Nega obraza

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

16. jan 2009 11:43

Hm, a imate res vse težavo s suho kožo - kaj pa jaz, ki imam, ko se zbudim tako mastno kožo, da se svetim, kot .... in to pri 40-ih. Kaj mislite o kremah Nuxe - men so sicer krasne - no, vsaj tako se mi je zdelo ( do ukinitve kont. tabl. - sem se razpisala na to temo pri "mireni"). Sedaj pa nisem več ziher. Je krema učinkovita dokler je tudi tvoja koža kolikotoliko OK, ko pa gre za resne probleme, pa vidiš, da pa morda le ni tako krasna. Poleg tega stanejo kar precej denarja - saj struktura in vonj sta božanska, pa vendar... Torej kaj mislite o kremah Nuxe? lp, vanjatajnsek

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

17. jan 2009 15:46

ZAČETNICA je napisal/a:
No Sonja seveda ni rekla samo za mojo starost, ampak mojo strukturo kože, ki jo imam glede na mojo starost/mladost. Ker tudi se mi zdi pretiravanje, da bi se pri 22-ih, 23-ih, 24-ih mlada ženska mazala s kremo za gube. Jaz uporabljam sicer za predel oči kaj več pa ne.Sonči ta 100% Pure je ta: ? http://kozmetometer.planet-lepote.com/censura.php?cmd=de deco pa ta? : http://kozmetometer.planet-lepote.com/censura.php?cmd=de pa praviš na to:http://shop.nordstrom.com/s/2822057.shtml Začetnica

Šele zdaj vidim. Tisti prvi dve reči sta ta prava encimska pilinga, katera sem imela v mislih. Probala oboje in mi deluje fajn.

 

YSL mi pa ni pretirano všeč, ker vsebuje več konzervansov kot pa encimov.

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. jan 2009 20:57

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

rimljanka je napisal/a:

Vanja, malo težko bi bila čeveljček, a ne? Ceveljcek se pa ne bere tako dobro....

rimljanka - zasebno mnenje

 

Pa tako se trudim, da uporabljam č, š in ž. Mi je moj dragi nastavil še slovensko tastaturo (samo virtualno, se ve) posebej in samo za KulSlo. Pa tako sem bila ponosna na to.

VanjaVanja

Ne, ne, je letelo na to, da ni zaželeno imeti čžšćjev v nicku. pa na čveku stalno pisati čeveljček.......sem...čeveljček....tja......

 

O kremah pa ne bi......komaj kakšno uporabljam.....sem še premlada.....

 

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

18. jan 2009 13:31

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

vanjatajnsek je napisal/a:
Hm, a imate res vse težavo s suho kožo - kaj pa jaz, ki imam, ko se zbudim tako mastno kožo, da se svetim, kot .... in to pri 40-ih. vanjatajnsek

 

Ker je malo mastna, ti izgleda koža verjetno dosti mlajša kot pa vsem nam, ki imamo suho kožo. Srečnica...

Vanja[kuza]

Pravzaprav mi je to rekla enkrat tudi kozmetičarka. Sam ne vem še, kaj je boljše - izgledat dobro v štiridesetih ali šestdesetih lp, vanjatajnsek

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jan 2009 17:03

Lady vedno dobro izgleda. Leta s tem nimajo nič. Pa tudi je treba vedeti, da suha koža - to pomeni, da koža ni zadosti vlažna in ta hudič nezadostne vlažnosti se pojavlja tudi pri mastni koži (okej, prodala sem modrost svoje kozmetičarke), tako da kakorkoli obračamo, moramo dodajati vlažilne elemente, da potem koža v nadaljevanju kolikor toliko "dela". Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 18. jan 2009 17:12:51

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

19. jan 2009 12:43

To, da lady vedno dobro izgleda... se pa 100%strinjam! Pomembno je le, kako se počuti v "svoji koži".

Žavbice so  vse čudežne, samo da jih naša koža prenaša in pa verjeti moramo, da nas ravno določena naredi 10 let mlajše. Obisk kozmetičarke na vsake kvatre enkrat je definitivno dobra investicija-tudi za dušo.

Jah, kar se čeveljčkov tiče..tudi torbice pašejo zraven, a ne?

 

Tanja

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

19. jan 2009 13:36

Jaz sem pa zdaj 2x naredila po nasvetu Vendy masko za lase iz navadne kokosove kreme. Cheap one, iz Mullerja. Ko so lasje prekleto suhi zdajle pozimi, pa moji so kar dolgi... Zadeva deluje! : ) Vendy, tenx! Začetnica, bom vprašala, samo ne vem, kako bo z odgovorom. Se bojim, da bo kar podoben temu: da je skoraj vsaka vlažilna "full dobra, najboljša, ... bla, bla..." Po moje boš morala najti eno, ki bo odgovarjala TVOJI koži. Fokusiraj se na malce dražje znamke s testerji. Saj jih majo, v Mullerju recimo qal pa še kje drugje... : ) lidka [sonce]

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

19. jan 2009 15:21

Ko smo že glih pri koži oz. kremah, ki bolj ali manj pomagajo. Sem ravnokar slišala za reklamo - neka nova zadevca - tablete za izboljšanje aknaste kože Bactosan - oh in sploh - kot vsaka nova stvar. Hočem le reči, da je glavna učinkovina laktoferin ( a, ni to snov iz čisto ene druge zgodbe ?) in še nekaj - pri nas stane 50€, na finskem od 20,90 do 23,60, na slovaškem 53€ - pa dajte se no hecat!! lp, vanjatajnsek

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

19. jan 2009 15:41

Meni se že 20 eur zdi grozno veliko za eno kremo, razen če je dobiš celo kilo :) Jaz se ne mažem z ničemer, razen če imam problem. Če se mi spusti mozolj, si ga namažem z milom za čiščenje mastne kože in ga posuši v nekaj urah (alternativa je zobna pasta, če ne nameravam iti med ljudi), če imam pa suho kožo, si jo namažem s kremo teatree ali kakšno navadno vlažilno kremo, ki mi pač pride pod roke. Gledam samo na to, da ne vsebuje alkohola, ker me sicer koža peče. Nekajkrat na leto si naredim peeling, ki ga kupim v mullerju v tisti majhni vrečici, to je pa tudi vse. Važno je, da je koža čista in da dovolj pijem, pa nimam problemov. Moja mami ima pa zelo suho kožo in res zapravi veliko denarja za kremice. Me pa zanima, kdaj naj bi se ženske začele mazati s kremami proti gubam. Zaenkrat jih še nimam in se s tem ne ubadam, ampak verjetno bo počasi treba začeti razmišljati tudi o tem. RadaJem

marusa 2  

član od: 5.9.2007

sporočila: 58

10. feb 2009 22:55

jaz sem pa 2 dni nazaj začela uporabljati kremo od Eucerina proti rdečici (anti rotungen) na obrazu. Pozimi imam zmeraj močno rdeč nos in del lic ne le zunaj temveč potem tudi na delu, doma in zdaj upam da mi bo ta krema pomagala pri odpravi tega problema. Ima katera izkušnje z to kremo. marusa 2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti