Kakšno obleko za birmo?nujno!!!

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

4. jan 2009 9:13

vandelina obvlada femica

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

4. jan 2009 9:26

Vandelina jr., po tvojem opisu sodeč, gre lahko deklič ali fantič oblečen, tako, kot si opisala le na šolski ples in nikamor drugam! Je pa iz tvojih postov videti, da ti je vera tuja, zato vsaj ne klobasaj takih nasvetov, kako naj se kdo obleče za priložnost, kot je prejem zakramenta Sv. Birme, ker prejeti zakrament Sv. Birme je dosti več, kot pa modna revija, tako kot ti to dojameš! Mijan Sporočilo je spremenil(a) Mijan dne 04. jan 2009 09:57:30

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

4. jan 2009 10:01

Mijan je napisal/a:
Vandelina jr., po tvojem opisu sodeč, gre lahko deklič ali fantič oblečen, tako, kot si opisala le na šolski ples in nikamor drugam! Je pa iz tvojih postov videti, da ti je vera tuja, zato vsaj ne klobasaj takih nasvetov, kako naj se kdo za obleče za priložnost, kot je prejem zakramenta Sv. Birme, ker prejeti zakrament Sv. Birme je dosti več, kot pa modna revija, tako kot ti to dojameš! Mijan
mijan mislim, da nimaš prav, mislim, da se da lepo obleči tudi kaj drugače, kot v kaj drugega kot v obleke ( za enkratno uporabo), pa da še vedno zgleda svečano. Bila sem že na več birmah in moram reči; da mi je bilo bolj všeč pa tudi birmanci so bili bolj sproščeni v oblačilih, ki jih bodo oblekli še kdaj. Jaz se že veselim slikic, mogoče pa dobim kakšno idejo. anitram1

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. jan 2009 11:52

prosim ljudje ne oblačit svojih 12-14 letnih otrok kot so oblečeni RBD.... dej vendelina vzam nazaj.. prooooosim ;) drgč pa mijan, tud js mislim da ni treba otroka oblečt v hlačni kostim, v katerem zgleda star 30 let. pa tud za minike nism. neka vmesna, zmerna varjanta bo še najbolša. in tudi mislim da te cenovno pride klasična obleka za birmo več kot kombinacija oblačil iz h und m, s.oliver ipd. glavno, spet me moti kako forumaši pišete vandelina. a ne vete kdo je slovita sestra vendelina???? vEndelina? pa na kulinaričnem forumu... c c c bannanna_v_slo ;)

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

4. jan 2009 13:58

Sploh nisem omenjala nobenih klasičnih kostimov. Tudi jaz sem mnenja, da se lahko za tako priložnost otroke lepo, mladostniško in dovolj ugodno cenovno obleče v kakšnem C&A, H&M, Zari...in imajo potem te stvari še kdaj oblečene. Meni, je žal RBD stil resnično zelo, zelo daleč od primernega, za obleč za tako priložnost. Se mi zdi, da moramo že mladostnike naučit na nek kodeks oblačenja, kam kaj sodi za oblečt... in Sv. Birma je že tak dogodek, ko ne moreš dati nase kar nekaj. Halo? Troslojno krilo na volančke, spodaj pa čipkaste pajkice, čez usnjena jakna z okovicami in bulerji na nogah? Za Birmo? Ja pa še najboljše, da pridejo otroci v kopalkah v cerkev, okoli pa imajo ovit pareo, pa Crocse na nogah - če je Birma slučajno poleti... podo ful fancy, a ne ladies? Mijan

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

4. jan 2009 14:15

Ampak najbolj zabavno je to...da je nekaj ravno fullll moderno in potem se zgodi to kar se je meni.V eni klopi nas je imelo 5 isto jaknco. Desjtvo da za v cerkev minika pa najhujši špičaki nista ravno primerni,pa rečte kar hočete. Roncolino

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. jan 2009 14:44

Mijan je napisal/a:
Se mi zdi, da moramo že mladostnike naučit na nek kodeks oblačenja, kam kaj sodi za oblečt... in Sv. Birma je že tak dogodek, ko ne moreš dati nase kar nekaj. Halo? Troslojno krilo na volančke, spodaj pa čipkaste pajkice, čez usnjena jakna z okovicami in bulerji na nogah? Za Birmo? Ja pa še najboljše, da pridejo otroci v kopalkah v cerkev, okoli pa imajo ovit pareo, pa Crocse na nogah - če je Birma slučajno poleti... podo ful fancy, a ne ladies? Mijan
se strinjam .. B A A A A A D bannanna_v_slo ;)

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jan 2009 18:55

Mijan, o tvojih estetskih in oblačilnih preferencah ne bom polemizirala, ker imaš vso pravico na svetu, da se oblačiš tako, kot se, pa magari dolgočasno. Glede tvojega rahlo napetega tona v katerem tako (ne)artikulirano označuješ kdo kam paše in komu je vera tuja....oziroma si neodmerjeno napadalna do vsega, kar malo odstopa od tvojih preferenc, daj se resno vprašaj, kako ti kaj storiš s toleranco, iskanjem pozitivnega v tem, da nekdo malo poskuša razumeti otroke. da ne rečem krščansko ljubeznijo? Ker v tvojem pisanju ni nič od tega. Sicer pa, have it your way, da ne bova tule izpadli kot kvadrat in kocka.... Vendelina jr.

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

12. feb 2009 18:18

Ali ste že kaj kupile obleko za svojega birmanca, ali je katera že kaj gledala po trgovinah (okolica LJ) če imajo že kaj pametnega. Hvaležna bom za vsak namig. anitram1

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

13. feb 2009 12:40

Jaz pa ploskam in se globoko klanjam vsem, ki danes vskočite v birmanske kostimčke. Punce, vsaka čast. Jaz hranim v omari obleko z maturanca in jo ven privlečem vedno kadar me čaka kak slavnosten dogodek - pa jo sprobam, vidim, da je ne spravim več čez boke, pa da mi je dekolte preozek... in da je treba malo redukcije v prehrano uvest. Ponavadi je dovolj 2-3 tedne... kar zadeva birmanska oblačila - težko svetujem glede "pravil" če so - poznavanje teh cerkvenih zapovedi mi je tuje. Če pa jih ni, pa bi se moj nasvet glasil - obleci, obuj in sfriziraj se predvsem letom primerno, torej mladostno, praktično. Pred očmi imam zdajle sliko svoje sestrične, ko je šla k birmi, od tega je sicer že več kot dve desetletji, bila pa je videti kot pomanjšana kopija svoje botrice - umetna in postaarana za najmanj 15-20 let... in tega si najbrž ne želiš. Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti