Pršut, vino in sir

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. apr 2013 17:50

MBrando, a ti res ne moreš nikol nobene kombinacije sam sprobat? Kupi eno rezino kateregakoli pršuta, salame...ali kartižepadenamisel... Potem oceni in se odloči, če ti je všeč ali ne. Čeprav te še nisem srečala, si najbolj neodločen človek, ki mi je kdaj prečkal življensko pot. 

 

 

 

 

Vanja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

12. apr 2013 18:02

Res,res Vanja- PRIZNAM!!. Se vidi da sem tehtnica, kot sem že omenil in napisal nekje. To je meni kar prekletstvo , saj običajno rabim pol ure da nekaj vzamem, čeprav imam doma izdelan načrt in napisan listek kaj kupit/nabvit. Nakupi se pri meni spremenijo v MINI IZLETE kater kar trajajo in trajajo

Ampak vprašam vse vas, ker imate življenske izkušnje in ste že marsikaj probali. Samo zato vprašam. Pač preberem še vaša mnenja in pol se en činken lažje odloči, a ne da

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. apr 2013 18:15

MBrando, zdaj mi še povej, zakaj bi bila naša mnenja tebi bolj pomembna, kot je tvoje mnenje? KAr se mene tiče, lahko cel svet govori, da je šmorn dober, jaz ga ne maram in pika, jem ga pa v "deconstructed" obliki: jajce, kruh, sol. 

Prav rada bi enkrat naletela na kratek zapis: Bil sem v trgovini, kupil po eno rezino 15ih salam, nekaj sira in naredil samemu sebi eno degustacijo. Všeč mi je bilo to in to in to. Predlagam, da probate.

Tole zanašanje na horoskop/biti tehtnica je krasen izgovor za OCD. 



Vanja

 

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 12. 2013 19:30

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

12. apr 2013 18:24

So mi sila pomembna ja. Celo življenje se učimo in rad se učim od izkušenejših. Sem pa le vprašal.
Pa dobro, očitno bi me vi dali v mentalno inštitucijo, jaz osebno pa ne vidim nič napačnega na tem, da povprašam za mnenje. A ni to tudi namen KULINARIKE? Zakaj pa naletimo na toliko TEM, kjer se postavljajo vprašanja in podajajo odgovori? Ravno sedaj smo aktivni v TEMI 1.MAJ, pa tudi vprašanja OKOLI POCENI PECIVA itd.
Ali sem morda kaj zgrešil?

No, upam da bo pa se le nekje našel nekdo, kateri mi bo pač svetoval/odgovoril na vsa moja vprašanja pri različnih TEMAH.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. apr 2013 18:35

Brando,so zgrešil, ja.

Pred leti v času jugoprerekanj so nekje v osrednjih krajih naše tedanje domovine naročili znanstveno raziskavo, ali je bolj čitljiva cirilica ali latinica. Pač čisto v stilu duha tedanjega časa - pa pustimo zdaj te stvari. Rezultat študije je bil modrecev vreden: za tiste, ki od mladih nog znajo brati cirilico, je bolj čitljiva cirilica, za tiste, ki znajo latinico, pa latinica.

In v tej resnici, Brando, se skriva tudi odgovor na vsa tvoja vprašanja, kaj paše skupaj in kaj ne. Za tiste, ki jim je všeč, paše. Za tiste, ki jim ni, pa ne. Kaj je prav in kaj ne, kaj se spodobi in kaj ne, se lahko naučiš. Kaj ti je všeč in kaj ne, za božjo voljo, tega pa nikar ne sprašuj modrecev, razen če hočeš spet vojno.

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. apr 2013 19:02

brando, ne spraševat drugih ampak se oziraj na svoj okus. to ti bo še najbolj dobro..

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

12. apr 2013 19:52

bannanna je napisal/a:

brando, ne spraševat drugih ampak se oziraj na svoj okus. to ti bo še najbolj dobro..



 

 Sile lepo napisano. Hvala za pozitivnost

limnol: saj na koncu bom jaz ta kateri bo jedel, a če bom prejel še pomoč za dobro kombinacijo, bo to samo še bolje. 
Hvala vseeno za vso pisanje in mnenja..
Sedaj pa zakopajmo sekiro in se veselimo sončenga in toplega vikenda. 
V ned. grem k staršem in odpiramo sezono KOSILA NA TERASI!!!! 
Jooj, komaj čakam. Razgled, goveja juhica, nekaj meseka mi bo maman zavila za zvečer, da si bom naredil ESIGFLAJŠ. Nazadnje jedel....ohje, ne pomnim!! pa še polno drugih dobrot!!!

Vanja: Kakšno vreme se vam za vikend napoveduje. Ga boste preživeli izletniško?

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

12. apr 2013 20:02

Juhuhu, pri nas so šparglji - ti zelo pašejo k pršutu. Špargelj, zavit v rezino pršuta in malo popečen, solata iz regrata (s krompirjem ali jajcem) in malo tolminskega sira - to je zame top kombinacija - MBrando (verjamem, da te mnenja še zanimajo).

Nomen

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

12. apr 2013 20:09

O ja, seveda me zanima! To sem danes imel že v glavi, da si bom naslednji teden za lahko večerjo naredil. So ravno v akciji, pa me mika. Bom pa kupil slabši pršut, da ne bom ravno tega pregrešno dragega ITA. cmaril  in ker imam že tale ZELO MOČEN kozji sir doma, bom kar tega uporabil! Njaaamsi. Solata bo pa kakšen motovilec mrbit ali pa regrat, vendar brez krompirja.

HVALA

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

12. apr 2013 20:18

Nomen je napisal/a:

Juhuhu, pri nas so šparglji - ti zelo pašejo k pršutu. Špargelj, zavit v rezino pršuta in malo popečen, solata iz regrata (s krompirjem ali jajcem) in malo tolminskega sira - to je zame top kombinacija - MBrando (verjamem, da te mnenja še zanimajo).



Nomen

Rajši v smrt, kot mešat prvi šparag s čemerkoli.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti