Ostanki peciva

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

tema odprta - 30. dec 2008 6:19 | ogledi: 9.708 | odgovori: 22

Ostalo mi je nekaj kosov peciva (marmornati kolač, kokosova potica, orehove rezine ipd.), ki pa so že suhi in niso več primerni za na mizo.

Škoda mi jih je zavreči. Kako jih lahko porabim?

Pomislila sem, da bi jih lahko porabila v nadevu za ...mogoče potico?

No, tukaj mi pa zmanjka idej. Prosim za nasvet. Hvala.

aknelab

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

30. dec 2008 7:12

Spravi v skrinjo, bo kasneje  prav prišlo za poobedek. Marmorni kolač ovlažiš z mešanico ruma in mleka ali sasdnim sokom, ter dekoriraš s smetano. Na krasu smo jedli potičko prelito z kuhanim žganjem ");"> .....

kobra 1

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

30. dec 2008 7:41

ostanke lahko porabiš za dober kruhov narastek.

Zreži jih na tanke rezine,prelij z mešanico mleka ,jajc,vanilijevega sladkorja,limonine lupine,dodaš lahko nekaj kisle smetane,po okusu sladkaj in v pečico da se zapeče.Narediš lahko tudi tako da daš plast kruha,pa plast jabolk,na vrhu naj bo kruh.Tako porabiš ostanke,zraven pa po nudi kompot ali čežano,ali pa kot sladico po kaki zel.juhi.Samo primer pa pozdrav!

receptor

Allyssa  

član od: 2.12.2006

sporočila: 30

30. dec 2008 7:46

Jaz ostanke biskvita razdrobim, prelijem s stopljeno čokolado in maslom (odvisno od biskvita, če je čokoladni dodam mlečno čokolado, drugače pa belo), če je presuho dodam kakšno žlico sladke smetane, rum ali kaj podobnega za aromo in dobro premešam. Postavim v hladilnik za kašno uro (lahko tudi čez noč) in oblikujem kroglice, ki jih pomočim v čokolado. Oblite kroglice poljubno okrasiš, lahko jih potreseš s kokosom, orehi, lešniki, krokantom, mrvicami, črtami čokolade kontrastne barve,... Lp Allyssa

marjeta65  

član od: 9.2.2007

sporočila: 66

30. dec 2008 9:14

Jaz ostanke orehove potice in orehove pite zdrobim, prelijem s sladko smetano in rumom, da postane fina masa, potem jo z žlico za sladoled oblikujem na krožnikih, prelijem s pudingom in stepeno sladko smetano, pa nastane nekakšna ponarejena grmada. Njam, okusno. marjeta65

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

30. dec 2008 12:15

tudi pri nas naredimo kroglice, kriznana

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

30. dec 2008 13:26

Tudi jaz vse ostanke potic in piškotov, ko se enkrat začnejo valjati sem in tja, posušim in napravim drobtine. Uporabljam jih pri zavitkih ali naredim kroglice. zvezdica55

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

30. dec 2008 19:54

Kolk idej imate,jaz pa se kaj takega ne bi nikoli spomila,razen za biskvit,ko naredim kroglice. petardica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti