Posušeni paradižniki

sanjačka  

član od: 29.4.2008

sporočila: 8

tema odprta - 7. jan 2009 19:00 | ogledi: 4.815 | odgovori: 8

Pozdravljeni

imam problem, kupila sem čudovite posušene paradižnike in sedaj bi jih rada shranila v olivnem olju. Prejšnjo rundo sem jih dala direktno v olje, pa so malo preveč suhi. Zanima ma, če kdo to počne oziroma kaj mi svetujete. Sama mislim, da bi jih bilo treba malo navlažiti na sopari.

Hvala za morebitne odgovore

sanjačka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

7. jan 2009 19:47

Sama sem jih tudi kupila in prodajalka mi je rekla, da se jih kuha 10 minut v vinu in so uporabni. Popijejo neverjetno količino vina in so pripravljeni za vlaganje v olje, dodajo se lahko razne začimbe. Če jih ne boš kuhala, jih je treba 12 ur namakat v mrzli vodi, potem so uporabni za vlaganje ali takojšno uporabo.

Lijana

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

7. jan 2009 22:02

Pozdravljeni, posušene paradižnike namakaš v mlačni prej prevreti mešanici 2/3 vode in 1/3 kisa toliko časa, da se omehčajo.Jih je treba malo preverjat, da ne ratajo premehki.Potem jih vzameš ven in jih zlagaš v kozarec in vmes daješ česen.Sproti zalivaš zmešano olivno olje z rastlinskim.Jaz jih kar samo v olivnem samo smo navajeni nanj.Lahko se dajo tudi kake druge začimbe samo, da potem ni tistega pravega okusa po paradižniku. Lp Branka branka.mahnic

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

8. jan 2009 7:55

Jaz ne kompliciram. 30 - 60 minut jih namakam v jabolcnem kisu za solate (odvisno, kdaj se spet spomnim nanje), potem pa temeljito sperem. Pa so vedno ravno pravi. slepakura

sanjačka  

član od: 29.4.2008

sporočila: 8

8. jan 2009 9:30

Hvala za nasveta. Sama posušene paradižnike kupim v Italiji, jih pa imajo menda tudi pri nas v večjih trgovinah. Cena za kg je približno 10€. sanjačka

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

8. jan 2009 9:38

Jaz jih občasno kupim v Mercatorju. Očasno pa zato, ker jih vedno nimajo na zalogi. PA tudi na tržnici se jih da kupit. Drugje jih nisem našla, razen vloženene v olju. Mac

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

2. okt 2009 16:16

danes sem dobila nekaj posušenih paradižnikov in zanima me, kje jih lahko uporabim. Jih lahko uporabim suhe, tako kot so ali jih je treba prej odmočiti. V glavnem, kratko povedano : o sušenih paradižnikih do danes nisem še nikoli slišala, sedaj sem jih pa še dobila in me zanima na kakšne načine jih lahko porabim. Hvala in lep deževen dan vam želim kleo

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

2. okt 2009 16:24

Jaz sem ravnokar spekla dve pogači s sušenimi paradižniki in baziliko. Vendar moji so bili v olju.

Atina

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

2. okt 2009 17:01

Kleo, jaz jih velikokrat dodam v testo za pico ali kakšne štručke (na drobno narezane). Z njimi lahko tudi polniš piščančje prsi (+ rožmarin, kak pršutek in/ali dober trd sir) in jih dušiš v belem vinu. Imajo sijajno aromo, prilegajo se k skoraj vsaki mediteranski jedi. V majhni količini, seveda. RadaJem Sporočilo je spremenil(a) RadaJem dne 02.okt 2009 17:02

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti