Nega obraza

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

14. jan 2009 17:51

Morda Elizabeth Arden Eight Hour cream?

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

14. jan 2009 17:54

Meni je kozmetičarka rekla, da ta krema ni zame, da je za ženske po 30-em (jaz sem v zgodnjih dvajsetih). Sem se že enkrat zanimala zanjo, ker jo toliko zvezdnic uporablja. Morda kak nežen piling za vsak dan? Začetnica

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

14. jan 2009 19:46

Da vam zaupam še mojo skrivnost, predvsem v zimskih mesecih, ko je moja koža še posebaj suha in razpokana (obraz), si vsak večer nanesem mešanico Ricinusoevga in olivnega olja , mora biti obraz dobro ščiščen, da ne maši pore. Drugače pa se ta mešanica uporablja tudi proti ogrcem, namažemo na očiščen obraz, damo na obraz toplo vlažno brisačko, malo počakamo in dobro obrišemo. Tak način je pa za čiščenje. Super je! naravno, poceni in vidni rezultati. nitta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. jan 2009 20:03

Vanja, malo težko bi bila čeveljček, a ne? Ceveljcek se pa ne bere tako dobro....
rimljanka - zasebno mnenje

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

15. jan 2009 7:45

ZAČETNICA je napisal/a:
Meni je kozmetičarka rekla, da ta krema ni zame, da je za ženske po 30-em (jaz sem v zgodnjih dvajsetih). Sem se že enkrat zanimala zanjo, ker jo toliko zvezdnic uporablja.Morda kak nežen piling za vsak dan?Začetnica

To je pa največja neumnost, kar jih je. Da krema ni primerna zate, ker si premlada. To je podobno mišljenje kot pa npr. pri preventivi pred koronarnimi boleznimi. Ne boš se čuvala takrat, ko te že infarkt, ampak je pametno kaj narediti prej. Enako pri kremah. Če so kreme kvalitetne in vsebujejo kopico antioksidantov, boš več naredila za svoje zdravje že v mladih letih. Ko bodo gube že pristone, si izgubila ta čas in je konec. Gub nobena krema ne izbriše. Zato uporabljaj kreme z antioksidanti (ja, to so tiste, na katerih piše 40+ ali 50+). Še bolje pa je, da se naučiš, kaj kakšna sestavina pomeni in potem sama na podlagi svojega znanja izbiraš kreme.

 

Kar se pa tiče EA 8-hour cream - polomijada. Navadna parafinska krema, mastna, ki pa jo prodajajo za velike denarje. Omislite si kaj cenejšega. Ne, da nima učinka, seveda ga ima, je hranilna, ampak po sestavi povprečna in nevredna denarja.

 

kar se pa tiče pilinga - "nežen piling" in "vsak dan" ne gresta skupaj. Najnežnejši so encimski pilingi (enega ima 100% Pure, enega Art Deco, samo tega se skoraj ne dobi več). Škoda. Potem so kislinski (ti so res okoli 20.leta še preveč agresivni) in mehanski (teh je pa kopica povsod po trgovinah - čisto po želji). Ampak ne uporabljaj ga večkrat kot 2x tedensko.

Sonja

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

15. jan 2009 8:34

No Sonja seveda ni rekla samo za mojo starost, ampak mojo strukturo kože, ki jo imam glede na mojo starost/mladost. Ker tudi se mi zdi pretiravanje, da bi se pri 22-ih, 23-ih, 24-ih mlada ženska mazala s kremo za gube. Jaz uporabljam sicer za predel oči kaj več pa ne. Sonči ta 100% Pure je ta: ? http://kozmetometer.planet-lepote.com/censura.php?cmd=de Art deco pa ta? : http://kozmetometer.planet-lepote.com/censura.php?cmd=de Kaj pa praviš na to: http://shop.nordstrom.com/s/2822057.shtml Začetnica

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. jan 2009 8:43

Jaz sem tudi prebrala, da je treba kremo proti gubam uporabljati prej in da so ponavadi te kreme le bolj mastne od tistih za mlado kožo. Jaz uporabljam eno kremico od Alverde, pa čistilno mleko in tonik. Piling pa enkrat na mesec, masko pa ? na leto-zelo redko torej. Jelenckova

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jan 2009 9:29

Ja, en kolumenn cort blahnikov in louboutinčkov, pretty please.......................................za Vanjo in mene................ Vendelina jr.

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

15. jan 2009 9:46

Lani enkrat (se mi zdi, da je bilo pozimi) sem prišla do silnega spoznanja, kako nas pumpajo s temi reklamami. Namreč v več revijah in časopisnih prilogah (a la Ona) se je pojavila reklama za EA Eight Hour cream, ki so jo prodajali kot svetovno čudo, ki bi jo "morala imeti vsaka ženska". Ni šlo za klasično reklamo tipa fotka+reklamni napis, ampak je bila prav slikica zraven pa še nekajvrstični komentarček. V istem času v več revijah. Kakšno naključje, kajne. Kar se pa tiče izjav a la "ta krema ni za vas, ker še niste 30", so pa težka nakladancija. Ni pomembna starost, ampak stanje kože kože. Sama pogosto dvomim o nasvetih prodajalk, razen če ne gre za kozmetičarko. Pri prodajalkah sem nareč opazila, da imajo vse isto foro, verjetno jih tega naučijo. Namreč, kadarkoli sem potrebovala kakšno mnenje o kremi, pudru, ipd, je bil odgovor enak. "Ta puder/krema/žavba je res dobra. SAMA IMAM ENAKEGA in...." Vedno namreč vse uporabljajo vse proizvode, to hočem povedati. Karkoli me zanima, ima ona že doma in ve, kako je ta žavba fajn. Takšne so moje izkušnje. Košuta

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

15. jan 2009 10:22

Iščem novo kremo. Do zdaj sem jih uporabljala že veliko, pri nobeni nisem dol padla od presenečenja, nisem pa imela nobenih težav z njimi. Imate kakšne izkušnje s kozmetiko Suki? Lp, Asja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti