Istarske toplice

kozamurnik

sporočila: 2311

tema odprta - 8. jan 2009 6:44 | ogledi: 5.371 | odgovori: 6

Moja mama bi rada v te toplice!

Bila je kakih petnajst let nazaj in ji je kraj ostal v spominu,bolj kot toplice same pa lepi kraji kot so Motovun,da ne omenjam lokalnih specialtet s tartufi.

Vendar: toplice in predvsem bazeni so bili takrat precej "zanemarjeni".

Zanima me ali je kdo bil tam pred kratkim in ali so kaj posodobili?

Hvala vnaprej!

kozamurnik

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jan 2009 8:34

Če bi se meni postavljalo tako vprašanje, bi nemudoma organizirala istrski vikend tipo obisk istrskih kmečkih turizmov (je vse na netu in je pravi čas, da rezerviraš kosilo za vikend), ogled Motovuna, potem bi kupila še kakšne tartufe ali vsaj tartufato, pa fuže....in bi imela odgovor plus ogled Istre (kjer je 5 stopinj celzija, nebo je modro, svež vetrič piha). Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. jan 2009 8:59

Vendy, kdaj gremo???

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jan 2009 9:08

Jaz zadevo prakticiram zadnji vikend v januarju - neke vrste tradicija... Vendelina jr.

kozamurnik

sporočila: 2311

8. jan 2009 13:55

Vendelina,se strinjam,ampak sem le mislila, da je morda kdo bil tam, pa bi rada info.iz prve roke -morda kaj o posodobitvah, na netu ne najdem. Vseeno hvala. kozamurnik

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

8. jan 2009 14:04

Kozamurnik, ko sem se sama nazadnjetam naokoli vozila (navadno uberem drugo pot), je meni vse skupaj izgledalo relativno zapuščeno. Drugače pa imaš tukaj link: http://www.istarske-toplice.hr/hr/onama.asp fresh

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jan 2009 14:32

Kozamurnik, Istra je znana po marsičem, po kakšnih silnih termo-wellness storitvah pa ravno ne. Ta industrija je tam, gledano iz ene povprečne slo-perspektive nekako tam, kjer so bili pri nas na prelomu stoletja. Saj je nekaj ponudnikov, ampak jih ni toliko, da bi se že oblikovala zdrava konkurenca. Zelo korektna storitev je v opatijskem Mileniju. Pa tudi v Selcah (samo to ni več IstraI je ena silna rehabilitacijska zadeva, kamor hodijo hrvaški športniki na popravilo (tam je Janica Kostelič zdravila svoje ubogo nalomljeno telo). Si mislim takole: če na netu ni kakšnega infota o adaptacijah v istrskih toplicah - je to že samo po sebi dovolj dober pokazatelj in ni, da bi človek tam nekaj bukiral, da bi se v živo prepričal, kako mu venijo lepi spomini izpred nekaj let. Vsekakor ti pa priporočam, da organiziraš plemenski izlet v Istro in uživaš v tistem, v čemer so pa nenadkriljivi in tartufi, fuži in malvazija - v tem so pa prvaki. Med vsemi ponudbami term in welnesov v naši državi (v Kroejši ni primerljiva kvaliteta, ki pa je je manj, čisto nič cenejša) se bo pa najbrž našlo tudi kaj za gospo mamo. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti