v Mercator centru Šiška in podhod Plava laguna, Bežigrad. LP romyd

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

8. jan 2009 11:49

Vendelina, niti ne gre za to, da si ne bi znala vzeti 15 minut kvalitetnega časa za obred same s sabo. Imam pa npr. ta kvalitetni čas ob dobri glasbi ali zanimivih novicah določen kar ob jutrih v avtu.. In ne samo 15 minut, pogosto kar celo uro (stanje v kolonah in podobno). In v teh trenutkih bi takšna skodelica kave (ali čaja) prišla močno prav In ne, meni pač kaos na cestah načeloma ne zbija samopodobe in z drugimi se v tem času ne obremenjujem. Skodelica pa bi stala v držalu za skodelice v avtu Hvala romyd! KetyP

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. jan 2009 12:02

ZAČETNICA je napisal/a:
Bi izkoristila priliko in vprašala kje bi se dobilo čimvečji lonček za čaj. Sodelavka ga je kupila v Disneylandu in drži 0,75 l. Je katera kje zasledila kaj takega? Začetnica

 

V Merkurju imajo prav gromozanske lončke za čaj (no, to je sicer relativno - ne držijo 0,75 l, pa se meni vseeno zdijo ogromni )

Lp

cervus

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

8. jan 2009 12:05

Elaphus hvala, bom preverila. Začetnica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. jan 2009 12:22

Razmere na trgu velikih skodelic so spodobne. Sama imam skodelico, ki meri 0,5 dl in tako spijem več čaja, kot bi ga iz navadnega, čeprav Kogojevaga lončka, ali, bogmevarji, tiste čudovite zadeve iz tankega porcelana, poslikanega s potonikami, ki ima 4 dele in sem sem v Cha skoraj bankrotirala.

Moja prijateljica pije kavo iz enega grozno velikega lavorja, menda je to skodelica za mislije, tako da ne vem, ali bo plavala , ali bo pila kavo.

Ker ima konec meseca rojstni dan in pripravljam darila za asociacije, imam v naboru: en keramični pisker, ki drži 1200 ml in eno skodelo ( ma je zelo lušna), ki ima svetlino 5000mm, koliko meri, pa ne vem.

Toliko o tem, kakšna je ponudba. Kupljeno v eni trgovini, v katero me je kar groza stopiti, prodajajo pa kao darila in so res oaza kiča. No, moj lonček za čaj ima namalano muciko in ročaj z muciko.

 

Glede lončka zazraven bom pa pogledala darilni katalog poslovnih daril in sporočila ugotovitve.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti