Spomladanski zavitki

neznan uporabnik
tema odprta - 22. jan 2001 21:58 | ogledi: 12.394 | odgovori: 9

Pri pripravi spomladanskih zavitkov se mi je zataknilo pri cvrenju. Kupljeno rizevo testo se je pri cvrenju najprej napihnilo, nato pa pocilo, tako da je nadev splaval po olju. Mi lahko kdo svetuje, kako se tej polomiji naslednjic izognem in zakaj je do tega sploh prislo? Ze vnaprej hvala za pomoc. Tadeja

neznan uporabnik

27. jan 2001 16:50

Kaksno testo si uporabila? Si uporabila okrogle rizeve "palacinke" kupljene v zavitku, bele barve in imajo "pleten" izgled? Ti so najverjetneje pocili pri pecenju, saj so namenjeni za uzivanje kar surovi, s svezo zelenjavo.

neznan uporabnik

28. jan 2001 23:57

Lističi, ki sem jih uporabila so skoraj prozorni, malo belkasti. Na zavitku izgledajo zavitki pečeni. So pa zelo tanki, zato ni čudno, da niso zdraži nadeva. Ali poznate morda kakšno drugo testo, lahko narejeno tudi doma, za spomladanske zavitke. Poskusila sem s testom, za katerega sem dobila recept na tej strani, vendar testo po cvrenju ni hrustljavo, je pa precej mastno. Na pomoč! Tadeja

neznan uporabnik

29. jan 2001 9:36

Pravi riževi listi se pred uporabo premažejo s sladko vodo, doda nadev in zvijejo. Jaz jiz prvo malo zamrznem in zamrznene ocvrem v vročem olju.Nato jih dam na papirnato brisačo in šele nato bodo hrustljavi. Lahko pa uporabite testo ki se prodaja v trgovinah pod nazivom vlečeno testo. Tudi tega malo premažem s sladko vodo. Lahko pa naredite sami rezančno testo to so bolj bogati zavitki .Probajte. Da nebodo preveč mastni mora olje biti zelo vroče in zavitki se ne pečejo dolgo časa. Vmes jih obračate. Obvezno je da se jih da na papirnato brisačo in malo počaka. Spremenil(a) - marinka dne 29 Jan 2001 09:39:33

neznan uporabnik

5. feb 2001 14:37

Sama uporabljam kupljeno testo, ki ga namazem z navadno vodo. Toda listi morajo biti namazani ravno prav - tako da so lepljivi. Ce vseeno ne stojijo zavitki skupaj, testo lahko pomazemo z beljakom. Ocvrem pa jih v voku. Ula

neznan uporabnik

19. apr 2004 15:07

Jaz sm že parkrat kupila za spomladanske zavitke testo in nikakor mi ne rata, da bi testo ravno prav navlazila in da nebi počlo, ko zaviješ meso. Zato bi prosila, če mi lahko katera opiše cel postopek, kako navlaži in koliko, da ko zaviješ da po pregibih ne poči. Hvala za nasvet in pomoč Blanka Defar

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

20. apr 2004 8:33

tiste riževe oplate, ki jih običajno vidim v merkatorjih, je treba kar cele pomočiti v veliko skledo vode. Zavija se mi lepo, z beljakom se lepo zlepijo, vendar se je v fritezi zgodil enak simptom, kot ga opisuje samojaz. To zdaj rešim tako, da jih enostavno pečem na olju v ponvi. Zmrznjeni se mi ne obnesejo.

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

20. apr 2004 9:42

Jaz pa nadevam listnato testo in zavitke spečem v pečici. Alenka

urška ristić  

član od: 22.1.2010

sporočila: 3

22. jan 2010 11:09

Najprej namoči za kratek čas vsak list posebej v toplo vodo, ko se zmehča, pa ga zavij na dili. Jaz delam tako in nikoli nimam težav. Vsakega posebej pa zato, da se ne sprimejo. Sistem je prav preprost. Enega namakam, drugega zavijam... Lp, Urška urška ristić

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti