Amazon

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

15. sep 2011 13:50

tamalaursa je napisal/a:

Rimljanka saj veš nekatera tla lahko človek pomiva samo z Prado, spet druga samo s Chanelom. 



 

Če je to letelo name - za primer: za majčko nisem pripravljena dat več kot 15 eurov, (ne vem kakšne cene ima vajina Prada, sam na uč bi rekla, da stane njihova majčka vseeno malo več kot toliko)  Vseeno pa ne želim, da oblačila razpadejo po tretjem pranju, tako kot tista iz Zare...

OlivaB

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

15. sep 2011 13:51

sonci je napisal/a:

Na knjige res ni carine, mi pa naša vrla pošta od časa do časa (recimo vsaka peta pošiljka) obračuna davek. Naročam na Amazon US, verjetno ga na Amazon UK ali DE ni.

 

tamalaursa, tole je ena boljših v zadnjem času!

 



sonci

 

Mogoče je pa ona takrat to plačala, pa ni dobro pogledala na račun...Hvala.

OlivaB

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

15. sep 2011 14:05

OlivaB je napisal/a:

tamalaursa je napisal/a:

Rimljanka saj veš nekatera tla lahko človek pomiva samo z Prado, spet druga samo s Chanelom. 



 

Če je to letelo name - za primer: za majčko nisem pripravljena dat več kot 15 eurov, (ne vem kakšne cene ima vajina Prada, sam na uč bi rekla, da stane njihova majčka vseeno malo več kot toliko)  Vseeno pa ne želim, da oblačila razpadejo po tretjem pranju, tako kot tista iz Zare...



OlivaB

Joj OlivaB tole pa res ni bilo tako mišljeno. Mišljeno je bilo na Rimljankino izjavo, kjer je napisala da je zanimivo da kupujete cunje, in da jo zanima kakšne. Če sem te s to izjavo vžalila se pa opravičujem

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

15. sep 2011 14:07

Aja pa OlivaB toliko za info, jaz sem tudi velik pristaš nakupovanja prek interneta če mi le uspe najti kakšno poceni pa kvalitetno stvar. Tako da se tudi jaz priporočam za kakšno povezavo za strani kjer pošiljajo v Slovenijo. 

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

15. sep 2011 18:42

sonci je napisal/a:

Na knjige res ni carine, mi pa naša vrla pošta od časa do časa (recimo vsaka peta pošiljka) obračuna davek. Naročam na Amazon US, verjetno ga na Amazon UK ali DE ni.

 

tamalaursa, tole je ena boljših v zadnjem času!

 



sonci

Carine na knjige ni, davek pa pri nas je. V GB ga pa ni. Našega, ki je enak kot tisti za klobase, ti odmeri seveda davkarija in ne bolj ali manj vrla pošta. 

nola

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

16. sep 2011 8:27

Seveda, nola, ampak jaz ga pač plačam pošti, oni pa naprej. Hotela sem le povedati, da bi načeloma morala plačati davek vedno, pa pošta pošiljko ustavi le sem in tja (na mojo srečo).

sonci

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. sep 2011 12:46

Sonci, seveda, to kar sem hotela izpostaviti je dejstvo, da so se v državi, katere jezik govori praktično ves svet odločili, da tiskana beseda ne bo obdavčena, pri nas, ki smo pa tako polni govoričenja o avtohtonosti jezika in njegovih arhaičnih značilnostih v sklonu, spolu in številu, pa davek na knjige izenačimo s tistim na klobase, kislo zelje in krompir.

Kar je razumljivo, če se malo ozreš po našem parlamentu - za večino članov, obutih v rjave gumarice in suknjiče s predolgimi rokavi, je bilo spodobno kosilo po nedeljski maši edina duhovna hrana, ki so je bili deležni.

nola

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

16. sep 2011 13:37

nola, na žalost imaš še kako prav.

sonci

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

27. sep 2011 13:04

Tole sta pa zakomplicirali s temi davki  čeprav imata žal prav. Zame osebno je v končni fazi vseeno kdo pobere tiste dinarčke. Samo se pa res ne spomnem, da bi kdaj kaj plačala pri zneskih pod 20 eur (s poštnino vred).

tamalaursa je napisal/a:

Joj OlivaB tole pa res ni bilo tako mišljeno. Mišljeno je bilo na Rimljankino izjavo, kjer je napisala da je zanimivo da kupujete cunje, in da jo zanima kakšne. Če sem te s to izjavo vžalila se pa opravičujem

Tamalaursa, nisem bila užaljena niti za trenutek, ne skrbi, upam da nisi ti. Mogoče sem prehitro prebrala in spregledala  kontekst, se opravičujem  Se pa strinjam, da žal večine najbolj zanimivih stvari še vedno ne dostavljajo k nam 

OlivaB

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

27. sep 2011 14:39

Jaz pa itak nisem :) Ja jaz imam kar dolg seznam trgovin katerim bi bila zelo hvaležna, če bi dostavljali k nam. Ker bi se dalo kar precej prišparat pa tudi stil bi mi bil bolj všeč kot mi je po večini slovenskih trgovin. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti