Maturantska obleka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. jan 2009 20:54

Tudi pri nas bomo letos imeli maturantko. Tako potihem sem računala na kak ežojev predlog, podkrepljen s kako fotko. Ežoj, pa upoštevaj, da je močnejše postave. lp Vesna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jan 2009 13:13

Reca, močnejše postave so gospe v tretjem življenjskem obdobju. Mlajše ženske so pa senzualno grajene. Enivej, javi se na ZS, daj mere in barvne gabarite pa ti sendam nekaj predlogov. Vendelina jr.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. jan 2009 14:33

Draga Vendy, zelo si prijazna, ampak naši dijaki so se odločili, da na maturantski ples sploh ne gredo. Nič kaj veselega ni več v njihovem razredz. Razredničarka, skupaj so bili od samega začetka, bila jim je kot mama, je zelo hudo zbolela. Na žalost se do konca šolskega leta ne bo vrnila. Dijaki jo zelo pogrešajo in držijo pesti, da se bi vse srečno izteklo. Tudi starši upamo na najboljše. Če se kljub vsemu obrne na bpčjše, pa bom vesela vsakega predloga. Itak smo na zvezi. lp Vesna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jan 2009 13:27

Oh, Reca, to je pa tako žalostno. Čeprav se mi zdi, da gospa razredničarka ne bi želela, da dijaki zaradi nje preskočijo tak dogodek... V bistvu sem se pa javila na tole temo zaradi naslednjega - za vse starše maturantov, ki pa bodo šli na ples: V tem mesecu je v trgovinah ogromno oblačil, ki so ostala ne samo iz sezone jesen-zima0809, temveč tudi poletje 08. Je na štenderjih ogromno tega, kar se res splača kupiti. Recimo za maturantski ples je bolj pametno in sploh bolj okusno in tudi ceneje, če se iščejo naslednji kosi: - pomladno/poletna koktejl oblekica - poletna poznopopoldanska do večerna obleka Meni sta tako v oči padli (frišno poročam z dopodlanskega ogleda - v bistvu sem iskala smučarsko čelado, našla pa vse ostalo....) - pri Zari zelo srčkana oblekica do kolen, zgoraj korzet varianta (všijejo se košarice, mamamia jim pravi zizentregerji, tako da spodnje perilo ne moti obleke), krilo je v slojih, material je svila in je cena - pazite, 29 EUR! - poleg tega sem našla še eno dolgo obleko za poznopopoldne do večer, rezana pod prsmi, ralo nabrana, gol hrbet in ameriške naramnice (tiste okoli vratu), svila in viskoza, cena 36 EUR! - potem sem našla super stvari v BTC-jevem outletu - spet ena serija dobrih dizajnerskih poletnih oblek v cenovnem razredu od 30-200 EUR , ker so od dveh sezon nazaj - pa kaj potem, saj se moda ni tako silno spremenila - ampak ne tisti cunjiš materijali, prava svila, viskoza jersey, kvaliteten material). - Tudi videla zelo kvalitetno znižane oblačila za mlade moške. Ključna beseda je outlet, pomladno-poletna sezona od lani in predlani. BTW, čelade še nisem uspela kupiti, ker nisem našla velikosti za svojo big giant head..... Sem pa proti svoji volji vrgla še pogled na začetne verzije "večernih oblek", ki se nastavljajo po trgovinah. V nekaterih trgovinah v LJ razstavljata dve oblikovalki, za katere se "ve, da delata obleke za Emo in za maturantske plese". Vam povem, draga komjuniti, če do sedaj niste točno vedeli, kaj za vraga pomeni "too much information" - oglejte si tiste izdelke in bo vse jasno: za mlade punce za sezono maturalcev ponujajo nekaj, kar je kompilacija novoletne jelke, velikonočnih pirhov in mehiške pinjate.....In da se razumemo, pod 500 EUR ni nič..... Skratka, morda je tale mesec idealen mesec za nakup luštnega oblačila, ki ga bo maturant/ka rad/a večkrat oblekel/la. Vendelina jr.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. jan 2009 13:53

Tole je pa ena tako koristna informacija, da bi jo bilo škoda prezreti - Vendelina jr. saj upam  ne zameriš, če sem jo še citirala ?

 

 

 

 

Vendelina jr. je napisal/a:
Oh, Reca, to je pa tako žalostno. Čeprav se mi zdi, da gospa razredničarka ne bi želela, da dijaki zaradi nje preskočijo tak dogodek... V bistvu sem se pa javila na tole temo zaradi naslednjega - za vse starše maturantov, ki pa bodo šli na ples: V tem mesecu je v trgovinah ogromno oblačil, ki so ostala ne samo iz sezone jesen-zima0809, temveč tudi poletje 08. Je na štenderjih ogromno tega, kar se res splača kupiti. Recimo za maturantski ples je bolj pametno in sploh bolj okusno in tudi ceneje, če se iščejo naslednji kosi: - pomladno/poletna koktejl oblekica - poletna poznopopoldanska do večerna obleka Meni sta tako v oči padli (frišno poročam z dopodlanskega ogleda - v bistvu sem iskala smučarsko čelado, našla pa vse ostalo....) - pri Zari zelo srčkana oblekica do kolen, zgoraj korzet varianta (všijejo se košarice, mamamia jim pravi zizentregerji, tako da spodnje perilo ne moti obleke), krilo je v slojih, material je svila in je cena - pazite, 29 EUR! - poleg tega sem našla še eno dolgo obleko za poznopopoldne do večer, rezana pod prsmi, ralo nabrana, gol hrbet in ameriške naramnice (tiste okoli vratu), svila in viskoza, cena 36 EUR! - potem sem našla super stvari v BTC-jevem outletu - spet ena serija dobrih dizajnerskih poletnih oblek v cenovnem razredu od 30-200 EUR , ker so od dveh sezon nazaj - pa kaj potem, saj se moda ni tako silno spremenila - ampak ne tisti cunjiš materijali, prava svila, viskoza jersey, kvaliteten material). - Tudi videla zelo kvalitetno znižane oblačila za mlade moške. Ključna beseda je outlet, pomladno-poletna sezona od lani in predlani. BTW, čelade še nisem uspela kupiti, ker nisem našla velikosti za svojo big giant head..... Sem pa proti svoji volji vrgla še pogled na začetne verzije "večernih oblek", ki se nastavljajo po trgovinah. V nekaterih trgovinah v LJ razstavljata dve oblikovalki, za katere se "ve, da delata obleke za Emo in za maturantske plese". Vam povem, draga komjuniti, če do sedaj niste točno vedeli, kaj za vraga pomeni "too much information" - oglejte si tiste izdelke in bo vse jasno: za mlade punce za sezono maturalcev ponujajo nekaj, kar je kompilacija novoletne jelke, velikonočnih pirhov in mehiške pinjate.....In da se razumemo, pod 500 EUR ni nič..... Skratka, morda je tale mesec idealen mesec za nakup luštnega oblačila, ki ga bo maturant/ka rad/a večkrat oblekel/la. Vendelina jr.

Cila

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

10. jan 2009 18:53

Tudi jaz sem predlani januarja našla svojo obleko! Res je kot pravi Vendelina, v tem mesecu se najdejo super stvari za res nizke cene... če komu pomaga, tudi v Trstu v Torri d'Europa se najde marsikaj, lansko leto je bilo slabše založeno s tovrstno robo, letos pa je je res dosti, od dolgih oblek do tistih malo manj...res luštne stvari. ycrna Sporočilo je spremenil(a) ycrna dne 10. jan 2009 18:54:14

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. jan 2009 19:15

Vendelina jr. je napisal/a:
BTW, čelade še nisem uspela kupiti, ker nisem našla velikosti za svojo big giant head..... Vendelina jr.
Ti veš, da so meni v prejšnji službi pravili big giant head, ker se ni dalo dobiti ženskega pokrivala za mojo glavo. Št. 59,5 namreč. Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jan 2009 19:16

Potem imava enak size! Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. jan 2009 23:17

Očitno sem jaz res zdrugega planeta, samo ne vem, s katerega. Ko ste ravno pri glavah, je moja tako male sorte, da mi gor stojijo glihdane dojenčkasta pokrivala. Ko sem iskala čelado za na skuter, na kateri se zdaj prah nabira, sem končala pri najmanjši otroški, kar so jih imeli v štacuni.

No, hotela sem pa napisati, da sem se z vsemi štirimi upirala temu, da bi šla na maturantski ples, katerega sem povezovala s plesom v paru z dotičnim primerkom, ki me je pred tem na enem plesu čisto oslinil in zagabil vse skupaj, še danes mi ples v paru ni simpatičen. Na koncu sem na maturantski ples sicer šla, ampak v hlačah. So me pa našminkali v nulo, to priznam. In za piko na i ni bilo nobene četvorke, skupna odločitev 4. d, pač pa žurka s takrat še dokaj poceni Čuki, ki se je končala naslednjega dne v diskoteki.

Imela sem se super, navkljub nenošnji slovesnih oprav, neplesanju četvorke, je pa zažigala Rdečo mašno maš v laseh, to je melodija, katero povezujem s svojim maturantskim plesom.

vesnabas  

član od: 14.1.2009

sporočila: 1

14. jan 2009 21:19

Prodam fantovsko maturantsko obleko št.46 ,firma SENS,črne barve v uporabi samo enkrat,ter obleka št.14 modre barve,primerna za valeto,če vas zanima pošljem tudi sliko.lp vesnabas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti