Pečenka - pomoč

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

13. jan 2009 12:44

Pekel sem govedino na 80 stopinjah in zdaj poročam. imel sem kos ledvdenega dela oz. "od križa" ,ki naj bi bil poleg pljučne najbolj mehak del govejega hrbta. In najbokj okusen. Tehtal je dobri 2 kili , začinil sem ga kot običajno, potem na hitro popekel v ponvici , ter ga dal na zelenjavno posteljico v pekač in bumf v pečico. Pekel sem ga slabih pet ur vseskozi na 80 stopinj, na koncu sem temperaturo dvignil na 200 ,zagnal še ventilator in pustil dobrih 20 minut. Meso se je rahlo zapeklo in bilo na pogled mamljivo. Dišalo je pa itak ko hudič, tako da sem resnično cedil sline. No potem pa smo ga jasno jedli. Bil je nežno prepečen, sočen, da je sok kar lil iz sredice in zelo, zelo okusen. OK ne bom rekel, da boljše govedine še nisem jedel ker sem jo ampak verjetno zaradi kvalitete mesa ne pa zaradi priprave. Tudi moji jedci so bili navdušeni in sem kar žarel od dobljenih pohval. Pa so precej kritične sorte ,ker sem jih pač preveč scrkljal. Tako da, ja, še bom pekel na izi naslednjič bo na vrsti svinjina. Vsem ki ste mi kakor koli svetovali se lepo zahvaljujem. LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti