Škampovi repki + kuhanje in čiščenje hobotnice

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

29. dec 2008 7:55

mamaF res najlepša hvala za nasvete za pico. jaz ponavadi delam vsesorte pic, ma tako, ki si jo je zaželel moj sinko , še nisem delala. In res nisem razmišljala, da moram odmrznit in odcedit prej morske sadeže. Maš pa še kako prav, da bo lahko ratala poplava na pici. Bog ne daj. Bom naredila kot si mi svetovala, za tržaško pa vem, da se da na koncu, mogoče sem slabo napisala. Najlepša hvala za izčrpen odgovor.Pa lepe praznike vsem! Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

30. dec 2008 20:57

Evo še to vprašam, kar tle, čeprav je baje že nekje tem odprta. Sem si dobro ogledala kako in kaj se da kuhat zraven hobotnice, da bo za v solato. Zanima pa me, če se morda da že med kuhanjem kaj kisa v vodo. mi se zdi, da sem nekje zasledila. Pa za pluta zamaške sem hotela vprašat, da čer res drži, da je pol mehkejša. kaj brez zamaškov ni v redu? kaj pa to, da jo moraš en dan prej skuhat, to tudi drži, al je lahko kuhana napr. jutri zjutraj za jutri zvečer? Najlepša hvala, če se ljubi komu odgovorit. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

30. dec 2008 22:11

Katarina K

nič ne kompliciraj, tudi za solato bo najboljša pečena hobotnica, če je bo po peki še kaj ostalo.

Ne moreš zgrešit, samo ne smeš solit dokler ni gotova.

Če si se pa odločila, da jo na vsak način kuhaš, jo nekajkrat preloži iz enega kropa v drugega.

Če boš dodajala ali ne zamaške, kis, limone ne bo nič bolje ali slabše. Jutri zjutraj kuhana bo dobra dokler je ne zmanjka.

Dober tek in lepo praznovanje!   

nola

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

31. dec 2008 0:48

Fondi-rakovi repki. superca nitta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti