Nujno - lazanja

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

4. jan 2009 11:13

vesna.cat je napisal/a:
Recept za lazanjo:500g faširanega prepražimo na sesekljani čebuli dodamo žličko mlete rdeče paprike,žlico paradižnika v tubi,sol in poper po potrebi, malo svežega peteršilja. Med praženjem zalivamo z juho ali vodo pribl. eno zajemalko. Kuhamo 30 min.,da se jed zgosti. Med tem časom skuhamo liste za lazanjo-barilla po navodilu. Naredimo še bešamel:iz 6dag. surovega masla in 3 žlic moke naredimo svetlo prežganje, zalijemo s 4dcl. mleka in dobro premešamo in malo pokuhamo pribl. 3 min. V namaščeno posodo za narastke damo plast kuhanih testenin, jih premažemo z bešamelom, čez to plast omake po želji še nariban sir,nato 2x ponovimo-testenine, bešamel meso,sir. končamo s plastjo testenin,ki jih prelijemo z bešamel omako. Pečemo v pečici pri 180 stopinj pribl. 25 min. Pa dober tek! P.S. skuhajte samo polovico testenin Barilla iz škatle vesna.cat
Tudi tole je možno dober recept za lazanjo, toda link, ki ga je pripela nb je zagotovo zelo dobra lazanja, pa še bešamela nima, kar mi je najbolj všeč. Pa še to nazadnje sem delala polovico mase in je še ostalo. femica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti