Konjsko meso

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

29. nov 2012 12:30

Morda ste zrezke predolgo dušili. Ne vem sicer kako staro meso ste imeli, vendar če je bilo to mlado žrebičkovo meso, ga lahko samo na hitro popečete na vsaki strani. Žrebe in teletina je pri meni pogosto na jedilniku zato imam kar nekaj izkušenj s pripravljanjem tovrstnega mesa. Jaz ga pripravljam tako, da ga na hitro popečem in potem pokritega dušim nekaj minut (mogoče pet - po občutku). Če pa imate radi takšnega, da je znotraj še malenkost roza ga pa tudi dušiti ni potrebno. Fino je sicer tudi, če ga kakšen dan 'uležavate' v olivnem olju (v hladilniku). Omako za poleg pa pripravite posebej. Jaz imam rada kremno jurčkovo z malo smetane.

Da pa je bilo meso prej zamrznjeno pa ne bi smelo vplivati na mehkobo.

 

LP

Lopatka

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

5. mar 2015 9:21

Dobila sem 3 kg izjemno kvalitetnega žrebičkovega mesa od stegna. Žrebiček je bil star 9 mesecev in je meso svetlo. Glede na to, da bi tole res rada kvalitetno uporabila, bom naredila dvakrat po gornjih nasvetih: v omaki z gobicami in kot golaž, pa tudi kot steak.

Malo me je strah zamrzovanja (naj res nebi zgubilo meso na kvaliteti?) zato me zanima, ali bi preostanek mesa zdržal v hladilniku v olju kakih 10 dni? Meso je sicer že štiri dni odležano na hladnem.

BABI 2+2

hribovc61  

član od: 14.10.2013

sporočila: 2057

5. mar 2015 10:47

Babi 2+2, konjsko meso lahko zori v hladilniku ob temperaturi +2 st C tri tedne (21 dni). Važno je le da ne stoji v krvi. Jaz naredim tako, da uporabim rešetko od pečice, ki gre ravno v hladilnik, na njo položim meso, pod rešetko pa pladenj, spet iz pečice.Še bolje pa je da ga vakumiraš, brez zraka, potem je lahko v hladilniku še dodatne tri tedne. Če ga boš pa zamrznila, ne bo izgubil na kvaliteti. Le odtajati ga bo treba, tako da spet ne bo v krvi.

hribovc61

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

5. mar 2015 18:40

Mi smo ga imeli en teden na barki v olju pozimi ( vmes med plovbo hladilnik ne dela) Za več pa ne vem.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti