Nega obraza

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

9. jan 2009 19:04

Imam mešano kožo in občutljiv nos - občutljiv zato, ker ne prenesem krem, ki so močno odišavljene oz. mi vonj ne odgovarja. Uporabljam tonik Clinique, krema je pa ali Clinique ali pa L"Occitane (mandelj&jabolko). Ličila pa odstranjujem z olivnim oljem (oči) in baby robčki (obraz), potem le še sperem z vodo.

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

9. jan 2009 20:34

Veliko ljudi se ne zaveda, da imajo suho kožozato, ker premalo pijejo. Žal sem med njimi tudi jaz, saj velikokrat pozabim na to. Se pa trudim čim več piti in priznam, da se vidi razlika. Imam znanko, ki je šla na posvet zaradi suhe kože in so ji svetovali, naj najprej vsak dan spije več tekočine, ker je koža dehidrirana. Kasneje se naj oglasi, če bo imela še vedno težave. LENČA http://www.moj-album.com/uredi/lencaa/144316

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

13. jan 2009 13:40

Jst si glede teh stvari še zdaj nisem na jasnem. Še nikjer nisem namreč dobila odgovora, ali se splača investirat v drage kreme, tonike itd, čeprav te potem ob pogledu na prazno denarnico glava boli (Chaneli, Diorji, o kom drugem raje ne bi), ali pa je na primer Nivea ali pa Garnier kolekcija za nego kože dovolj in so prej omenjeni samo razmetavanje z denarjem. Eni pravijo tako, drugi spet govorijo o preplačanju znamke in nevemkakšni preseranciji. Je pa res, da so po nekaterih drogerijah tako škrti s testerji, kot da jih plačujejo iz svojega žepa. Večkrat sem jasno in glasno zahtevala kakšen tester, in glej, prav tist trenutek ga "niso imeli na zalogi". Pa ja! Košuta

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

13. jan 2009 13:50

http://www.planet-lepote.com/ Poglej tam, kjer piše : Pred nakupom: -Kozmetometer -Na testu -Kozmetične sestavine Dobila boš odgovore na vsa vprašanja. lp Saša

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jan 2009 13:58

Košutič, splača se investirati v redne obiske pri kozmetičarki. Tam in samo tam nas naučijo prave nege za naš edinstveni obraz in kožo. Vendelina jr.

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

13. jan 2009 14:01

Že, že, ampak potem mi vedno uturijo neke njihove kreme, ker bom kao brez njih ko stara goba. Včasih so prav nasilne Košuta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. jan 2009 14:13

Košuta je napisal/a:
Že, že, ampak potem mi vedno uturijo neke njihove kreme, ker bom kao brez njih ko stara goba. Včasih so prav nasilne Košuta

 

Po moje je odvisno od kože, torej vsakega posameznika. Ni vse za vsakogar, ne glede na ceno. Meni nekatere zelo drage kreme ne odgovarjajo, po daljšem poskuašnju sem ugotovila, kateri dve znamki mi ustrezata in ju tudi kupujem. Moja mama že 35 let uporablja samo yardley kremo (od Krke), torej nikakršna blesteča znamka,  in obraz ima kot "otroška ritka". Še kozmetičarka ji je rekla, naj ne hodi k njej, razen za kakšno masažo, ker je njena koža takšna, da ne potrebuje nikakršne dodatne nege. Umiva se pa samo s toplo vodo, na kožo ne daje tonika ali česa drugega. Temu se pač reče sreča.

 

Poskusi s kremami iz apoteke, ne samo iz drogerij. Sama še nisem imela težav z iskanjem testerjev. Ko sem prodajalkam rekla, da se odločam za novo kremo in da ne nameravam katere kupit, preden je vsaj en teden ne testiram, so mi brez težav dale več testerjev posameznih znamk. Enako je bilo pred leti tudi v enem kozmetičnem salonu, ker sem rekla, da težko najdem kremo in ne bom na slepo kupila večjega pakiranja.

 

Vsekakor pa znamka ne jamči, da bo krema odgovarjala prav vsaki koži. Treba je poskušat, dokler ne najdeš.

 

Mamamia

mamamia

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

13. jan 2009 14:14

Košuta te čist razumem. Jaz niti mimo drogerije ne smem iti. Vedno si rečem, da so Niveje in Garnieji ipd čisto ok za mene, potem pa me prodajalke napumpajo kako škodo delam svoji koži dolgoročno... Potem pa nekak nafehtam testerje, ampak prej ko jih porabim, me že mine, da bi si kupila kako drago kremo. Sploh se mi zdi, da so čisto preveč precenjene. Mislim v čem je razlika Garnier 5 € in Dior 55 €, je Dior npr, res toliko boljši??? Jaz grem na nego obraza enrat do dvakrat na leto, za rojstne dneve ipd. sfehtam bone za kozmetičarko pa je. Začetnica

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. jan 2009 14:24

Glavo potunkam v morsko vodo(tonic water- vpliv okolja)nato oplaknem s sladko vodo, jo nagnem navzgor, da se posuši nato nanesem Ognjičevo kremo.

 

Če nisi alergik morda obisk kozmetičarke ne škodi...

 

lp

Anamarija

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

13. jan 2009 15:59

Na temo dragih vs. poceni krem sem nedavno gledala zanimivo oddajo, kjer so testirali kreme cenovnega ranga Nivea in kreme ranga, recimo, Dior. Ugotovitev, ki so jo podkrepili dermatologi z analizo kože pred in po uporabi, je bila, da razlike ni. Oddaja je bila nemška. Zelo lepo so razložili tudi, da v Nemčiji obstaja zakonska podlaga za to, do katerih plasti kože neka krema, ki je v prosti prodaji sploh sme delovati. In zato je učinek dejansko enak. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti