Kaj ponuditi obiskom, ki imajo "vse""

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

8. jan 2009 3:56

Mamaf dobro napisano!  Bolj boš domača in sproščena, boljše bo izpadlo.

Kyara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. jan 2009 5:35

Včasih je tako, da tisti, ki imajo "vse", v resnici nimajo "nič". Videli so že "vse, ves svet", pol metra od domačega praga se pa izgubijo. Kako je s tvojim asorodnikoma, ne vem.

Jaz na tvojem mestu bi naredila povsem običajno večerjo ali kosilo, tako, kot ti svetujejo že druge. Res tisto, kar dobro skuhaš in običajno jesta tudi vidva. Zakaj na silo tekmovati, če ti to ni po duši? To samo pomeni, da se vidva popolnoma prilagajata, bi skoraj rekla suženjsko vdajata "stilu" drugih. Le zakaj? Se dobite zato, da se ocenjujete, kdo kaj bolje in bolj eksotično skuha? Ali, da se družite? Kaj pa tvoj mož pravi na to, za moje pojme, nesmiselno tekmovanje?

Da ne bosta slej ko prej pristala pri ocvrtih kobilicah......

 

rimljanka - zasebno mnenje

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

8. jan 2009 7:19

Ja, prav takšne probleme sem si delala jaz nekaj let, ko so prihajali na obisk prijatelji, ki imajo maksimalno vse. Prijateljica niti zajtrka ne naredi doma, kadar ima njihova kuharica prosto. Gredo v ven na zajtrk, itd... Pa mi je lani poleti zavrelo. 14 dni sem brskala povsod, kaj naj mi postrežem in skuham. Naj še povem, da jaz nimam niti približno toliko kot oni. In pripravila sem jim presenečenje: skuhala sem kmečke kumare, zabeljen stočji fižol, za desert pa sem imela pripravljene orehove in sadne palačinke. Rezultat: neverjetno navdušenje! Pojedli so vse, zraven pa tako uživali, tudi otroka, da jih je bilo prav luštno videti. In med nami je nastal dogovor: ko sem pri njih v Berlinu se gremo afnarijo po lokalih, ko so pri meni kuham samo našo domačo hrano. V jeseni so dobili na mizo govejo juho, pečenko, restan krompir, za desert pa sem naredila rižev narastek s sadno polivko. Punčki sta se tako najedli, da je ena nato bruhala od sitosti. Od zdaj naprej se prav veselim njihovega obiska, pred tem pa sem bila tako nervozna in slabe volje, da sem komaj čakala, da se poslovijo. ursula-ce

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. jan 2009 7:41

Tudi mi imamo dobre prijatelje, ki se kot gostitelji potrudijo dosti bolj, kot znam in zmorem sama.

 Nekaj časa sem bila v skrbeh, kako vračati gostiteljstvo na njihovem nivoju (kar mi mimogrede niti ne bi uspelo), potem se si pa rekla: oni so oni, jaz sem jaz. Delala bom to, kar običajno dobro pripravim, pa naj se vidi razlika, ni važno.  Če jim bo všeč, bodo zadovoljni, če ne si bodo pa lahko rekli: "mi  naredimo to bolje" in bodo spet zadovoljni. Pa saj pridejo na obisk zaradi prijateljstva in prijetnega klepeta, ne zaradi zastonj hrane.

Še zanimivost: na pogrebu tasta sem povabila k nam dve njegovi stari prijateljici. Obisk ni bil načrtovan, gospe sta se zadržali v prijetnem klepetu, prišel je čas kosila, kaj sedaj? Eh kaj, v planu sem imela pečene hrenovke in kumare s krompirjem.  Ne vprašajte, kako sem bila zadovoljna, ko sta obe vprašali, če si lahko še enkrat naložita.

In: namesto tekmovanja v hrani jih pa pelji na kak zanimiv izlet v naši lepi domovini.

Cila

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. jan 2009 8:00

Saj so drugi že napisali, ampak jaz mislim, da je bolj pomembna družba in gostoljubje kot hrana. Če se ne družite samo zaradi tega, da bi vam oni npr. dokazovali, kako si lahko privoščijo, potem bojo zadovoljni, če jih boste lepo sprejeli in postregli. Edina stvar, kar lahko paziš je, da se držiš neke teme in narediš tematsko večerjo. Npr. samo domače ali samo italijansko... Tudi pri nas obožujemo rakce in morske jedi, zelo velikokrat to naredim tudi gostom. Pa bi bila vseeno bolj vesela, če bi na njihovem obisku dobila kaj v stilu balkanske hrane - burek, pleskavice v lepinji in podobno, ali pa npr. različne slovenske jedi, kot pa nek ponesrečen poskus imitacije mojih rakcev, le da bi se dokazali, kako lahko tudi oni kuhajo morsko. Bolj kot dobra hrana, pa bi mi pomenila dobra družba, da bi se počutila prijetno, da so veseli mojega obiska... matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 08. jan 2009 08:01:28

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

8. jan 2009 8:01

V tem prelepem zimskem času bi enostavno postregla z kmečko pojedino. Vsega po malem, od zelja, repe, ajdove kaše, matevž in seveda krvavica, pečenica, rebrca ...

Za zaključek rozinova potička.

( Napisala sem iz izkušenj podobnih tvojim in popravici povedano se domače kuhinje takšne ali drugačne vedno razveselijo. Bistvo vsega  je prijetno druženje, ki se ga tako na eni kot drugi strani vedno razveselimo)

kobra 1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jan 2009 8:46

Se v osnovi strinjam z mamoF. However, draga antem9800, a se strinjava, da ni štos v kuhanju, temveč, da je štos v negotovosti oziroma, kot ib temu rekli terapevti, v napačnih čustvenih vzorcih? Jaz sem prebrala tvoj precej dolg odstavek v katerem ne moreš skriti, da ti gre na jetra in da si malo zavistna nekomu, ki ima nek lajfstajl, ki ga ti nimaš. In po eni strani zavidaš, po drugi se malo tolažiš z varinato, da zanesljivo za tem bliščem (ali je res blišč, ali ga samo ti vidiš) nekaj praznega in saj konec koncev tista fensi hrana pa res ni tako fensi. Ali, kot je rekla lisica, tisto grozdje je itak kislo.... Namesto tega, kaj kuhajo oni in kaj bi skuhala ti, ti toplo svetujem, da do nadaljnjega nikogar ne povabiš in do nadaljnjega tudi ne hodiš na obiske. Se da včasih tudi malo izgovoriti s tem, da se ne da, da hodiš na kak tečaj, da imaš dieto, whatever....(ni treba lagati, resno se zamoti s čem, kar ti bo omogočilo, da ti ne bo treba hoditi na obiske). In ta časih abstiniranja obiskov izkoristiš za to, da malo premisliš o sebi. Ker zavist, ki se ti poraja ob teh sorodnikih je nekaj, kar boš morala v resnici predelati. Kdor ne predela zavisti, se bo vedno počutil manjvrednega in potem bo postopoma multipliciral svoje negativnosti tudi v odnosih do ostalih in prvi na udaru so pa člani najožje družine. In zavoljo njih se spremeni. Lahko se pa medtem tudi naučiš bolje kuhati. Brez tega notranjega čiščenja pa boš imela vedno slab občutek. Tudi, če boš slučajno imela najbolj dizajnersko hišo, najbolj dizajenrsko opremo, najbolj pametne otroke in boš za gostiteljstvo najela najboljši ketering - te bo ta sorodnica (ki najbrž ni nič kriva in se verjetno ne zaveda, kako te njena prijaznost in pozitivnost sesuvata) vedno premagala z navadno govejo juho. Vendelina jr.

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

8. jan 2009 9:16

Ognjič je napisal/a:

Ne vem, čemu se toliko obremenjuješ s standardom teh ljudi oz. z njihovim denarjem in vsebino v hladilniku. Če imaš voljo, jim skuhaj tisto, kar najbolje znaš in, če niso snobovske afne, bodo tega veseli in bodo to tudi pokazali.

Dosti je tudi takšnih ljudi, ki bi ob pogledu na tiste repke, kozice, škampe...vprašali, če imajo tudi kaj za jest.

Jaz nobenih štrukljev ne menjam za v prejšnjem stavku navedene jedi.

 

Ognjič [vrtnica]
Se podpišem pod tole. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

8. jan 2009 9:30

Katarina K je napisal/a:
Ognjič je napisal/a:

Ne vem, čemu se toliko obremenjuješ s standardom teh ljudi oz. z njihovim denarjem in vsebino v hladilniku. Če imaš voljo, jim skuhaj tisto, kar najbolje znaš in, če niso snobovske afne, bodo tega veseli in bodo to tudi pokazali.

Dosti je tudi takšnih ljudi, ki bi ob pogledu na tiste repke, kozice, škampe...vprašali, če imajo tudi kaj za jest.

Jaz nobenih štrukljev ne menjam za v prejšnjem stavku navedene jedi.

 

Ognjič [vrtnica]
Se podpišem pod tole. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/
Enako! lp Saša

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

8. jan 2009 9:57

antem9800 je napisal/a:
Moje vprašanje za bralce foruma je: kaj skuhati takim ljudem, ki "imajo" in "ZNAJO" in so "poskusili" vse, da bi jim bilo vsaj "MALO" posebno, pa da za naju, ne preveč izkušena kuharja, ne bi bilo preveč zahtevno?
Kot so ti ze povedala dekleta, skuhaj nekaj v cemer si dobra in je tebi vsec, pa ceprav se ti zdi se tako preprosto. Nisem popolnoma razumela, zivita v Sloveniji ali izven? Vsekakor bi sama naredila kako enoloncnico - naprimer bloska trojka je fantasticna, pa tudi nekaj posebnega , tudi kak ricet, jota, bograc znajo biti odlicni. Pa zraven domac kruh ali pa ocvirkovka. Skutne palacinke v zapecene pecici tudi niso na odmet. Ce bi raje morsko hrano pa priporocam hobotnico v solati, ribo v soli in skampe na buzaro. LP, R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti