Kakšno obleko za birmo?nujno!!!

crazy.girl  

član od: 26.12.2008

sporočila: 1

27. dec 2008 19:30

mamazeljka je napisal/a:
V katerem mestu pa imaš birmo,ker jo imamo tudi mi.Najboljše je kot so ti svetovale že predhodnice kakšen lep hlačni kostim,saj je nesmiselno zapravljati denar za nevem, kaj takšnega kar pozneje ne boš mogla več oblečti. mamazeljka
imamo jo u šentjanžu pri dravogradu. pa usem huala za nasvet.:D crazy.girl

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

27. dec 2008 21:15

Anitram1, moj sin je bil letos pri birmi. Tudi pod razno ne bi oblekel obleke, srajce in kravate, ki smo jo imeli doma od nečaka ( bil je pri birmi pred nekaj leti, kupili so mu novo obleko, ki jo je oblekel le tisti dan). Res je odvisno, ali so fantje že kaj fantje ali še bolj fantki, ampak takih, ki bi se pri tri-,štirinajstih dobro počutili v "gvantu" najbrž res ni veliko. Se mi zdi, da je v tem oziru lažje spedenati punco. Upam, da me ne bo jezik tepel čez dobro leto, ko gre k birmi hči. No, ker si spraševala, kako obleči fanta. Mi smo vse skupaj vzeli zelo na izi. Kupili smo hlače, bolj športne kot elegantne, pozorna sem bila le na to, da ni bilo kakih napisov ali našitih žepov. Zraven si je izbral ustrezno srajco, ki jo je še potem oblekel, pa ene udobne čevlje od Mustanga, vse v peščenih in rjavih tonih, ki so mu itak najljubši ( in mu tudi najbolj pristojijo ). Tisti, ki poznate pomen raznih obredov, med katere sodi tudi birma, verjemem, da ne boste imeli težke izbire pri oblačilih, frizuri, kosilu...Zdi se mi, da se zna najbolj zatakniti pri botru, sploh, če so g.župnik bolj natančni glede izpolnjevanja pogojev. minutka

neznan uporabnik

28. dec 2008 9:59

Mi smo imeli letos birmo. Otroci so bili zelo sproščeno oblečeni. Deklice so imele ali takšne bolj športne komplete hlač in jopiča, spodaj pa pisane bluzice - v vseh aktualnih barvah - nič zgoj svetlo roza, svetlo modro ali sploh svetle barve. Jpiči ponavadi z žepi, v pasu mogoče stisnjeni . Taki, ki so jih kasneje nosile tudi v malo bolj elegantni verziji z jeansom. tiste ki so imele krilo je bilo to ponavadi pisano, lepo padajoče, gor pa enobarvna bluzica in tak bolj športni jopič. Meni so bile zelo lepo napravljene, tudi obleka je bila takšna, ki bi se jo dalo še kdaj kasneje obleči - mogoče vsak kos posebej, pa vendar. Mi smo imeli pri birmi fanta. Imel je črne hlače (tisti model hlač, ki so iz sintetičnega materiala, po kroju pa kot kavbojke), črn suknjič s kapuco in spodaj močno zeleno srajco - brez kravate ter športne črne čevlje, ki jih je kasneje še nekajkrat obul pod kavbojke. Vse razen srajce in hlač je tudi kasneje nosil. Drugi pa so bili po večini oblečeni v komplete športnih hlač in jakne ali vetrovke (v stilu S`Oliver) in spodaj srajca, povečini črte. Mislim da je bilo samo nekaj dečkov v oblekah. V teh letih je namreč zelo težko najti nekaj primernega. Če je fant že nekoliko izoblikovane moške postave se še najde kaj primernega, če pa je ne otrok ne moški je pa bolj težko. Zato so tudi zelo lepi v takih športnih oblačilih. Nekaj jih je imelo obute celo malo boljše (mislim ne toliko pisane) športne copate, pa vse skupaj sploh ni zgledalo slabo. Mislim pa da so bili tudi starši zadovoljni, saj so te obleke in obutev tudi kasneje ponosili. Malo sem gledala tudi slike iz drugih birm v okolici in povsod so bili otroci podobno oblečeni. Mislim da je hvala bogu minil čas oblekic za deklice in moških oblek za fante. Pa veliko uspeha pri izbiri tedi

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

28. dec 2008 10:15

glede, da imamo pri nas birmo "že" za prvi maj bo počasi kar potrebno malo pogledati. Spraševala sem kako obleči fanta, pa na koncu ugotavljam, da bo po običajih v naši fari potrebno kupiti kar obleko, pa četudi bo samo za enkrat( no vseeno bom poskusila ubrati eno srednjo pot). Saj so ponavadi v sprevodu in bolj kot sama birma je pomembno kako so oblečeni(firbci). Vseeno pa sprašujem, kje so v Lj in njeni bljižnji okolici trgovine, ki prodajajo kaj takega, gre za večjo otroško številko, za moško pa nas je še mal premal. anitram1

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. dec 2008 11:40

če imaš še valeto to leto bi jaz izbrala oblekico in čez en lep suknjič ali pa jopo. zase vem da tud če bi mela hlačni kostim ga ne bi več oblekla. ne vem, men se to ne zdi neki "in", vsaj pri tako mladih ne. tule maš link do foruma o oblekah za valeto: http://www.diva.si/forum/viewtopic.php?t=1782&po s tem da bi jaz izbirala za birmo ne tako črne obleke in majčkeno daljše (ne pa do tal seveda) bannanna_v_slo ;)

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

28. dec 2008 12:47

Anitram1, veš, da so prodajalke tudi govorile o tem, da gre za krajevne običaje. Tako se bolj "na vasi" fantje večinoma oblečejo v obleke, v "mestu"pa bolj športno. Če imaš bolj drobnega fantiča, ti z veseljem posodim "našo"oblekco. Je res lepa, sivomodre barve, z belo srajco in pripadajočo rutico, kravato. minutka

Longeta  

član od: 6.3.2007

sporočila: 40

28. dec 2008 14:13

Mi smo imeli letos birmo in smo se oblekli v tgovini Lila v Dobu - imajo za fante in za punce in za botre in za starše - tudi zožajo, skrajšajo-vse se da dogovoriti in obleke imajo točno za birmo. Sem že od večih slišala, da so tam vse dobili - če vam Dob ni predaleč-ta trgovina je ob glavni cesti, notri pa so vse zelo prijazne prodajalke, ki znajo tudi svetovati, ne samo prodajati... Longeta

peperoncino  

član od: 1.2.2008

sporočila: 38

28. dec 2008 14:16

Junija se birmajo otroci iz naše župnije; na sestanku smo sklenili, da bodo vsi, fantje in dekleta, enako oblečeni, to je, nad svojo obleko bodo nosili dolgo rdečo tuniko, pod njo pa nekaj svojega. Tunike si bodo izposodili v sosednji župniji. Tudi pri obhajilu je bilo tako, vsi smo bili zadovoljni. Vsi si bodo enaki, vsaj en dan. peperoncino

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. dec 2008 16:38

waa. to je pa še najboljš ideja. sem te fore vidla že pri bratrancih pol slovenije stran pd mene, pa mi je blo ful lepo. spodaj si pač lepše oblečen, kar pa še ne pomeni kostimov itd ;) bannanna_v_slo ;)

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

28. dec 2008 16:52

tudi moj brat gre aprila k birmi in vsi bodo imeli rdeče tunike nad svojo obleko. tanjaj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti