"slaščarski pripomočki" za amaterje

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. jan 2009 16:24

Točno tole ja.

jade

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. jan 2009 18:28

Ja, tole od leske bližnjico tudi poznam, ampak tam sem samo poizvedovala, na koncu pa vse zaželeno dobila v Celovcu.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

2. jan 2009 15:14

Čao, aja, pa silikonsko podlogo (jade, hvala!) in teflon valjar moram omenit, ker sta zakon. Dobiš v vseh bolje založenih trgovinah. Pa pletilke za enakomerno zvaljano testo so tudi zakon, ampak to je pa že improviziranje. Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

2. jan 2009 15:52

silikonsko podlago se ugodno dobi tudi tudi v kranjskem Merkurju. femica

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

2. jan 2009 18:00

Loni, kje v Celovcu pa je ta trgovina, da ne bom preveč iskala in kako se imenuje? Lepa hvala, sabrina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. jan 2009 18:16

femica je napisal/a:
silikonsko podlago se ugodno dobi tudi tudi v kranjskem Merkurju.femica

Kaj pa je to " ugodno ". V merkatorju stane mal čez 20 €, kar se meni zdi drago ( pa se mi zdi, da nisem stiskav, vsaj ne zelo ). Pa v čem je finta s to podlago, jaz vse delam na mizi z ultrapasom, se lahko čisti, lepo se dela.......edino nima tistih krogcev narisanih za velikost ( kroga recimo ), čeprav mi v glavnem rata razvaljat testo za jabolčno pito na tapravo velikost pekača tudi brez narisanih krogov in silikonskega valjarja. Mal me razsvetlite ( pa morda še kjerga, ki ne upa vprašat, da ne izpade neumen, čeprav, tisti, ki velik sprašuje se večkrat zdi neumen, tist, ki nikol ne vpraša, ostane za zmeraj neumen ).

 

ežoj

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. jan 2009 18:38

Jaz sem kupila eno fajn podlogo za valjanje, v merkurju, prozorna je zavita v rolo, je pa tako veliko, da če jo prerežeš na pol imaš 2 velike. Namenjena je tudi oblaganju predalov, polic... jaz jo imam za valjenje. Je pa občutno cenejša od silikonske podlage. Sem zadnjič hotela kupit tisto novo silikonsko, (mi jo je uspelo prerezat, pa ne vem kako), pa sem tole našla. Imajo jih pa tam pri vrečkah in folijah.

jade

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

2. jan 2009 19:17

Čao, uja, tole je pa res ceneje kot tista silikonska. Pa vendar, ko sem si jo kupila, predlani decembra se mi zdi, je bila dosti deražja, sedaj jo imajo v Merkurju za še ne 15 EUR. Jaz jo uporabljamo namesto rjuh oz. prtov, ali kar koli smo že imeli za valjanje testa. Je dosti bolj enostavna za uporabo, jo samo obrišeš in je. Se nič ne lepi na njo, tako kot na rjuho, res rabiš samo malo pomokati. Pa tudi npr. ko barvaš tičino, marcipan, to lahko delaš direktno na njej, se vse umije, tudi namesto peki papirja se jo lahko uporablja. Glede krogov je pa tako - meni tudi na tej podlagi ne uspe ne vem kako lep krog, moram vedno obrezovat. Skratka, meni je res super. Aja, pa sedaj sem si nabavila še čist navadne "zidarske" špohtle, da mi piškoti ne spremenijo oblike, ko jih prelagam v pekač. Plastične lopatice so vse oo vrsti predebele, pa mi je ena svetovala, naj uporabljam kar špohtl, pa bo. Aja, Božiček mi je prinesel pa še silikonski čopič in nove, lepo okrogle modelčke (piškotki ne bodo več jajčaste oblike)... Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti