Kakšno obleko za birmo?nujno!!!

neznan uporabnik

28. dec 2008 19:59

božji glas bo segel do tvojega srca tudi,če boš v strganih kavbojkah,zatorej nič panike.obleči nekaj,da se boš počutila dobro. hmm

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

28. dec 2008 20:17

meni je pa to nekako trapasto da bi bili vsi v enakih tunikah. halooo femica

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

28. dec 2008 20:50

Ja femica namen birme ni, da imaš novo lepo obleko, pa da dobiš krasna darila. Še posebej danes, ko si nekateri lahko privoščijo veliko več kot drugi, je super to, da nam ni treba skrbeti za te obleke, ki jo oblečeš potem samo enkrat. Pred bogom smo vsi enaki. S tem ko imajo vsi enake tunike se otroci bolj približajo namenu sv. birme ali obhajila in razmišljajo o namenu, ne pa o tem, kaj bodo oblekli. Starši pa zato nimamo tako velikega stroška. Saj ravno tako kupimo otrokom kakšno novo obleko, ampak je sigurno taka, da jo bo lahko kasneje nosil. Izgleda zelo lepo, pa še tistih firbcev ni, ki hodijo samo gledat, kako bo kdo oblečen. LENČA http://www.moj-album.com/uredi/lencaa/144316

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. dec 2008 23:38

ne vem, do zdej nism srečala niti enga ki mu te tunike ne bi ble všeč in dobra ideja. najbrž pa taki, ki imajo lepo obleko že kupljeno niso zato. večini pa olajša iskanje oh in sploh "oblek" ki postarajo punce za ene 10 let bannanna_v_slo ;)

neznan uporabnik

29. dec 2008 5:36

Nimam izkušnje niti z ogrinjali ali tunikami za obhajilo niti za birmo, tako da tega ne morem soditi. Mislim, da staršem veliko olajšajo iskanje po trgovinah, kupijo lahko veliko bolj enostavno obleko, ki jo mladež nosi tudi kasneje. Mislim pa, da se da otroka obleči čedno in uporabno tudi drugače. Mogoče je res, da se kakšen kos obleke obleče samo za tisto priložnost, je pa dobro malo pokombinirati, tako, da se kakšen drug kos obleke obleče tudi večkrat, mogoče ne ravno za šolo, so pa tudi še druge priložnosti za lepo obleko. Hči, ki je bila pri birmi pred 4 leti je imela lepe črne hlače, čevlje z malo pete, črno majčko brez rokavov in ciklam roza suknjič z zadrgo in zadrgami na žepih - enostavno, čedno. Hlače še sedaj ko je e končala srednjo šolo včasih obleče, tudi suknjič je kar nosila za kakšne boljše priložnosti, čevlje pa še danes včasih obuje, ker so ji bili že takrat noro všeč - taki lepi špičaki - tako da mislim, da nismo ravno denarja stran metali. V kompletu je res bila oblečena mogoče samo nekajkrat, je pa stvari sama pokombinirala z drugimi oblačili. Je pa res, da je zelo težko, če otrok dan za dnem nosi zgolj teloivadne copate, široke majice, kavbojke in podobno, da ga za ta dan oblečemo v nekaj izredno finega - niti se sam ne bo počutil, niti ne bo izgledal. Malo sledimo lokalnim navadam, malo mislimo s svojo pametjo in malo poslušajmo svojega otroka in mislim, da boste našli pravo rešitev. tedi

kozamurnik

sporočila: 2311

29. dec 2008 6:08

To z enakimi oblekami je res dobra ideja,ki jo na veliko prakticirajo v tujini.Mioje mnenje je, da bi morala postati stalna praksa. Tako imajo tisti z manj denarja veliko manj izdatkov, tisti,ki ne vedo,katero firmo bi navesili na svojega otroka, pa nauk, da so druge stvari bolj pomebne kot zastonj sponzorirati kako znano modno firmo,( ali pa tudi neznano, obleke" za enkrat "so vse predrage!) Moj dobri prijatelj,ki ni ravno reven,ima precej pod palcem,mi je enkrat reklel: jaz nikoli ne kupimi obleke,kjer je na veliko viden logo proizvajalca,nisem tako neumen,da bi tako zastonj reklamiral in s tem posredno financiral njihove jahte,vile,zasebna letala itd. Malo izven konteksta,ali pa tudi ne. Sem za preprosto, nevpadljivo obleko. Morda pa bi se tudi za tunike zmenili,le dogovoriti bi se morali. kozamurnik

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. dec 2008 9:20

LENČA je napisal/a:
Ja femica namen birme ni, da imaš novo lepo obleko, pa da dobiš krasna darila. LENČA http://www.moj-album.com/uredi/lencaa/144316
Lenči, daj no..... Fazon tega rituala je pa točno to - da dobi mlad najstnik en nov gvant in da se v njem pokaže. Zlasti, če gre za punco.... In tisto oblačilo pomeni začetek ene faze, ko se mlad človek začne formirati svojo individualnost - ki se bo v naslednjih letih predvsem kazala v najstniških izpadih in kontriranju vsemu, zlasti pa tistemu, kar pravijo starši. Smiselno podobno funkcijo ima tudi valeta. In tisto oblačilo se da z malo domišljije dobiti tudi v H&M. Če ima pa stvar kakršnokoli vezo z versko opredelitvijo, me naj pa takoj koklja brcne. Okej, zna bitti, da bo cerkev tudi kak evro dobila kot stranski učinek, ampak to je institucija o veri pa raje ne bi. Ljudje se za svoje verovanje in dvome in izbire odločamo mnogo, mnogo kasneje. Poznam ljudi brez verske vzgoje, ki so kasneje v odrasli dobi izbrali krščanstvo, poznam kristjane, ki imajo vse zakramente in ne verjamejo v obstoj nikakršnega transcedenčnega bitja, je pa tudi veliko kolekcionarjev zakramentov, ki pomanjkanje domišljije, resničnega prepričanja v karkoli in na koncu tudi pomanjkanje zdravega razmisleka maskirajo z versko vzgojo (enega takega je zadnjič lady nola blazno sesula na tem forumu). Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. dec 2008 10:11

Vendelina jr., najmanj, kar je pričakovati od tebe, je, da drugim pustiš njihova tovtrstna prepričanja. Nikakor ni nujno, da so enaka tvojim.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. dec 2008 11:39

Rimljanka, ti si vredna vsega spoštovanja in si sploh ena fejst punca. In sploh super tale forum šofiraš. Skladno s tem jaz tudi spoštujem tvoje versko prepričanje. Ampak, za božjo voljo, a se ti ne zdi, da maybe, just maybe ti malo zelo hitro odreagiraš, kadar kdorkoli reče kakšrnokoli na temo katolištva? Sicer pa, tale tema je na tem, da ausglajza. Začela jo je ena simpatična punca, ki je vznemirjena, ker bo imela čez dobre tri mesece en dogodek, na katerem bi bila rada lepo oblečena. Ker je zanjo v tem trenutku to pomembno. Zdaj jo narva - in prav je tako - zbuja in ona bi se rada pokazala. Saj se vsi spomnimo, kako je to bilo in eni od nas smo imeli celo to srečo, da so nas starši v tem novem spoznavanju spodbujali. In dajmo tej punci pomagati tako, da ji kaj pametnega svetujemo, a ne? Dekle rabi v eni perspektivi oblekico in to je TO. Za bivanjske razmisleke bodo še leta in let ačasa in ta razmiselk se v odrasli dobi ne bo nikoli končal. Če je bilo pa komu v resnici pri trinajstih vse bivanjsko jasno in se temu ni dalo nič več dodati - potem bi pa sama rada spoznala tako hiperčudežno bitje. Anyway, cray girl, če te kaj zanima, ti mi kar na ZS piši - klikni rdeči nick in se ti bo odprla nova maska in mirno kaj vprašaj. Prav tako ostali, ki imate najstnike, pa bi jih radi oblekili za kak event (in jih ne bi svojih otrok našemili v nekaj dolgočasno odraslega), vi kar lepo po ZS, lahko se pa tudi zmenimo za kakšen skupen šoping. Znam zelo lepo obleči najstnika od glave do pet za 100 EUR. Vendelina jr.

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

30. dec 2008 15:27

Ja, takole - če že greš k birmi, potem pač ne moreš biti čisto vsakdanja, pa čeprav bi ti bilo to morda najbolj všeč. Jaz bi ti rekla, da si izberi tisto v čemer se boš dobro počutila. Kamot črne ali rjave hlače, čevlje z mal ( široke, stabilne) petke, kak svetel ( naravno bel ali pa še bolje, oranžen ) puli in jakno - morda usnjeno, enake barve, kot čevlje in hlače - v New Yorkerju bodo januarja znižane in bodo res ugodno. Se mi zdi, da usnjena jakna, če ni res nek odbit model, ni nikdar iz mode. Seveda nimam pojma kako izgledaš - imaš temne lase, si morda blond - potem ta barvna kombinacija, ki sem ti jo omenila, morda ni najbolj posrečena. Če si " svetle sorte" potem lahko pač kombiniraš črno s kakšno svetlo modro in, zakaj le ne, z roza, pa potem čisto rahel svetleč lipglos na ustnice in čisto, čisto nežno roza - prosojen lak na nohte ( ne vem, če sem prav povedala - moji najstnici namreč strogo ločita, kaj pomeni roza, kaj pink,...) Nikakor pa ti ne svetujem, da si oblečeš kakšno zamorjeno vijoličasto oblačilo, pa moda gor ali dol, pa bog ne daj, zraven nekaj sivega.... hladno, hladno....brrrrr Aja, frizura - samo nič "starinskega" - en visoko nošen čop ti bo zožal linijo oči, jih potegnil navzven in navzgor in ti jih naredil mačkaste - pol pa samo še malo maskare na zgornje zunanje trepalnice. Tako združiš "punčko in dekle, ki že zna zapeljivo pogledati". Če pa imaš kratke lase, morda kakšna špangica na strani - kar tako, za okras in obvezno v barvi pulija. Evo, toliko od mene. Po "imenu" sodeč bi ti znala moja ideja "potegnit". lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti