Kakšno obleko za birmo?nujno!!!

micogica  

član od: 29.12.2005

sporočila: 209

31. dec 2008 10:31

ej moja hčerka ma tut letos birmo micogica

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

1. jan 2009 18:09

In moj sine gre letos h birmi. Ko že govorite o stvareh,ki bi jih lahko še ¨kasneje¸¨oblekel,se zelo strinjam z vami,samo moj sin ne obleče nič drugega kot kavbojke,raztegnjene-prevelike majice in teniske.To je njegova garderoba. Zato pa spolh ne vem kaj mu kupiti ker vem da to ne bo več nikoli dal nase...izgleda že tako da bo to strošek,ki bo potem letel v smeti... petardica

anajob  

član od: 10.9.2002

sporočila: 8

1. jan 2009 18:48

Predlani sta bila pri birmi brat in sestrična, pa prijateljičina hčerka, letos gre bratrančev sin. Sestrična je imela lušten kostimček in balerinke, prijateljičina hčerka pa črne 3/4 hlače, srajčko in suknjič, ki ga je nosila tudi še potem. Tudi mi smo imeli problem, kako obleči fanta. Našli smo črne lanene hlače, kupili smo še srajco in kravato (to malo po sili, tuid brez bi bilo čisto prav). Obute je imel športne čevlje, ki jih nosi še zdaj rad, hvala trgovcu v Zari, da se je spomnil na njih. Kombinacijo je nosil, še za valeto (no, kravata počiva, ampak to nam je bilo jasno že od začetka). Bilo pa je malo fantov v klasičnih oblekah, so bili moderno luštni.

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

1. jan 2009 19:28

Za fanta, črne hlače , lahko tudi temen jeans (ni treba na črto-bog ne daj :)), srajčka in preko lep pulover ali jopica, tako da gleda ovratnik od srajce zgoraj ven. Tako bo porabil pulover sigurno še, srajce pa tudi ni potrebno Labodovo, majo v QS super lepe, ki jih bo fant nosil še brez problema poleti (naj ima kratke rokave,saj bo pulover preko, tiste z dolgimi fantom ne sedejo, ker če ne druga jih motijo ti gumbi na zapestju) in so predvsem lepo telirane, ker ne želimo da zgledajo kot neki nabasani purani, ko imajo tiste bele srajčke zatlačene v hlače, in nabrane malo preko hlač, sploh pa zakaj bi morala biti bele barve? ali pa črne? ali pa zakaj enobarvne? . Zraven pa tako kot je rekla anajob teniske-športne čevlje! Črne adidasove, pumine, converse itd. Celotem styling bo mladosten, udoben in predvsem se ga bo vsaj del (sm prepričana) ponosilo tudi ob drugih priložnostih k drugim kombinacijam, samo ne jim tega potem spravljati v svoje omare pa vrečke preko. In kravate...nima smisla, ker ne da samo postarajo, tudi slabe volje bodo, ker jih niso vajeni, delale jih bodo živčne. http://www.s.oliver-shop.de/webapp/wcs/stores/ser malo porolajte dol, so podobne kombinacije kot sem opisala... tista s sivim puloverjem... nitta

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

2. jan 2009 20:33

Vendelina jr., a pri izbiri oblek pomagas tudi botram? Jaz bi rabila tako pomoc .... Mimo sale samo pripomba glede tunik in podobnih oblek za obhajilo in birme: lani je bila nasa vecja punci pri prvem svetem obhajilu. Starsi so se odlocili, da bodo uporabili kar zupnijske tunike. Ne boste verjeli: starsi, ki imajo visoke osebne dohodke, so svoje puncke oblekli v tunike (nasa je imela pod tuniko lepo belo krilce, ki ga je potem oblekla se za poroki obeh stricev, ki sta se porocila med poletjem), starsi, ki nimajo visokih dohodkov, pa so se tunikam odlocno uprli in so svoje prvoobhajanke oblekli v male nevestice. ribica

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

2. jan 2009 20:41

Zanimiva stvar,tradicija je le tradicija.Ko je šla pred letom nečakinja h obhajilu pa so vsi imeli tunike.Jaz sem to videla prvič in moram priznat,da mi je bilo zelo všeč.Tudi male nevestice so lepe-stroški pa veliki. petardica

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. jan 2009 11:20

Draga Vendy, primerjati valeto in birmo je podobno kot primerjati diplomo in poroko: obakrat se lepo oblečeš, namen je pa popolnoma drugi. Toliko z moje strani.

Atina

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

3. jan 2009 11:26

ribica je napisal/a:
...starsi, ki nimajo visokih dohodkov, pa so se tunikam odlocno uprli in so svoje prvoobhajanke oblekli v male nevestice. ribica

To mi je pa res čudno. Sicer ne vem kako je trenutno pri nas, ampak kolikor je meni znano nimamo tunik. V kolikor bomo imeli to možnost, bom za to, da jih uporabimo.

marelica

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

3. jan 2009 15:45

Pri nas imamo tunike le za prvo sveto obhajilo, bilo pa bi fajn, če bi bile tudi za birmo. Jaz sem imela sina pri birmi lani. Oblečen je bil v črne jeans hlače in črno srajco, čez pa je imel športno sivo jakno. Obut je bil v črne športne čevlje podobne telovadnim. Ker smo vsi raje temno oblečeni, je vse ponosil in ni bilo kupljeno le za tisti dan. Tako napako sem naredila pred petimi leti pri hčerki. Tudi ona ima rada temna oblačila oziroma črna. Njej nisem dovolila vsega črnega rekoč, kaj bodo rekli ljudje, saj ni pogreb. Ko pa sem tisti dan zagledala dekleta v črnih kostimih mi je bilo zelo žal ampak prepozno. No hčerka je imela črne hlače svetlomodro bluzo in belo jakno, obute je imela čevlje z malo petke. Ker je takrat bila malo močnejše postave, smo ji našli tisto belo jaknico, ki pa je bila res krasno krojena in je prikrila vse viške. Tisti dan so ji vsi pravili kako je lepa in res je bila, ampak ona se v tistih oblekah ni počutila dobro, čeprav je priznala da so ji godile vse pohvale. No od vsega nakupljenega je ponosila hlače in čevlje. Jakno je oblekla trikrat. Tako da mislim, da je prav da se otroci strinjajo z oblačili, drugače je denar vržen proč. sweets

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jan 2009 19:33

Ribica, seveda dobiš nasvet, ni frke, ti se kar javi. Drugače sem pa naredila osnovno selekcijo oblačilnih trendov in ugotovila, da bo treba še selekcionirati. Trenutno sem bazo kakih 500 fotk uspela spraviti na kakih 180, ampak to je še vedno odločno preveč za kak forumski esej. Glede oblačil za mlade najstnike je pa takole: starši, dajte malo poglejte, kaj vaš otrok gleda po tevejki in na internetu in boste imeli že pol odgovora o tem, kaj bi otrok radi nosil. Za otroke med 12-14 let sta trenutno prevladujoča trenda RBD in Hanna Montana. In moram reči, da gre za stilistično zelo simpatične stvari. Zlasti svetujem mamam in hčerkam, da odguglajo na uradni sajt od Hanne Montane, ker je tam tudi ena simpatična igrica, v kateri oblačiš glavne junake. In tista igrica že pove, kateri so osnovni kosi oblačil mlade punce: majčke, kratka jakna, suknjič, hlače široke in hlače ozke, troslojno volanasto krilce....in jaz bi dodala, da v prihajajoči sezoni še definitivno trenčkot plašček do kolen. Ultimativni kos, ki ga mora imeti vsaka punca, je po mojem tisto troslojno krilce (do kolen, trije sloji blaga, ki ustvarjajo videz treh volanov, poodbno smo nosile v začetku osemdesetih). Krilce se super kombinira na usnjeo jakno (za kake mlade rokerice, zakovice in tako črno krilo je definitivni must), lahko pa tudi na džrins, pa na pajkice, pa na balerine, pa na čipkaste pajkice, pa na bulerje, pa na superge....in skratka, toliko različnih stilov dopušča....plus je super za šolski ples in tudi za kak zakramentni event, za tiste, ki to prakticirajo. Kose že prodajajo v HM po zelo HM cenah. Za fante je podobno: ni treba fanta šemiti v neko sparovno obleko.....ojojoj. Letošnjo pomlad se mladcu lepo pove, da poleg jaken in širokih puloverjev obstajajo tudi suknjiči, ki malo spominjajo na šolske suknjiče (lahko tipo diego-rbd ali pa tipo društvo-mrtvih-pesnikov - ta tema je letos blazno prisotna v moški modi). In da se pod tiste suknjiče nosijo srajce in majčke. In da je lahko srajca bela ali pa katerekoli barve ali pa vzorca in da lahko na majčki piše karkoli, vključujoč rumeni CCCP na rdečem...In zraven se nosijo spodobne kavbojke in zraven se nosijo spodboni mestni čevlji (tipo urbana superga). In s tem gre lahko fant na zakreament, če je pa starejši, gre lahko s tem tudi na valeto. Kose tega prodajajo tako v HM kot višjih cenovnih razredih. Upam, da je to za prvo silo pomagalo. Naslednjič bomo dikutirali o oblačilih za valeto. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti