Brr mrzlo je...

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. jan 2009 17:42

Nekateri s(m)o za vroče.Tudi jaz danes - kratka majica, čez bunda in s psom ven. Pod trenirko pa samo kratke nogavice, pa sem bila 2 uri "v hribu". Zjutraj ob pol 6 pa samo bunda na pižamo, v temi so vse krave črne . Frajer pa non stop v dolgih gatah :). katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

4. jan 2009 19:42

E to pa je tako,kakor komu.Moj takrat 15 letni sin kratka majica in vetrovka, pa minus zunaj.Njemu je to odgovarjalo in izgleda njegovemu telesu tudi,ker nikoli ni zbolel.Resnično vsi so me napadali ,češ tvoj hodi tako poletno oblečen pa je zima,pa kaj, bil je zdrav in se nisem v to vtikala in ga gnjavila. Resnično ampak par let nismo rabili kupiti bunde,čeprav smo mu gnjavili,pa je rekel,če bom rabil bom povedal.Tako,da ne se bat, da bi zmrznili.Smo različni.Eni pet zoknov majic, pulovrov, bunda drugi skoraj poletno. dari

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

4. jan 2009 19:42

Ja, katka lopatka, pri intenzivni hoji res ne rabiš dosti več. In tudi jaz sem bila vedno bolj za vroče, kot ne, tako da je moj pubertetnik očitno kar po meni. Pri nas recimo sploh nimamo spodnjih majic. Jaz in mož jih ne preneseva in tako nama ni niti na pamet padlo, da bi v njih tlačila otroke To se zdi marsi komu čudno, ampak jih ne rabimo. Očitno smo vsi tako naštimani, da nam zelo hitro rata pretoplo...

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

4. jan 2009 19:47

A ja, še to sem se spomila. Zadnjič, ko je res zabril mraz, sem iz omare od našega tanajmlajšega (4 leta) privlekla luštno spodno majčko, ki jo je od nevemkogaže dobil za darilo. Ga začnem tlačit vanjo, mali pa ves začuden: "mami, kaj pa je to? a je že poletje? a mi boš kratke hlačke tudi oblekla?" No, majčko sem pospravila nazaj, ker me je prepričal, da te čudne spodnje zadeve pa res ne rabi. Ja, takle mamo

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jan 2009 20:00

Jaz si pa mislim, da ni noben fant (ne glede na starost) tolikanj neumen, da bi doglo časa zmrzoval in se ne oblekel, pa bi imel priložnost, da se obleče. So preprosto preveč komot za tako trpljenje....Tako, da je čisto okej, če ljubeča mati tozadevno malo brzda svoje materinske impulze in ne vsiljuje dolgih gat. Se mi bolj zdi, da se bomo prej punce zavestno oblekle tako, da nas bo zeblo. Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. jan 2009 20:19

Vendelina jr. je napisal/a:
Se mi bolj zdi, da se bomo prej punce zavestno oblekle tako, da nas bo zeblo.Vendelina jr.

Ne vem, zakaj potem sredi zime na ulici srečujem dekliče, gole okrog pasu ...

Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 04. jan 2009 20:20:12

anitab  

član od: 28.10.2007

sporočila: 15

4. jan 2009 20:50

Moj sin bo pa konec meseca star tri leta in ima žabe al pa smučarsko perilo oblečeno le ko gremo na sneg,pod kombinezonom. Se nič ne pritožuje da bi ga zeblo pa tudi viroze še ni nikoli imel ali kaj podobnega. Če mu dam žabe pod hlače se kr kuha v njih. Oblečem mu le dokolenke,če je kdaj bl mrzlo. Pa tudi sama ne nosim žab pod kavbojkam,mam občutek kot da se bom skuhala v njih...:) Tko da brez panike.... anitab

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

4. jan 2009 20:59

mi smo in še vedno to počnemo,... oblačili žabe samo za na sneg ali kak potep, po pokljuki in podobno,... se mi smilijo nekateri otroci, ki se kar kuhajo v vrtcih, notri toplo-vroče, pol pa hop ven ves premočen in seveda so vsi bolni,...... p.s. prigoda iz našeg vrtca, je gospa vzgojiteljica vprašala mamico, če je z otrokovo kožo kaj narobe, da ima vedno oblečene te "žabice" plopsa Sporočilo je spremenil(a) plopsa dne 04. jan 2009 21:01:16

kozamurnik

sporočila: 2311

5. jan 2009 7:13

dari je napisal/a:
E to pa je tako,kakor komu.Moj takrat 15 letni sin kratka majica in vetrovka, pa minus zunaj.Njemu je to odgovarjalo in izgleda njegovemu telesu tudi,ker nikoli ni zbolel.Resnično vsi so me napadali ,češ tvoj hodi tako poletno oblečen pa je zima,pa kaj, bil je zdrav in se nisem v to vtikala in ga gnjavila. Resnično ampak par let nismo rabili kupiti bunde,čeprav smo mu gnjavili,pa je rekel,če bom rabil bom povedal.Tako,da ne se bat, da bi zmrznili.Smo različni.Eni pet zoknov majic, pulovrov, bunda drugi skoraj poletno. dari
ja ampak posledice se lahko vidijo vidijo dosti pozneje, po mnogih letih ne samo zdaj!Revmatizem je samo ena cena,ki jo bo mladina morala vzeti v zakup. Zdravje je eno samo, moda je vsako leto druga!!! kozamurnik

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. jan 2009 7:51

Se kar strinjam s kozamurnik.  Me prav zanima, koliko punc, ki pozimi letajo okrog z golimi trebuhi pod kratkimi  bundami bo čez nekaj let jamralo zradi vnetja jajčnikov, težav z ledvicami ...  kot tiste iz moje generacije, ki se tudi v najhujši zimi niso mogle odreči mini-minicam in salonarčkom. Saj sem bila tudi sama v mladosti rada lepa in moderna, ampak k sreči mi je pamet razodevala, da mora biti telo na toplem in noge na suhem.

Pri smučanju v mrazu smo pa, če telo ni primerno ogreto, najbrž precej bolj izpostavljeni poškodbam

Saj ne rečem, občutek mraza je pri ljudeh res močno različen in odvisen od marsičesa, ampak tisto osnovno mero je le treba upoštevati.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti