Kamut, kvinoja, amarant

andreaya  

član od: 7.12.2009

sporočila: 12

1. feb 2010 12:04

Jaz sem zadnjič kupila amarantovo moko od Werza (http://www.allergico-shop.de/Glutenfreie-Produkte/) in česa tako ogabnega pa še ne!!! Že ko sem jo odprla je imela grozen, močan vonj; ne vem kako ga naj opišem, nekako po zemlji oz. krmilih. Pa sem rekla, da bom stvari kljub vonju dala priložnost; naredila sem apple crisp, pri tem uporabila le tretjino amarantove moke, dodala še zmlete orehe in se pri vsem tem na koncu okus amaranta niti malo ni porazgubil!Okus je bil enak vonju, kot da bi jedla zemljo! Moram povedati, da sem drugače precej tolerantna do hrane, odprta za nove okuse, (sem namreč celiakašica in tako ne rabi ravno vse imeti okusa po pšenici), ampak ta amarantova moka je pa zame preprosto neprabavljiva; si sploh ne predstavljam, da bi se lahko ta močan okus s čimerkoli zamaskiral! Najbolj me pa bega, ko po internetu berem, da bi naj amarantova moka bila zaradi svojega sladkega oreškastega okusa še posebej primerna za sladice?! Nekateri sicer omenjajo zemljast okus kvinojine moke, ampak za amarant pa tega nisem zasledila. Ne vem, morda pa sem dobila pokvarjeno moko? Kakšne izkušnje pa imate vi z amarantovo moko? andreaya

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

1. feb 2010 19:38

Hm, mene je pa amarantova moka prijetno presenetila. Mešam jo z riževo in je super. Okus je res malenkost sladkast. Se mi zdi, da si res naletela na pokvarjeno moko. Avena

andreaya  

član od: 7.12.2009

sporočila: 12

5. mar 2010 0:55

Avena, vem, da sem konkretno pozna s temle, ampak ni greh poskusiti; res me zanima, od katerega proizvajalca uporabljaš amarantovo moko? HVALA!! andreaya

asimetra  

član od: 2.1.2008

sporočila: 173

5. mar 2010 8:39

Jaz sem kupila amaranth in qunojo kar celo, potem pa sem jo zmlela v moko. Iz te moke sem teden dni nazaj delala pecivo in po pravici povedano jaz ga nisem mogla jesti, prav tako ne moj fant. Okus sva oba opisala kot da bi jedel surov krompir, ati pa je šel še bolj v skrajnost (kot da je pecivo plesnivo). Prijateljici in mami pa je bil dober in sta ga jedli brez zadržkov. Tako da sem sklenila, da okusi so različni. Zase pečem to pecivo samo še z navadno belo moko ali pa polnozrnato. Pecivo pa je bilo: 4 jajca, 80 g sladkorja, 2 naribani jabolki, 50g mešanice moke amarantha in quinoje, 70 g bele moke, čisto malo pecilnega, dodatek pa je bil piemont+ingver+cimet. Ko je bil biskvit pečen in ohlajen sem ga prelila z limoninim ledom. LP asimetra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti