Nega obraza

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

14. jan 2009 13:20

Tudi sama sem si že stokrat rekla, da bom ravnala takolo; kupovala na primer Niveo, pa konec. Moč svoje volje lahko potem vsakič znova preizkusim v Muellerju. Tam mi potem začnejo nagajat misli a la "Ja pa saj imam samo eno kožo, naj ima najboljše", "Take znamke pač ne morejo živeti od nakladancije", "Sodelavka uporablja Carita, potem je šla pa na Loreal in dobila alergijo". Hočem povedat, da ne kupim kreme, ampak znamko. Potem se mi pa pet minut fajn zdi, zvečer, ko dojamem ceno, me pa kap trefne. Vsaj po mojih izkušnjah pa med kremami ni velike razlike. Morda je koža bolj nežna na otip (pa kaj!), vidi se pa nič kaj dosti (kar bi si vse želele, kajne). Se pa opazi redna nega. Tudi z navadno znamko. Košuta

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

14. jan 2009 13:49

kaj pa kreme iz naravnih sestavin-ste že mogoče preizkusile razliko ? Jaz sem in vam povem ,da je velika sprememba ,pa cenovno tudi niso tako drage? harmonika

Pokraculja  

član od: 13.8.2008

sporočila: 74

14. jan 2009 13:58

Ja bejbe.... plačujemo znamke.... in to in ono... Rada izgledam sveže in polno energije, ki je resnično imam na pretek... khmm kar se pa kože tiče, sem tudi sama včasih uporabljala čuda. Najbolj sem bila zadovoljna z E. Arden kremo - za ekstremne razmere (45€). Zdaj pa naredim taklole : - splahnem si obraz z vodo če še ne zaleže pa krožim z ledeno kocko po obrazu in dekolteju - to te zbrihta.. potem spet splahnem z vodo in na mokro kožo nanesem *orehovo ali pa **šentjanževo olje. - pijem kavo.... potem pa si z brisačo narahlo obrišem obraz in ajdi puder .... in ostale nujne stvari. maske ; rumenjaki in med - kumarice - limona in med peeling: - orehovo olje + zdrob+ groba sol. ali pa oljčno olje in sol : Kolekcija Lepa Vida - izdelek naših solin. * orehovo olje : - dobro oljčno olje 1l in cca 10 - 15 zelenih orehov z lupino. zelene orehe narežeš na krhlje daš v večji kozarec, preliješ z oljem in pustiš cca. 14 dni v shrambi. Precediš v steklenico in ekola. ** šentjanževo olje - beri zgoraj + štiri pesti šentanževke. ostalo je isto. p.s. Obe olji sta zame vsaj neprecenljivi zadevi na plaži, ker sem bolj "mlečne sorte" me sonce hitro opeče, ampak tu pa s tem nimam več nobenih težav. aja pa še to olje vam ne bo koristilo, če boste 2 uri na soncui - pa se boste samo enkrat namazale. lepo se imejte.... Pokraculja Sporočilo je spremenil(a) Pokraculja dne 14. jan 2009 14:00:00

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jan 2009 14:21

Vanja_v_ZDA je napisal/a:
<>

Nobenega čeveljčka nisem našla med smeškoti. Hmmm.

Vanja[kuza]

Jaz tudi pogrešam čevlje Vendelina jr.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. jan 2009 15:16

Pokraculja, s šentjanževim oljem nikar na plažo! Sploh ne, če si bolj bele sorte. Šentjanževka namreč poveča občutljivost za svetlobo in sončne žarke, tako da te samo še bolj opeče. Te bosta pa šentjanževo in orehovo olje obarvala, seveda, ampak za to ne potrebuješ sonca. Lep pozdrav, Sonja

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

14. jan 2009 15:37

Moja osebna izkušnja glede krem je taka, da najbolj zaleže točno to, kar je napisala pokraculja- olja na mokro kožo. Sama uporabljam olivno in mandljevo v kombinaciji z limono. Za obraz in telo. Pa občasno piling iz olivnega olja in morske soli (naredim sama, je pa tudi Lepa Vida super). Občasno vmešam še samo kapljico ali dve sivkinega olja. fresh

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. jan 2009 16:03

Za nežen peeling obstaja stoletja staro, preizkušeno sredstvo, stolčeni olupljeni mandlji (danes jih zmeljemo kar v kavnem mlinčku). Po uporabi kožo splaknemo z vodo in malo limoninega soka in še mokro namažemo z olivnim ali mandljevim oljem.

nola

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

14. jan 2009 16:31

Pri nekaterih zadevah res velja, da je za malo denarja malo muzike. Ampak ne gre za pravilo, da je dražje tudi in vedno boljše. kakor se lahko zgodi, da je Lancomova krema za sončenje slabša od Lidlove, prav tako je Chanelov lak za nohte boljši kot Müllerjevi za 1 euro. Tako kot je že ena napisala: probavaš in je. Če ti ustreza cenejša kozmetika, je super. Če ti pa ne, pa pač kupuješ tako, ki ti odgovarja (četudi malo dražjo) - seveda če ti le finance dopuščajo.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

14. jan 2009 16:35

Drugače pa jaz poleti na morju uporabljam samo ognjičevo mazilo. Pa tonik seveda, drugače se mi zdi, da mi kožo skupaj vleče. Ima katera kak nasvet za izsušeno kožo? Torej ne suho ampak izsušeno povrhnjico... Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti