Lonček za kavo

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jan 2009 12:37

Priznam, na misel mi ni prišlo, da bi se kava pila v avtu (samo potem boš morala pa prej vstati, da jo boš pripravila, ali kako?). Pri nas tega ne počnemo, ker je bilo eno razlitje "multivitaminskega soka iz plastenke in eno puščanje čokolade v kabini in potem čiščenje tega več kot dovolj prepričljiva izkušnja, ki je ne želimo ponavljati. Veliki lončki so mi pa scary. Enkrat sem brala, kako so se v zadnjih tridesetih letih povečala pakiranja in kako se navajamo na večje potrošniške formate in kako vse postaja supergiant in me veliki lončki (a ni to malo oksimoron) asocirajo na požrtnost. In ker imam to nesrečo, da vizualiziram, se zdaj ne morem znebiti slike ene debele Američanke, ki šeta po Disneylandu z ogromnim "lončkom" dijetkole in zraven še kako supersize porcijo krompirčka. In raje ne pomislim, kolikokrat greš lulat med pitjem tričetrt litra tekočine in kje medtem pustiš "lonček"... Aja in ta moja namišljena Američanka gre potem domov, kjer ima za mizo takšen mess, kot je na ežojevi fotki (glej sosednji topic)...in spije kofe iz skodele za mueslije......ojojoj, punce, za danes definitivno ne zmorem nič več spraviti v usta. Vendelina jr.

neznan uporabnik

8. jan 2009 12:40

Nazadnje sem take skodelice videla v Mullerju, google pa mi je našel še tole: http://bob.czp-vecer.si/igre2006/kvadrati/de pa malce poskrolaj navzdol. Verjetno je romyd mislila na prav to? jancka

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

8. jan 2009 12:43

Vendy, da dol padeš... Jaz pač popijem ogromno čaja in bi rabila en keramični škaf. Joj sem jaz zahtevna danes. Pa še zaradi enega dogodka v bližnji prihodnosti bom ga nujno rabila. Začetnica

romyd  

član od: 31.1.2008

sporočila: 16

8. jan 2009 12:47

Prav tak kot ga je omenila Jancka, termo kozarec za na pot. lp romyd

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

8. jan 2009 12:47

jst sm jih tudi videla v trgovini Tisoč in en dar in sicer v City parku. Tudi jst si že dolgo ga želim :) evagirl

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

8. jan 2009 12:55

Hehe, nobene panike... Ne popijem pol litra kave "na eks" in je tudi ne nameravam. Skuha se mi pa lahko med umivanjem zob in kakšnimi drugimi opravili, ki jih med vožnjo pač ne morem opraviti . Prav zaradi problema razlitja pa iščem točno takšno skodelico - s pokrovčkom. Če bi bila kaskader, bi poskusila kaj drugega Še kakšen drug problem za razrešitev? Hvala vsem za informacije! KetyP

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

8. jan 2009 13:11

Jaz imam termovko, ki drži malo več kot 2 dl. Moj mi jo je kupil v Iglu športu. Jaz tudi velikokrat pijem kavo v avtu. Imam pa tudi termo lonček, nek reklamni. Pa teče iz njega (ni preveč vodotesen), tako da za v avto ni. Jelenckova

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

8. jan 2009 13:24

Za tople pijače so odlične tudi Sigg termoske. Vendar, če si delaš klasično turško kavo, potem zna biti čiščenje malo problematično. Drugače pa so na voljo v različnih velikostih. fresh

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. jan 2009 13:32

Mueller jih ima sigurno (dva cenovna razreda), če pa hočete imeti tiste termo lončke, kot jih imajo v kafičih (za enkratno uporabo), te sem videla pa v Butlersu.

Drugače imam jaz prav malo zbirko nekje, se vidi, da jih zelo uporabljam Večinoma dobila kot darila od ameriških prijateljev...

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. jan 2009 13:34

elaphus je napisal/a:

ZAČETNICA je napisal/a:
Bi izkoristila priliko in vprašala kje bi se dobilo čimvečji lonček za čaj. Sodelavka ga je kupila v Disneylandu in drži 0,75 l. Je katera kje zasledila kaj takega? Začetnica

 

V Merkurju imajo prav gromozanske lončke za čaj (no, to je sicer relativno - ne držijo 0,75 l, pa se meni vseeno zdijo ogromni )

Lp

cervus

 

Ja, pollitrski so, eden ravno stoji (danes že drugič prazen) pri mojem računalniku.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti