Nega obraza

pandapanda  

član od: 24.11.2007

sporočila: 102

tema odprta - 6. jan 2009 10:27 | ogledi: 6.928 | odgovori: 81

Kako si negujete obraz?

ali si nanašate maske na obraz in kakšne?

Kakšne kreme uporabljate?

pandapanda

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

6. jan 2009 10:37

Čistilni gel za mešano kožo, tonik, krema za mešano kožo. Malo pazim, da ne vsebujejo komedogenih sestavin (da ne mašijo por). Kremo imam trenutno od Garnierja-Total Fresh, tonik in losion pa od Avona-zelena embalaža. Masko uporabljam občasno, čisto različne, najbolj mi pašejo take z glino. lp Saša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. jan 2009 10:42

Za čiščenje obraza imam neko reč iz apoteke na bazi chiantija, kreme pa  Biodroga ali Eucerin. Občasno si naredim masko z rahlim pilingom, morda 1x na 14 dni. Pa 1x na mesec masaža obraza in glave.

Če imam zdelano kožo, pa ni časa za kakšno osvežilno kopel ali pravo masko, nameravam pa ven, si na obraz namažem kislo smetano in jo med prhanjem splahnem. Pomaga.

 

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jan 2009 10:42

Panda, ne vem, kaj boš imela od tega, če dobiš tule navedbo n-blagovnih znamk in krem in mask. Prakticiraj čišenje in spiranje z vodo, nato toniziranje, nato krema. In občasno še serumi in maske in občasno tudi piling. In zjutraj tudi toniziranje. Ampak ta pravo rutino ti bo razložila kozmetičarka, ki bo videla, kakšno kožo imaš. Naše izkušnje kakšnega silnega haska pri negi tvoje kože namreč ne bodo dale. Doma narejene maske so čisto okej za občasno nego ali pa kakšno hlajenje, ampak profi farmakokozmetičnih izdelkov ne morejo nadomestiti. Vendelina jr.

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

6. jan 2009 10:47

Obraz si zvečer umijem z Justovim Iside gel detergente, očistim s tonikom kozmetike Kahne s propolisom in namažem z ognjičevo kremo od Justa. Zjutraj si očistim kožo s tonikom in namažem s sivkino kremo od Justa. Zjutraj se mažem s kremo samo pozimi, ko je suh in mrzel zrak.

saša

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

6. jan 2009 10:58

Jaz prisegam na "naravne" izdelke, Dr. Hauschka. Uporabljam pa kremo za obraz - zjutra, čistilno mleko - zvečer, tonik - občasno, masko Logona- ko se spomnim. Ker imam zelo suho kožao, sem obiskala dermatologa, ta mi je pal ure razlagal, da so naravni izdelki nekaj najslabšega in da je najboljši Eucerin. Ko sem ga vprašala koliko % dobi od zastopnikov, me je samo z bledim pogledal, ja nič seveda.. Ker sem bolj trmaste sorte, še zmeraj uporabljam "naravne" izdelke in sem zadovoljna.To pa je itak največ. lp, pinka Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 06. jan 2009 10:59:29

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

6. jan 2009 11:42

Sama uporabljam čistilo za umivanje obraza, kremo za okoli oči in kremo za obraz (imam 3, eno za ponoči, eno za podnevi in eno za občasno, ko se pojavljajo ogrci, da preko noči izginejo). Tonika ne uporabljam več, ker se mi ne zdi potrebe. Uporabljam pa Alverde kozmetiko, ki je naravna in poceni.

Maske si pa privoščim tu in tam - spet Alverde.

Sonja

pandapanda  

član od: 24.11.2007

sporočila: 102

6. jan 2009 12:58

Vendelina jr. ja se strinjam s tabo, ampak jaz sem hotela samo malo poklepetati oz. pridobiti kakšno idejo, npr. za kakšno naravno masko ...... Jaz se zvečer umijem z čistilnim mlekom za izpiranje. kupila sem ga v italiji v lekarni in mi res paše. Namažem s kremo Vitaskin 24h - rdeče barve. Zjutraj si umijem obraz z vodo, in namažem z isto kremo. Občasno uporabljam tonik. Mask ne uporabljam ampak bo potrebno nekaj narediti ker imam dokaj suho kožo. Na določenih predelih pa mastno... pandapanda

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. jan 2009 13:31

Vendelina jr. je napisal/a:
Panda, ne vem, kaj boš imela od tega, če dobiš tule navedbo n-blagovnih znamk in krem in mask. Prakticiraj čišenje in spiranje z vodo, nato toniziranje, nato krema. In občasno še serumi in maske in občasno tudi piling. In zjutraj tudi toniziranje. Ampak ta pravo rutino ti bo razložila kozmetičarka, ki bo videla, kakšno kožo imaš. Naše izkušnje kakšnega silnega haska pri negi tvoje kože namreč ne bodo dale. Doma narejene maske so čisto okej za občasno nego ali pa kakšno hlajenje, ampak profi farmakokozmetičnih izdelkov ne morejo nadomestiti. Vendelina jr.
itak da lahko. res pa da se najbrž gubic ne morš znebit brez botoksa ;) js sicer ne prakticiram doma narjenih mask, ker se mi enostavno ne da. uporabim akamutijevo zeleno glino. bannanna_v_slo ;) Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 06. jan 2009 13:34:10

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jan 2009 13:49

Jaz sem si tudi že kake alge in glino našpohtlala na obraz in kak jogurt na dopustu tudi. Pa če imam slučajno višek rumenjakov ali beljakov, ne sprašujem na netu, kaj naj s tem naredim (temveč vmasiram v lase). Ampak moja izkušnja gre takole: učinki v domači kopalnici še zdaleč niso primerljivi s tem, kaj nastane po eni uri masiranja obraza pa enem setu serumov ipd ipd in potem še dvajsetim minutam kombiniranih mask. Tista farmakokozmetika ima koncentrirane sestavine, ki so v raznih kumaricah in jogurtih in kosmičih bolj v sledeh kot v kakšnem resnem proporcu. Od produktov za domačo nego uporabljam tiste ki se jih da kupiti v hipermarketu, ampak jih uporabljam redno in temeljito in obilno (če me nivea ne naredi lepe, potem me tudi la prairie ne bo). In potem grem enkrat na šest tednov h kozmetičarki, kjer me pohvalijo, da imam lepo negovano kožo, ampak, ko punce končajo z delom, imam občutek, kot da imam nov obraz. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti