Linške zvezdice-zakaj pri pečenju spremenijo obliko?

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

tema odprta - 26. dec 2008 20:55 | ogledi: 4.218 | odgovori: 13

Vedno, ko pečem linške piškote z luknjicami, mi med pečenjem ne ohranijo lepe okrogle oblike, ampak se malo spremenijo v bolj jajčasto obliko. Ali je to mogoče zaradi pecilnega praška ker malo narastejo?

Kako pa vam uspejo lepo okrogli?

Hvala in uspešno peko.

zoja2

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

26. dec 2008 21:33

Po moje zaradi pecilnega. Vsaj določeni piškoti narastejo zaradi tega. probaj ga dat drugič malo manj, pa boš vidla, mislim, da jim ne bi smelo škodit. Al maš pa kakšen smotan recept. A so dobri po tem receptu, pa je samo malo vizuelno? Po moje bo kar pecilni. Bo še kdo kej povedal, mogoče pa je kej kar bo še mani prišlo prav. vsak nasvet mi je dobrodošel tudi meni. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. dec 2008 22:35

Delaj po receptu linške oči iz baze, pa ne boš imela nikakršnih problemov. lp Vesna

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

26. dec 2008 22:54

V bazi jih je kar nekaj. Prosim, če natančeneje poveš kateri recept? Hvala zoja2

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

26. dec 2008 23:22

zoja2,

iz recepta povsem odstrani pecilni. Svetujem ti, da jajca prehdodno stepeš s sladkorjem in maslom, šele nato dodaš moko oz oreščke in ugneteš v testo.

Anja

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

27. dec 2008 15:21

Mah jaz imam pri vseh piškotih,ki se jih izrezuje z modelčki ogromen problem deformacije...vze zvezdice in lunce so nekam zategnjene...prav grozne so na pogled :( Roncolino

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. dec 2008 16:07

In jaz. In letos sem ugotovila, da obstaja čuda drobnega peciva, kjer raznoirezovanje odpade. Vsakič pa vseeno pečem kako linško in se pač sprijaznim z deformirano obliko. Pomaga pa, če imaš površino tako pomokano, da z lahkoto odlepiš piškot in ga daš na pekač. Ugotovila pred kratkim :)

Atina

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

27. dec 2008 16:38

Tudi pri meni je tako,včasih še kakašna zvezdica dvigne "glavo". Naslednjič bom poskusila delati po tem receptu. lp petardica

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

27. dec 2008 16:51

Po receptu,ki ga je prilepila Reca uspejo brez deformacij. V zadnjem tednu sem jih pekla dvakrat in nobenih problemov z obliko ni bilo. Piskotki so lepi na izgled in dobri . Pri nas so letos zelo popularni. Vredno poskusit. Pozdrav! daabul

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

27. dec 2008 18:28

Po mojem recept pri tem ne igra kakšne posebne vloge.Glede na to, da imam zelo rada piškote pri katerih je marmelada, veliko pečem linške piškote po različnih receptih.Letos sem jih napravila v petih različicah. V kolikor naredim testo z multipraktikom je tako vseeno, če pa ga naredim na roke, pa se držim pravila, ki ga nam je razložil g.Goljat. V skledo dam sladkor in maslo, premešam z roko, dodam jajca, nazadnje šele moko.

Podlago kjer valjam namokam z ostro moko, razvaljam in grem z dolgim nožem pod razvaljano testo, tako, da odstopi od podlage, če se pri tem slučajno malo nagrbanči še enkrat povaljam samo toliko, da je površina gladka.

Gledam pa, da je testo hladno  in , da ga polagam na hladne pekače.Modelček med rezanjem večkrat pomokam, tako, da izrezano testo pade iz modelčka, ali pa se lahko iztisne.

Kakšnih drugih zakonitosti pa ne poznam.

lp

 

mizarka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti