Pršut, vino in sir

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. avg 2012 20:14

O Mamamia, ti pa zadeneš žebljico na glavico. Če že ne terana , res bo boljš voda kot čaj. Zadnjih par dni sem ga sama zmazala kar celih! dvajset dek. Ampak resnici na ljubo, mesa pa zelo malo, bolj za vzorec. Če pa bi imela še dobro družbo zraven, recimo Miško, pa bi ona prinesla k'kšen kilo terana , pa ga tud ne bi ven pljunila. Saj se ne motim Miška, pr vas se teran meri v kilo(tih).Vsaj en moj dober prjatu iz tistih krajev ima navado tako reči. Pozdravi ga, če ga kaj srečaš!

 

 

 

naor

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

8. avg 2012 7:04

Mamamia: vem, vem, tudi meni se je zdelo, da bi voda bila še naj opcija, samo....hojej.
Ne, vina pa ob 5tih zjutraj res ne bom

Še kakšni predlogi? Fajn so takšni forumi, ko več glav več ve.
Škoda da ga nisem že pred leti odkril, saj bi sedaj bil že veliki stručko

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

8. avg 2012 9:37

MBrando, a ni škoda ob petih zjutraj pršuta? A so takrat sploh že vse brbončice zbujene? Jaz bi ga raje prišparala za zvečer, pa kakšno dobro družbo bi si priskrbela, potem bi tudi kozarček (ali več) terana gladko stekel po grlu.

Pršut se mi zdi ena taka praznična jed, za uživanje, ne samo za potešitev lakote. Ga imam pa najraje samega, tudi brez kruha, samo kozarček dobrega vina poleg.

pirnica

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. avg 2012 11:02

Brando zapomni si, nikoli ni prepozno! Ko sem sama "odkrila" Kul Slo in videla, kako dolgo že obstaja brez mene, sem bila prav jezna sama nase. Ampak, zdaj smo tu in uživajmo skupaj!

 

naor

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

8. avg 2012 14:54

naor je napisal/a:

....Če pa bi imela še dobro družbo zraven, recimo Miško, pa bi ona prinesla k'kšen kilo terana , pa ga tud ne bi ven pljunila. Saj se ne motim Miška, pr vas se teran meri v kilo(tih).Vsaj en moj dober prjatu iz tistih krajev ima navado tako reči. Pozdravi ga, če ga kaj srečaš!

 naor

 

,pridi raje ti sem, naor, ene par kilotov ta dobrega terana je še ostalo, ga je škoda spljunkat! Pa pohiti, pri nas ne uporabljamo lekarniške tehtnice

(, upam, da je mene mislila)

 

Aja, pršut, je bilo že vse povedano, škoda res dobrega pršuta za karkoli drugega, kot za pršut

 

A v silni želji po pršutovem zajtrku (morda je pa povezano s petelinjim, ob taki uri ), se lahko poigraš z različnimi rezinicami, na primer:

- premažeš ga z albuminsko skuto, zviješ in narežež (začiniš po želji in priliki)

- nanj naložiš popečeno bučko, premažeš s svežim mladim ovčjim sirom, zviješ in narežeš

- nanj naložiš rezine melone, zviješ, narežeš

Nobene pijače ne rabiš zraven, če že ne bo vina, boš tako ali tako kmalu žejen, pa bo vseeno, kaj, samo da bo teklo

lp

 

 

 

 

mzm

Mygrace

sporočila: 6506

8. avg 2012 15:08

Tako kot Pirnica..brez vsega, samo s kozarčkom dobrega

 

Včasih ga popečem na mešanici olivca in putrčka, polijem z ..en malček kruha za pomakanje in seveda še en ob krožniku.

 

Te pršutove rezine so pa za poskusit, Miškazmokce. Saj lahko pripraviš že zvečer in imaš potem to za kikiriki, a ne? No, za po kikirikiju

Mygrace

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

8. avg 2012 15:14

mišzmoke je napisal/a:

- premažeš ga z albuminsko skuto, zviješ in narežež (začiniš po želji in priliki)

Zmagovito Moja najljubša kombinacija = pršut + albuminska skuta + fige + mak/lešniki.

Vino pa rdeče, prosim, jaja

Mygrace

sporočila: 6506

8. avg 2012 15:25

Zdele se mi pa sline cedijo!

Imam vse, razen pršuta. Zvečer ga kupim!!!!!!!!!!

Mygrace

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

8. avg 2012 16:07

Pršut je edino meso, ki ga lahko jem kadarkoli. Za zajtrk, kosilo, večerjo, kar tako vmes, po žuru ali pred njim, ko sem sita ali nažrta ali lačna kot volk.

Pršut je pršut in je nenadomestljiv. Zraven mi paše edino kozarec rdečega. Vse ostalo ala kruh, sir pa raje kasneje.

Moja pogosta večerja je 100 g pršuta. Brez kruha, sira in ostalih dodatkov. Mi je ostala ta navada še iz časov, ko sem hujšala. Danes si ga bom zagotovo privoščila, ste mi naredili prave lušte.  

Vilma

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. avg 2012 16:36

Pri nas je pršut vedno doma. Že zato, ker otroka jesta sendvič samo s pršutom, hči izjemoma še s kakšno šunko. Jem ga lahko vedno in povsod, rada imam kakšno olivo zraven. Kozrec rdečega itak.

Mi paše na bel kruh, svež, mehek ...

Včasih dam rezino pršuta na topel stoastan kruh.

Največkrat ga pa kar tako jem, mimogrede, ko kaj drugega iščem v hladilniku, pa je zavitek pršuta tudi na dosegu roke. Najsaljši pa je, ko ga sproti režeš s tistim tankim dolgim nožem, prašičeva nogica pa vpeta v stojalo ...

 

Ubijalski je pa zajtrk, ko se malo bolj suhi deli pršuta malo prepečejo in prelijejo s stepenim jajcem ter se speče skupaj z jajci. To sem kot otrok jedla pri teti na kmetih in občasno si to privoščim še zdaj. Samo to ni bilo na slovenskem krasu, pač pa na enem drugem.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti