Divje račke

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

6. jan 2009 17:40

Ste pa zakomplicirali tole futranje tičev do amena ! Berem celo študijo o tem, kaj ja in kaj ne. Ampak mislim, da je njim kaj malo mar kaj dobijo v kljun, da je le užitno in verjetno ne razmišljajo a bi jedle kruh ali zrnje. Bistvo vsega je, da imajo ptice pozimi pač malo možnosti, da najdejo kaj pametnega saj ni plodov, črvov in glist pa tudi zrnja in niti navadne trave ne. tako da, če jih krmite jim seveda veliko pomagate pa naj bo to prva ali ne. Je pa Rimljanka lepo povedala da od kruha se ne zmrzne , kvečjemu dobijo kako drisko kar pa je nenazadnje tudi ok saj jih pač malo prečisti. Vi pa še kar gonite da kruh je pa hudič in se po njem zmrzne. dejte se no mal zresnit. pa tudi frutabela ni nič slabega, zagotovo ne. LP hedonist

STEZOSLEDEC  

član od: 7.1.2009

sporočila: 2

7. jan 2009 14:23

Divje race so res okusne, še posebej v tem času.K prsim divje race priporočam močne temne omake. Raco je pametno pred uporabo izkožiti, kajti satare race imajo rade okus po ribah. Veliko teh in podobnih receptov najdete v knjigi DIVJAČINA. Dober tek STEZOSLEDEC

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jan 2009 16:01

Usta me bolijo od smeha: punce bi hranile račke, fanta bi jih pa jedla.....Fanta, a vidva takole drugače večkrat kaj lovskega prineseta domov in če da, ali je o res en tak kamenodobni feeling in ali še kaj kri teče na poti do doma ali že vse prej očistita? Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. jan 2009 17:39

Po moje so račke že pitane predlagam akcijo: toppy in ninkica privabijo račke s hrano, vmes vendelina s frutabelo ( petardice rajše ne, lahko jih splaši ), hedonist in STEZOSLEDEC ( dobrodošel ) z enih dvajset centimetrskimi noži ( seveda nabrušenimi z kamni iz ene druge teme ) se neopazno pojavita in opravita del.

To bi lahko bila akcija pod pokroviteljatvom kulinarike ( vprašajte šefa ).

Poslikajte in poročajte!

ežoj

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

7. jan 2009 17:45

Jeseni je bilo tudi okrog naše hiše kar precej plodov šipka, ognjenega trna, kakijev, jabolk, nešpelj, mahonije... pa še kaj bi se našlo. Zdaj pa je vse zelo lepo počiščeno. Saj ni čudno, kosov je na kupe, pojedli so vse kar so našli, pa siničke, pa vrabčki, pa šoje, pa zelenci, pa kdo ve še katera perjad se kar naprej podi okrog hiše. Zdaj brskajo po radiču in kljuvajo srčka kjer so po zmrzali še ostala. Na starem drevesu pa je detel naredil kar veliko luknjo, ne vem kaj najde v tem času tam, a rada poslušam njegovo trkanje. Všeč mi je ta dnevni živžav, tako imam vedno družbo, ki niti za hip ne miruje. Račke smo pa tudi imeli, le da so imele mamo kokljo in ne mame race. To je bilo smeha, ko so male račke skočile v zanje pripravljen bazenček in veselo plavale, koklja je pa kot nora v krogu letala okrog in jih vabila ven. Tako pač je, če ti nekdo podtakne otroke pri katerih se moraš na drugačne navade šele privaditi. daga

neznan uporabnik

7. jan 2009 17:48

kdor pozimi hrani ptice s kruhom je velik nevednež ali pa zoosadist,pa lep pozdrav. hmm

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

7. jan 2009 19:30

WRAN51 je napisal/a:
kdor pozimi hrani ptice s kruhom je velik nevednež ali pa zoosadist,pa lep pozdrav.[pingvin] hmm
Zakaj?????? Vem, da so stari ljudje govorili,da to ni dobro... petardica Sporočilo je spremenil(a) petardica dne 07. jan 2009 19:31:37

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

7. jan 2009 19:45

Vendelina jr. je napisal/a:
Usta me bolijo od smeha: punce bi hranile račke, fanta bi jih pa jedla.....Fanta, a vidva takole drugače večkrat kaj lovskega prineseta domov in če da, ali je o res en tak kamenodobni feeling in ali še kaj kri teče na poti do doma ali že vse prej očistita? Vendelina jr.
A veš, Vendy, da prav paše imet doma takega moškega - lovca (moj je sicer ribič, ptice gleda samo od daleč), ženski ni treba stalno, še na dopustu, razmišljat, kaj bi dala v lonec. Mu rečeš že zjutraj: če boš kaj prinesel, boš tudi sit.....pa so potem zelooo pridni naši fantje. In ti povem, res je očitno to en kamenodobni filing, vsaj moj tako trdi - tako kot pravi, da smo ženske še zmeraj absolutne kamenodobne nabiralke vsakič, ko se skupaj znajdeva v kaki večji trgovini. Ja, moški - lovec (tudi sodobni, brez puške ali trnka) ima točno določen cilj, če mora kupiti štruco kruha, bo odmarširal v trgovini naravnost do kruha in potem naravnost do blagajne, pa ven. Ženske pa....no, saj se poznamo....gremo SAMO po štruco kruha, iz trgovine pa pridemo s polno košaro najražličnejših "koreninic in gozdnh sadežev" Aja, Wran51, še vprašanje zate: Kakšna pa je potem tvoja definicija tistega, ki - ptic sploh ne hrani oz. tistega, ki - se hrani s pticami? mamaF - Mojca

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. jan 2009 19:54

ežoj je napisal/a:

Po moje so račke že pitane predlagam akcijo: toppy in ninkica privabijo račke s hrano, vmes vendelina s frutabelo ( petardice rajše ne, lahko jih splaši ), hedonist in STEZOSLEDEC ( dobrodošel ) z enih dvajset centimetrskimi noži ( seveda nabrušenimi z kamni iz ene druge teme ) se neopazno pojavita in opravita del.

To bi lahko bila akcija pod pokroviteljatvom kulinarike ( vprašajte šefa ).

Poslikajte in poročajte!

ežoj

Ej, če se pa tole zgodi, pridem jaz poslikat!

Atina

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. jan 2009 20:29

mamaF je napisal/a:

tako kot pravi, da smo ženske še zmeraj absolutne kamenodobne nabiralke vsakič, ko se skupaj znajdeva v kaki večji trgovini. mamaF - Mojca

 

Hvala, mamaF zdaj pa imam tehten izgovor , ki sem ga (neuspešno) iskala dolga leta

Lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti