Samopostrežni menu

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

tema odprta - 25. dec 2008 16:39 | ogledi: 3.550 | odgovori: 18

Kmalu bova prvič v najini hiški gostila celo družino, vendar pa nimava dovolj prostora, da bi lahko vsem postregla klasično kosilo (miza zdrži samo 4 ljudi:)).

Kaj naj pripravim? Vseeno bi jih rada povabila na kosilo, razmišljala pa sem da pripravim nekako samopostrežni (s pretežno hladnimi jedmi) menu, da si vsak pač po želji vzame, jedli pa bi potem, nekateri za mizo, drugi pa na sedežni v dnevni.

Kaj naj skuham / spečem?

Vnaprej hvala za vaše ideje!

Srečen božič!

urssula

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

26. dec 2008 7:35

Tudi jaz premišljujem o hladnem bifeju za novo leto. Doma sem namreč v bloku in s sosedi smo se zmenili, da bomo skupaj praznovali. To bo enih 5-6 sosedov(eni v parih, drugih je še več, tako bo okoli 15-20 ljudi), mogoče še kakšen več. Malo bomo pri enem, malo pri drugem. Za toliko posesti ni prostora pri mizi, zato je samopostrežni bife kar pravi. K mizi lahko sede 10 ljudi, ostali na kavč.

Prosila bi za kakšne ideje, kaj naj pripravim, poleg obloženih kruhkov, bifteka in hladnih solat.

Kyara

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

26. dec 2008 9:48

Kadar pri nas pripravljamo za večje število gostov, ki niso nevem kakšni gurmani, ampak povsem povprečni ljudje,ki radi pojedo kaj dobrega, pa lepega na pogled.

Manjkati ne sme biftek tatar,sirova plošča,mešan narezek,pečen piščanc in svinjska reberca-hladno,domača jetrna pašteta,zelenjavna plošča(sveži paradižnik,paprika...),francoska,ruska,krompirjeva solata. Za "kibic" pa sadna piramida (dekorativno naloženo razno sadje),pa zelo radi posežejo tudi po dobri kisli juhi,ki jo postrezemo tako,da jo lahko pojedo stoje (majhne plastične posodice)

to je nekaj malega za pomoč,izberite pa tisto,kar boste lahko pripravili in imajo vaši gostje radi.

 

Lepo in ne preveč delovno praznovanje želim

receptor

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

26. dec 2008 9:55

Meni na pamet padejo kakšni zavitki (trikotniki) narejeni z listantim testom,polnjeni pa z različnimi nadevi (pica,sirni,mesni).Ali pa puranji zrezki v listnatem testu... Pa morje je varjant kako speči nekaj v pekačih za muffine---->različne pite,zelenjavni narastki pa tudi sami muffini za posladek Ali pa hrenovke v testu,pa jih razrežeš napol da dobiš ravno pravšnjo velikost za v roke Uf,jaz bi vse v testo stlačila Roncolino

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. dec 2008 10:41

Meni so za hladni bife dobri zvitki rostbifa s špargljem, zvitki prekajenega lososa z rahlo stepeno smetano in pikico hrena, zvitki iz pršuta s skutnim nadevom, pa zvitki iz začinjenih popečenih bučk z nadevom iz pasirane skute in zelišč, listi belgijskega radiča, polnjeni z različnimi nadevi, slane pastetke z različnimi nadevi, marinirane perutnice in bedrca po provansalsko, obvezno žolca z bučnim oljem, kuhana jajca v smetanovo-hrenoviomaki z drobnjakom, jajčevci s sojo inčesnom, to seveda poleg "železnega repertoarja". Mamamia

mamamia

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

26. dec 2008 10:41

Pri nas je isto,za mizo stlačim največ 6 ljudi,pa sva našla rešitev.V dnevni na klubsko mizo dava kuhinjska vrata in čez prt,tam postrežem kosilo.Goste posedem na sedežno ,domači pa smo na stolih.Okoli take mize jih komot sedi 12.Lahko se postreže od juhe naprej. lp goga

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. dec 2008 12:04

Sem sicer mislila, da je tole za dan po tem, vendar je bila že zmagovlaka božiča. In bo verjetno zmagovalka naslednjega tedna. Vmes bom pa naredila še eno za čez vikend. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=9561 Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. dec 2008 12:11

Drugače so pa še fine naslednje kombinacije: - zmešaš skutp, pesto, mascarpone in inčune in to namažeš na opečeni kruh - zmešaš kocke lososa in mascarpone in to namažeš na koruzni kruh - kcke melone v kombinaciji s pršutom in kockami mocarelel, pa to malo pikate, pa je - najbolj dolgočasen ememntaler deluje bolje, če je v kockah in potem popopran in posoljen - ali pa, če daš kocke ementalerja v olivno olje in mlet česen..... Vendelina jr.

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

26. dec 2008 12:24

 

Bravo Gogad     

receptor

shakra  

član od: 31.3.2007

sporočila: 75

29. dec 2008 14:00

Najenostavnejše bo, če postrežeš s kakšno - prekajeno svinjsko kračo, - svinsko pečenko, - domačimi kuhanimi klobasami, - par pohanih kosov piščanca in - različne salate (francoska, hrenova, paradižnikova, fižolova, itd.). Najpomembnejše so salate, če pa spečeš zraven še domači rženi kruh in še toplega ter hrustljavega postrežeš, pa bodo vsi srečni. lp, shakra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti