Vsega po malem :)

daši  

član od: 7.10.2007

sporočila: 39

tema odprta - 22. dec 2008 22:04 | ogledi: 1.947 | odgovori: 7

Pozdravljene!

Mogoče je že bila na sporedu kdaj podobna tema,pa vseeno...S partnerjem imava prijatelja(par)ki sta prava gurmana.Dogovorili smo se,da za silvestrovo pripravi vsak nekaj,tukaj pa nastane problem.Zaželela sta si,da bi bilo več različnih stvari po malem,da se nebi začelo in končalo pri eni jedi.Zadeva mi je sicer zelo všeč,a se tukaj tudi konča..Mi lahko kaj priporočate,da ne bom zgubila preveč časa z iskanjem?

Mišljene so predvsem slane in mazave stvari.

Hvala že v naprej!

daši

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

23. dec 2008 0:54

Kakšna lahko solata, npr. waldorfska, ali pa čičerika s tuno, čebulo in oljčnim oljem. Pa kakšen namaz, lahko samo gorgonzola, zmešana z zmehčanim maslom, kak avokadov namaz, ali pa kakšna dobra domača pašteta - vem, da smo o njih na teh straneh veliko govorili, s pluskom boš gotovo našla.

 

Nasja

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

23. dec 2008 7:39

Tunin namaz, gobova terina, pitulice, nadevana francoska štruca mi je prvo, kar mi je prišlo na misel.

Lijana

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

23. dec 2008 8:27

Mi imamo to varianto najraje za božično večerjo. Najprej malo pojemo, potem odpiramo darila - to je pri nas poseben ritual, ki traja najmanj 2 uri, potem spet malo pogrickamo, igramo družabne igre, čvekamo, pogledamo kak film, spet kaj pogrickamo, nato pa gremo k polnočnici. Pri nas je takrat na mizi obvezno tatarski biftek, pršut, kisle zadevice (kumare, olive, gobice, paprika...), prekajen losos (kar tako ali pa v zvit v zelenjavni palačinki), kaka solatka (testeninska, riževa, pirina, ajdova...), razni dodatki (maslo, hren, pindjur...), letos bodo na posebno željo tudi suhe slive z mandljevo koščico, ovite v panceto in popečene. Ponavadi pa še v zadnjem trenutku pade kaka ideja. Pa seveda dobra domača kapljica in domači praznični keksi in potica. Predvidevam pa, da bo padlo še veliko idej, tako da sem prepričana, da ne boš imela večjih težav pri pripravi. Pa pobrskaj še malo z iskalnikom, ogromno takih tem je že bilo. Prijetno in lepo praznovanje ti želim. neny111

sheembass  

član od: 18.11.2008

sporočila: 43

23. dec 2008 8:59

Živjo! Priporočam slane zavitke v vlečenem testu, različnih nadevov, vsak je velikosti dveh grižljajev, zlato zapečen, nato pomočen v omako za pomakanje, tu zaleže že, če si doloiš tri barve(zelena, rdeča, rumena)omak ali namazov, poiščeš sestavine(avokado, paprika, curry, ali karkoli...) in seka seka. Kose mesa, ali rib, nahitrco po olju in po omakcah... Domač kruh zamesiš, gre testo na tretjine, četrtine, vsakemu dodač noto (origano, čebula, olive, drobnjak, rožmarin...), pečeš štručke in jih še mlačne trgaš, mažeš z maslom(navadnim, zeliščnim, rakovim...) in bašeš in bašeš... Lep dan! sheembass

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

23. dec 2008 16:33

neny111 je napisal/a:
... tudi suhe slive z mandljevo koščico, ovite v panceto in popečene.

neny111

 

Podobno hitre in enako dobre so tudi banane, razrezane na koščke, ovite v panceto in popečene.

Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 23. dec 2008 16:33:40

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. dec 2008 19:12

Pojdi v album katke lopatke in poišči recepte mojstra Goljata in sicer fingerfood. Obilo dobrih idej. lp Vesna

daši  

član od: 7.10.2007

sporočila: 39

23. dec 2008 19:39

Hvala punce,res ste zlate!Nekaj bom pa že našla.Sem pa vsekakor pozabila k včerajšnjemu postu pripisat,da bom zelo v stiski s časom,saj delam še 31.decembra.Bom mogla malo pretehtat,kaj se lahko naredi že dan prej,ker na silvestrovo po moji službi že odrinemo. Vsekakor so pa vaše ideje še vedno dobrodošle. Hvala še enkrat vsem in lep večer! daši

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti