Križarjenje po nilu

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

tema odprta - 29. dec 2008 9:58 | ogledi: 4.776 | odgovori: 20

Pozdravljeni!

V teh prednovoletnih dneh, ko pečemo, kuhamo in jemo (no, pa še kaj drugega ) vas prosim za izkušnje s področja, ki ni kulinarično.

Spomladi bi rada šla na križarjenje po Nilu. Odločila sem se za vodeno varianto, zdaj pa ne vem, katero agencijo bi izbrala. Je morda že kdo bil po Nilu s katero od naših agencij? Zelo bi bila vesela kakšne izkušnje.

Hvala!

lunacka

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

29. dec 2008 13:44

katka lopatka hvala! Ima morda še kdo kakšno izkušnjo? lunacka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. dec 2008 15:34

S Palmo imam zelo dobre izkušnje. lp Vesna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. dec 2008 1:32

Lunacka, niti ni pomembno s katero agencijo greš, vse imajo dokaj podoben program in cene. Nil je itak doživetje zase, to moraš izkusit. Vsa tista zgodovina in arhitektura, vsak dan nova doživetja in vtisi, počutiš se tako majhnega. Vsaj moji občutki so bili veličastni, hrana in organizacija pa nekako postranska zadeva. Eno mojih lepših potovanj, verjetno tudi zaradi družbe in romantike na ladji. Definitivno svetujem, tudi s svojo najboljšo frendico. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

30. dec 2008 21:00

Jaz sem bila tri leta nazaj z Vard Celje, nepozabno, dobro organizirano in odličen vodič Boštjan Napotnik. jana 07

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

27. jan 2009 12:53

Ne bi ti rada pokvarila veselja, napisala bom le svoje mnenje, z njim pa seveda lahko storiš, kar ti paše Torej, pravkar sem se vrnila iz svojega drugega potovanja po Egiptu, ki sem ga prečesala že po dolgem in počez, tokrat pa sem se zadrževala predvsem ob Nilu - vendar ne na križarki. Križarjenje po Nilu je lahko čisto fajn zadeva, če imaš rad do minute določen urnik, množice ljudi in da ti ni treba misliti na nič. Sama osebno bežim od tega kot hudič od križa Dejstvo je, da imajo te križarke določen urnik in potujejo v skupinah. Tako se ob določeni uri pred določenim templjem oz. znamenitostjo zasidra na desetine in desetine teh ladij (ne pretiravam!) na katerih je nekaj sto ljudi. Ko se vsa ta množica usuje iz ladij izgleda kot bi odprl ogrado z živino, ki za natančno odmerjen čas (običajno odločno prekratek za doživet in dobro raziskat določeno znamenitost) preplavi okolico. Ko pa se ta množica vkrca nazaj na ladjevje, imamo takšni "čudaki", ki radi potujemo v lastni režiji, lahko najlepše svetovne znamenitosti čisto zase Tako sem v miru meditirala v eni od sob v Abu Simblu brez da bi me kdo zmotil, in bila neizmerno srečna. Lahko sem vtaknila nos v vsako luknjo brez da bi čakala v vrsti in strmela v kip/fresko toliko časa, kolikor mi je pasalo, brez da bi mi že kdo dihal za ovratnik. Ko je moj dragi šel do templja še zjutraj, ko pridejo vse ladje in avtobusi, je prišel nazaj čisto šokiran, saj je bilo vse črno ljudi. Cel otok s tempeljem File sva imela praktično zase, v Kom Ombu sva se enostavno usedla na čaj, ker so ravno prišle križarke, čez 45 minut ni bilo več žive duše. Tudi Asuan je prijetno zaspano mestece - dokler ne pridejo križarke, ki jih je toliko, da se jih veže tudi po 5 na eno (torej tisti zadnji se morajo sprehoditi čez 5 ladij, da sploh pridejo na kopno!). To sva videla zadnji dan, ko sva na srečo že odhajala. Kar hočem povedati je to, da je križarjenje po Nilu navadna industrija - ne glede na to, ali stane nekaj 100 ali nekaj 1000 € (da onesnaževalnega učinka na Nil niti ne omenjam, saj gre vsa kanalizacija in odpadki direktno v reko). Ampak vsakomur svoje.... strelka

neznan uporabnik

27. jan 2009 13:41

Tudi moja izkušnja je podobna kot od strelke. Nil je tako onesnažen, umazan in smrdi, da raje pojdite kam na lepše. Jaz vam toplo odsvetujem. kelly

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. jan 2009 14:03

Strelka, ti si pa zagotovo tudi v resnici strelka, a ne? Ker tale tvoj zapis zelo na strelke potegne! fresh

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

27. jan 2009 14:13

Res sem strelka. In še zmajček po kitajskem horoskopu za povrh strelka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. jan 2009 14:31

Hehe, tako lepo se je to videlo iz tvojega zapisa. Strelke namreč znajo zelo kvalitetno potovati, no, saj tudi drugi, ampak, strelke imajo pa to kar prirojeno. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti