Kataloške prodaje

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

7. jan 2009 20:39

mizarka je napisal/a:

Ko dobiš račun na njemu vedno piše ime izdelka in predvideni datum dobave.Plačaš pa vedno samo tisto, kar si dejansko dobil. In v kolikor je ta  predvideni datum dobave zame nesprejemljiv pokličem in storniram. Vedno delam tako in ni nobenih težav.

mizarka
Ta pa sem zdaj zaštekala ja.Prej nisem dobro prebrala.Mislila sem da storniraš artikle,ki jih že dobiš,ker to ne gre. Hvala za pojasnilo. petardica

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

7. jan 2009 20:41

zoja2 za Quelle pa ne vem kakšne so številke. petardica

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

7. jan 2009 21:26

Zoja2, najbolje boš naredila, če se boš izmerila in svoje mere primerjala z merami v tabeli v katalogu. Sporočilo je spremenil(a) sara.vidmar dne 07. jan 2009 21:26:52

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

7. jan 2009 21:36

Večkrat naročam preko katalogov Neckermann ali Quelle, predvsem zato, keri imajo kar sprejemljivo ponudbo moje večje konfekcijske številke.

Načeloma so številke enake, kot v trgovini pri nas, čeprav se mi vseeno v vsakem naročilu zgodi, da je katera reč premajhna ali prevelika. Npr. hlače - v isti pošiljki sem ene morala vrnit, ker so bile premajhne, druge pa prevelike. Tako da nikoli ne veš. Če mi je kak izdelek še  posebej všeč, včasih naročim kar dve številki, pa potem nepravo vrnem.

Oboji imajo vedno bolj nerazumne dobavne roke. V oglaševanem času nekaj delovnih dni ne dobim skoraj ničesar, ponavadi se stvari nakapljajo skupaj nekako v roku 1 meseca, večkrat pa traja tudi dlje in pošljejo kopalke septembra ali konec sezone sporočijo, da izdelka sploh ni.

Pri Neckermannu lahko vsaj prek internetne strani pogledaš svoje naročilo, da veš, kakšno je stanje. Pri Quelleju pa v nedogled čakaš na njihovo milost in obvestilo.

Plačevanje in vračilo imajo pa res oboji zgledno urejeno.

 

 

Nasja

MARTA1  

član od: 17.10.2008

sporočila: 33

8. jan 2009 7:57

Se opravičujem, sem bila odsotna in sem sedaj prečitala vaše odgovore. Saj tudi jaz zelo veliko naročam pri Neckermannu in Quelleju, vendar sem se letos obrnila tudi na Otto, ker imajo dobro blago, sicer dosti dražje. Vendar sem mislila, ker imajo oni ta problem dolge dobave ali sploh ne (verjetno bi to moral biti njihov problem), da je tako tudi pri drugih dobaviteljih, pa očitno ni. Moti me predvsem odnos "mi samo sprejemamo naročila, vi pa se odločite, če boste čakali ali ne", saj je firma registrirana v Sloveniji in smo stranke njihove in ne od nekoga od nekod-ne vem od kod, pa bi se morali malo drugače obnašati do nas. MARTA1

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

8. jan 2009 8:59

Nasja je napisal/a:

Večkrat naročam preko katalogov Neckermann ali Quelle, predvsem zato, keri imajo kar sprejemljivo ponudbo moje večje konfekcijske številke.

Nasja nevem od kod si: v Sloveniji (v MB je to Qulandija) se je pojavila trgovina NKD in imajo zelo lepe stvari v zelo velikih številkah. Res-pulovrčki, pletene jope pa cene so zelo ugodne. Jaz sem bila zadnjič z mamo, ki je tudi močnejše postave trenutno in ni dobila jaknce ama nikjer (št. 50). Tudi barve so lepe (zdaj majo take koralne pa vijola pa škrlatna, pa s.modra pa...). Začetnica

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

8. jan 2009 10:58

ZAČETNICA je napisal/a:
... v Sloveniji (v MB je to Qulandija) se je pojavila trgovina NKD in imajo zelo lepe stvari v zelo velikih številkah. Res-pulovrčki, pletene jope pa cene so zelo ugodne. Jaz sem bila zadnjič z mamo, ki je tudi močnejše postave trenutno in ni dobila jaknce ama nikjer (št. 50). Začetnica

Hvala! V Ljubljani ali na Gorenjskem nanjoše nisem naletela, je pa res, da grem ponavadi kar mimo teh novih trgovinic, ker navadno nimajo nič zame. Bom pogledala.

Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 08. jan 2009 12:05:33

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

8. jan 2009 11:07

Pa tudi Tako v Avstriji (pri nas nevem kako je) ima lepe stvari, mislim, da sem videla tudi št. 52, če ne še več, tako, da če te bo pot kaj tja zanesla. Vem za močnejše je problem, ker se dobijo same oma style stvari, v teh dveh trgovinah pa je kolikor sem zasledila tudi kaj trendi, če ne trendi pa vsaj mladostno. Moram povedati, da neka kvaliteta glih ni (kaj pa češ pričakovat od pulovra za 7,99 €), ampak meni načeloma tudi poceni stvari dolgo držijo, ker ful pazim. Sestra npr. pa si je kupila čevlje Merrel pa jih je uničila v dveh sezonah. Se opravičujem, ker sem zašla s teme, samo drugo opcijo ponujam. Morda komu pride prav. Začetnica

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

8. jan 2009 11:16

Pa še moja izkušnja z Otto: Pred parimi leti sem si iz pomladnega kataloga naročila poletno majčko. Nisem še nič plačevala in ker po pošti ni nič prišlo, priznam da sem kar malo pozabila nanjo. Proti koncu istega leta naročam po zimskem katalogu nekaj drugega. Tokrat po telefonu. Pa mi gospa na oni strani reče: v redu, vam bomo poslali skupaj z majico, ki ste jo naročili spomladi. Halooo? Sem rekla naj majico kar imajo, poletje je bilo že tako mimo. Na splošno s kataloško prodajo nimam dobrih izkušenj, predvsem zato, ker v katalogu izgledajo zadeve drugače kot pa v resnci. aby

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

8. jan 2009 11:37

Aja jaz bebček sem enkrat naročila iz Neckermanna pižamo št. 38 (zadaj kataloških mer seveda nisem brala), prišla je vsaj 48 številka... Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti