Pršut, vino in sir

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

26. jan 2009 11:04

Kraški pršut, ovčji sir v olivnem olju in teran ali refošk zame prosim!

saša

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

26. jan 2009 11:29

hedonist je napisal/a:
Odličen izbor Karmina ampak kje pa je nacionalni ponos ? LP hedonist
Kaj morem, če pa je dobro K

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

26. jan 2009 11:40

Kako sem lačna. Rezino toplega kruha po možnosti baguette namazan z gorgonzolo z mascarponejem in rezino pršuta....oplaklnila pa bi z limonado....

lp

Anamarija

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. jan 2009 12:23

KARMINA je napisal/a:
Jaz prisegam na paški sir in na vino Pelješac. K
Jaz tudi, ko sem na Pelješču. Da o školjkah iz Stonskega zaliva, domačih breskvah in lubenicah, pa grozdju iz njihovih rodovitnih dolin niti ne govorim. mamaF - Mojca

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

26. jan 2009 13:07

Kamenice iz Stona- zakon! K pršutu pa zame najbolje še topel domač kruh, po možnosti z olivami ali sivko, olivno olje in seveda teran. Sprejemljiva vina pa so še cabernet savignon, shiraz, tudi Veliko rdeče od Movie, pa tudi s kakšnim dobrim merlotom ali barbero bi šlo. Lahko pa tudi vranac ali plavac. fresh

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. jan 2009 14:07

Čakaj, Fresh, kruh s sivko? Se jo da noter ali posuje po vrhu??? lidka [sonce]

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

26. jan 2009 14:09

Kar v testo. Pa namesto sladkorja potem uporabim med. Včasih dodam še kakšno suho figo. fresh

Volkica  

član od: 18.6.2008

sporočila: 59

26. jan 2009 14:24

Kraški pršut, ovčji sir v olivnem olju in teran ali refošk zame prosim![njam]

Odličen izbor! Pa še topel kruh z olivami, pa je kombinacija popolna Volkica

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. avg 2012 19:28

Da ne odpiram teme, moji dragi KULINARIČKI.

Bom kar prilepil tekst iz enega drugeg foruma, kateri pa se nanaša na tole temo. Seveda, v tem primeru vinček odpade. Ob 4ih zjutraj pa ga res ne bi rad že ĐINGAL

Zanima me, v kolikor boste pomagali greenhornu in ne bom doživel linča na tej strani Trojan , če mi lahko zaupate najboljšo kombinacijo uživanja kvalitetnega pršuta?

The ohter day nisem bil zadovoljen s kombinacijo, saj sem si naredil preveč DELAVSKI sendvič in okusi niso prišli do izraza . Seveda sem uporabil najboljše sestavine a menim, kolikor se spoznam, da sem vsekal mimo.

Kot je že rekel VERONIK, pršut je diamant in se tako tudi obravnava.
Torej, po moje, menim da samo pršut, dober svež kruh (sam pečem) z hrustljavo skorjo iz pirine moke, kvaliteten pršut, pa morda različni siri. Domača zelenjava pa posebej na krožniku. Mrbit tudi domača skuta, kod podlaga za pršut, ali to že neugodno vpliva na okus?

Kaj pa porečete glede pijače? Dober črn ali zelen čaj, ali pa grem kar z žitno kavo v akcijo, mlekom, jogurtom,kefirjem ali pa je to vse SMRTNI GREH in bi me takoj sprefockali ali pa mi vrgli kamen v glavo, glede na obnašanje in vprašanje.

Vložena ali sveža zelenjava? Da/ne? Katero favorirate?


Hvala za vso pomoč ino odgovore.

P.S: Saj veste da vas imam vse neizmerno rad, zato pa upam da me ne linčate pri takšnem delikatnem vprašanju


---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. avg 2012 19:46

Otrok, raje pij vodo k pršutu kot čaj ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti