Suhomesnati izdelki iz kunčjega mesa

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

tema odprta - 23. dec 2008 7:48 | ogledi: 5.420 | odgovori: 7

..... Se je že kdo lotil tega delat? In kaj ste naredili in kako? Rada bi namreč "naumila" še kaj iz tega mesa, da ne bo vedno le obara oz. pečenje na sporedu.

V hladilniku imam pravkar izkoščičeno kunčje meso v paci, ki sem jo naredila podobno kot se naredi paco za bunke iz vratovine (sol, poper, lovor kumina, dodala sem še malo rožmarina, ker je divjačina). Rada bi zdaj to nekako prekadila (imamo krušno peč, ve kdo, koliko časa in na koliko temperature je to treba delat) in dala sušit na podstrešje. Nimam strojčka za polnit klobase, zato mletje in klobase odpadejo. Treba bi bilo narest nekaj samo iz mesa, samo ne vem, kako. Kakšna ideja, izkušnja?

lesnik, http://lesnik.moj-album.com/

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

23. dec 2008 7:53

Moj oče dela suhe šalame in klobase iz kunčjega mesa. Ker je bolj pusto, doda še svinjskega. Po okusu so kar v redu. matilda

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

23. dec 2008 8:44

Imam 15 velikih kuncev,ki bodo šli v zakol,tudi mene zanima kaka posebna priprava,glede prekajevanja v krušni peči pa mislim,da to ni možno,ker  je treba meso dimiti,to pa je nekaj povsem drugega.Pa lep pozdrav!

receptor

sheembass  

član od: 18.11.2008

sporočila: 43

23. dec 2008 9:08

Živjo! Sicer s kunci še nisem ampak....Meso je treba dobro nasoliti, in ga obtežiti, postopoma, da iztisnemo iz njega vodo, suhega in očiščenega razprostreti nad suh in hladen dim, to le dan ali dva, potem pa v streho z njim, do željene čvrstosti. Po opisanem postopku smo obdelali lososa, sicer bolj suhljat, koža je obvezna. Če je mesovja preveč, se ga zvakumira in pospravi v pozabo v hladen prostor. Lep dan sheembass

sheembass  

član od: 18.11.2008

sporočila: 43

23. dec 2008 9:14

In da še dodam les s katerim dimit meso. Priporočajo dim jablane in hruške, divje češnje in navadne češnje... Hrast in bukev sta tudi čisto v redu ampak ... Lep dan sheembass

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

24. dec 2008 18:01

Evo, poročam, kako je z mojimi experimenti...... Dva dni sem imela razkoščičenega kunca v paci, ki sem jo naredila takole: cel poper, sol, malo kumine, lovor in rožmarin v vodo, prevret, ohladit, vse v hladilnik Danes sem iz tega mesa naredila 4 bunke (kupila folijo, mrežico in vrvico v zadrugi). Obesila sem jih v dimnik krušne peči, kjer kurim s sadnim drevjem. Preverila sem temperaturo, kaže 40 stopinj. Baje 5 stopinj preveč, a manj ne gre, drugače bi nas zeblo. Zdaj imam namen tam pustiti 2 dni oz po potrebi. Verjetno bo treba manj časa. Zdaj pa ne vem, kam naj to dam sušit. Baje ne sme biti na svetlobi, kar pomeni, da lahko dam v klet, kjer pa ni prepiha, ki pa je na podstrešju. Dilema. Pomoč? lesnik, http://lesnik.moj-album.com/

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

24. dec 2008 22:18

Pri nas imamo po dimnenju meso na podstrešju bunke kake tri mesece nato, jih zapakiramo v vakumsko folijo in dobro stojijo.Dolgo sicer ne ker jih prej popapcamo. adalbert

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti