Maturantska obleka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. feb 2010 9:23

Na naši gimnaziji je bila navada, da smo v najbolj svečanih oblekah prišli pisat zadnjo šolsko nalogo pri matematiki. Je pač spadalo k običaju šole in je bilo čisto okej (celo naloge so bile zategadelj lažje). Pa se ne spomnim, da bi se temu kdo strahovito upiral. V bistvu je čisto vsem malo pasalo paradirati v svečani obleki sredi dneva in imeti temu primerno drugačno obravnavo s strani profesorskega zbora...Šlo je pač za interni štos, na katerega smo vsi pristali. Ključna beseda je namreč "pristanek". Po drugi strani pa: meni je strahovito bedasto, da bi kdo izrecno zahteval, kakšna oblačilna koda je primerna za ustno maturo (se spomnim "naporov" dekana strojnega faksa, ki hoče imeti dresscode). Oziroma, če bi meni kdo zapovedal, kaj MORAM nositi, potem tega zanesljivo ne bi oblekla. No way. Se pač zanašam na to, da gre človeku zaupati, da bo, če zmore predelati maturitetno/študijsko gradivo, nekako doumel, da je potrebno nekaj narediti tudi z lastno prezenco in da bo, če ne prvič, pa n-tič sam dojel, da se znanje lažje predstavi v usklajenem videzu kot pa v eni pišmeuhovski izvedbi. Konec koncev, neverbalna komunikacija je hudičevo pomembna in tega se vsak enkrat zave. In v neverbalni komunikaciji izpita in prezentacije svojega znanja zmagujejo modri suknjiči, medtem ko hlamodračaste poletne hlače v 3/4 izvedbi v kombinaciji s flip flopi izgubljajo. Vendelina jr.

anaboleyn  

član od: 18.1.2010

sporočila: 91

9. feb 2010 23:39

Še moj prispevek na temo maturantskih plesov in oblačenja nasploh. Ena je že napisala nekaj o neverbalni komunikaciji in meni se zdi to zelo pomembno. Tudi z obleko naredimo vtis, pa ne mislim pri tem na ceno.Nek odnos, spoštovanje do profesorjev pa le kažemo, če ne hodimo v šolo v kavbojkah in mikicah, ki komaj kaj skrijejo, popka pa že ne... včasih zujtraj iz avta gledam na Poljanski in Roški, kaj se vali proti šoli. Včasih se za v disko nismo oblačile tako, kot se danes nakatere za v šolo. No, za maturantski ples pa takole: v času moje mature so najbolj "zažgale" sošolke, ki so bile v dolgih oblekah svojih mam, moje hčere pa so bile oblečene tako, da je bila ena v obleki, na kateri sta bili najbolj dragocena stvar ramenski sponki ( "kao" Swarovski ) in druga, ki si je iz ostanka blaga za 2 EUR in z veliko domišljije uspela sešiti krilo in top, v katerem je izgledala bolje ( in se bolje tudi počutila) kot sošolka v obleki Urše Draž za 1000 EUR. Eni in drugi pa smo zjutraj s celonočnega žuranja šli v kavbojkah(rezerva v vrečki) in supergah. anaboleyn

sol 63  

član od: 11.2.2008

sporočila: 39

10. feb 2010 1:02

Pa je res tako težko pogledati osnovni post? Zak želi samo nasvet. Mamamia je ponudila pomoč. Ostali, z dolžnim spoštovanjem, se že spet en mall "prepucavate". Življenje je praznik, življenje ni delovni dan!

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. feb 2010 2:36

sol 63 je napisal/a:
Pa je res tako težko pogledati osnovni post? Zak želi samo nasvet. Mamamia je ponudila pomoč. Ostali, z dolžnim spoštovanjem, se že spet en mall "prepucavate". Življenje je praznik, življenje ni delovni dan!

 

Sol63, masters je pa forum oživila z novim vprašanjem 6. februarja. Originalno vprašanje je bilo postavljeno začetku januarja...

Vanja

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

10. feb 2010 10:45

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

sol 63 je napisal/a:
Pa je res tako težko pogledati osnovni post? Zak želi samo nasvet. Mamamia je ponudila pomoč. Ostali, z dolžnim spoštovanjem, se že spet en mall "prepucavate". Življenje je praznik, življenje ni delovni dan!

 

Sol63, masters je pa forum oživila z novim vprašanjem 6. februarja. Originalno vprašanje je bilo postavljeno začetku januarja...

[cevlji-rdeci] Vanja
Ja, Vanja, in to lanskega januarja No, da se navežem na vprašanje masters... včeraj sva šla s sinom pogledat za maturantsko obleko. Najprej sva šla kar na Bled, ker smo pač s tega konca, v trgovini Mister imajo kar lepe zadeve, cenovni razpon od 190€ dalje za obleko, srajce okoli 50€. Obleke, ki jih je pomeril, so mu bile všeč, meni pa tudi. Vseeno sva šla potem v Ljubljano, najprej v Črnuče v Sensov outlet, tam so imeli samo dve obleki, ki bi barvno prišli v poštev (odločil se je za črno), pa mu nobena ni dobro "sedla". Potem sva šla še na Rudnik, pregledala vse trgovine, se bi našlo kaj v Peek in Cloppenberg, pa tudi v H&M so imeli suknjiče in hlače po kar ugodnih cenah, vendar sva se midva kar odločila, da bova obleko kupila na Bledu in sva bila na lovu za srajco. Ta naj bi bila črna ali siva, ker pa je obleka, ki sva jo nekako že izbrala, čisto mat, naj bi bila srajca malo bolj svetleča.V poštev bi prišla črna ali temno siva, pa še čisto temno, skoraj črno vijolična, plesalka ima namreč obleko v tej barvi. No, nisva imela sreče. Tako da če katera "sreča" kakšno tako srajco, naj mi prosim sporoči. Do Rašice na Gosposvetski, kamor mi je tudi svetovala Vendelina, pa nama ni več uspelo priti, mogoče kdaj drugič. korenckova Sporočilo je spremenil(a) korenckova dne 10. 2010 10:46

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

10. feb 2010 12:01

O, lepo, da se že zdaj poskuša uskladit s plesalko. Mene je moj soplesalec 2 uri pred začetkom maturantskega plesa klical, če mu lahko pošljem sliko svoje obleke, ker si gre zdaj kravato kupit. Jaz se bla pa seveda pri frizerju Haha, ampak je potem vseeno zelo vredu zbral perpetua

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

16. mar 2010 14:13

Vračam temo na vrh, maturantski plesi se bližajo, pa me zanima, kaj boste oblekle mame maturantov, že veste? korenckova

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

17. mar 2010 9:23

Masters, pred enim letom sva s sinom dobila obleko, nočno modro s čisto tankimi tankimi, za odtenek svetlejšimi črtami, v Supernovi pri Leclercu- Lj., v Peek & Cloppenbeugu za 120 EUR. Samo se mi je smejalo, da mu je bila dvometrašu prav podaljšana (drugje je bilo tudi to prekratko na nogah in rokah, sploh kaka Mura). Vzela sva številko 106, čeprav je na videz vitek, a kot športaš zgoraj vse pobere. Srajc imajo od 16 do 100 eur. Spodaj je oblekel belo srajco, pri kravati je dal veto, malo razpotegnil ovratnik srajce čez reverje in si je bil všeč, to je pa glavno kajne . juma Sporočilo je spremenil(a) juma dne 17. 2010 09:24

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

17. nov 2011 17:15

tatjana,če ti ni predaleč se ti splača iti januarja v Outlet pri Benetkah . Zelo ugodno se da dobiti zelo lepe obleke.

lp

robida

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti