Ingver

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

tema odprta - 10. mar 2003 8:22 | ogledi: 13.155 | odgovori: 19

Pozdravljeni.

V trgovini sem opazila ingverjeve gomolje. Tudi Jamie ga veselo riba na solate ipd.

Zanimajo me vaše izkušnje. V katere jedi dodate ingver?

LP, Nataša

vilca  

član od: 16.12.2002

sporočila: 23

10. mar 2003 13:18

Ingver se uporablja za sadne deserte, sladka peciva, mlečni riž, razne omake, juhe, zelenjavo, obarjene klobase, paštete. Sam ga uporabljam tudi pri pripravi kitajske hrane-pri pripravi osnovne sojine omake! LP vilca

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. mar 2003 15:41

Zadnjič je moj svak naredil nekakšno pekočo-kislo omako za meso, rekel je, da je Jamiejeva in vanjo naribal ogromno ingverja . Če bi ga bilo pol manj, mislim, da bi bil okus zelo zanimiv-torej gre ingver tudi k mesu, seveda, brez pretiravanja. LP cervus

hana039  

član od: 3.6.2002

sporočila: 87

10. mar 2003 21:49

S sinom dodajava posušen ingver juham, golažem, pasulju, ješprenu, raznim toplim omakcam, kislemu zelju, repici, bučkam...malo pekoč okus, vendar v normalnih količinah nekaj svežega...LP Tanja

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

11. mar 2003 10:05

Vilca, bi hotel napisati, kako pripraviš osnovno sojino omako? LP, Nataša

vilca  

član od: 16.12.2002

sporočila: 23

12. mar 2003 10:12

Hojlaaa Nataša! Osnovna sojina omaka: v kozico daš 1 dl belega vina, 1 dl svetle sojine omake, žlico vinskega kisa in 2,5 dl vode. Zavreš. Ko zavre zmanšaj ogenj in dodaj 3 stroke sesekljanega česna, 2 noževi konici ingverja (zmletega, lahko tudi naribanega), malo naribanega muškatnega oreška, 7 nagelnovih žbic (klinčkov), ščepec janeža, eno cimetovo palčko in žlico sladkorja. Na zmernem ognju naj omaka vre 20 minut. Nato omako precediš in jo zgostiš s dvema žlicama gustina (prej ga raztopi v malo vode). Ko se omaka zgosti ji dodaj 4 žlice paradižnikovega kechupa, posoliš in popopraš. Sam tako pripravljeno omko stresem v vok, kjer so že prepraženi koščki svinjskega ali piščančjega mesa, zavrem in dodam zelenjavo. Vse skupaj vrem 3-4 minute in jed je pripravljena. Zelenjava: svinjskemu mesu dodam gobe (fungose ali gojene šampinjone), narezan bambus in mandeljne, piščančjemu mesu pa na koščke narezano papriko (rdečo, zeleno, rumeno), na koščke narezan ananas in arašide. Že sam pogled na hrano te impresionira, da o okusu sploh ne govorim! Pa dober tek!! LP vilca

MA-RE  

član od: 4.2.2003

sporočila: 38

13. mar 2003 7:54

Ingver ima podoben okus kot česen natren z limono in mariniran v olivnem (khm, pardon pravilni termin oljčno - baje) olju. Jaz ga tudi količinsko in priložnostno uporabljam tako kot česen (v solati, pri mesu,...)! Marijan PETEK Sporočilo je spremenil(a) MA-RE dne 13. mar 2003 17:00:26

cheyenne  

član od: 12.10.2002

sporočila: 42

13. mar 2003 16:06

Kje pa se dobi ingver?

MA-RE  

član od: 4.2.2003

sporočila: 38

13. mar 2003 16:49

Jaz ga kupujem v Intersparu. LP Marijan PETEK

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

14. mar 2003 13:12

Zivjo! Pošiljam vam "recept" za tisto pekočo-kislo omako elaphusinega svaka. Torej zmešaš sok pol limone, žličko olja, drobno naribaš strok česna in za pol palca ingverjeve korenine, soliš, popraš, dodaš svež peteršilj in ščep rdeče paprike. Meni je všeč. Pretiravanje pa pač nikoli ni dobro. Zadnjič pa sem pekla puranovo stegno (a la pečenka) in sem zraven narezala še nekaj kolutov ingverja. Dalo je prav zanimiv okus. Sicer pa kupujeva ingver v Mercatorju. Dober tek. Alenka P. Kranjec

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

26. mar 2003 8:36

Vilca in pegasta, obema hvala za recept. Od zadnjega "oglašanja" sem se opogumila in kupila ingver. Dodala sem ga omaki iz mletega mesa. Bilo mi je všeč. Ko sem prvič povohala ingver, sem bila presenečena. Vonj me je strašno spominjal na Fa limonino milo. Na srečo je potem drugače izpadlo. LP, Nataša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti