Kerrok ali kamen

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

tema odprta - 22. dec 2008 21:42 | ogledi: 4.703 | odgovori: 14

Prenavljamo kuhinjo, izbiram kuhinjski pult, izbiro sem zožala na kerrok ali kamen. Všeč sta mi oba, tudi cena je približno enaka, kaj pa uporabnost, praktičnost? Hvaležna bom za vaše izkušnje. Pa še to: kako se obnese steklo na steni med spodnjimi in zgornjimi elementi?

Danca

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

22. dec 2008 23:16

Imam kerrock, izredno sem zadovoljna. Prijateljica ima granit- pult in stena- in se mu po 5 letih že pozna uporaba. Kljub temu, da je poliran, je še vedno porozen, tako da si je maščoba našla svoje mesto in nastali so precej grdi madeži, ki jih je nemogoče očistiti.

Moj pult je narejen tako, da ima tudi na sprednji strani majhen rob (ca 5mm), tako da v primeru, ko kaj polijem, nimam poplave še na tleh. Praske se ne poznajo (vsaj na teksturi, ki jo imam jaz), če pa že pride do česa, je možno popravilo (česar pri kamnu ni) Jaz bi se ponovno odločila za kerrock.

LP, V.

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

23. dec 2008 0:03

Slišala sem, da je treba kljub velikem strošku na kerock zelo paziti - da ni dobro direktno na pult postavljati posod, da se praske poznajo itd... Edina dobra stvar je, da je kerrock vlit iz enega kosa, kar pripomore k temu, da nimaš robov. Pri dragemu doma imajo kerrock, pa ga je treba pazit, ko da bi blo zlato, zato da jaz ne bi mela. Jaz bi definitivno izbrala kamen, ker se vanj zanesljivo ne da zarezati, pa mislim, da mu tudi kakšna zelo vroča posoda ne bi škodovala. Pa še lep mi je - bolj so mi všeč naravni materiali, kot pa plastika :) Pa ne verjeti kar prvim dvem komentarjem, počakaj, da bo še kdo kakšno svojo izkušnjo povedal! Pa čim več veselja s kuhanjem v novi kuhinji želim :) Urša

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

23. dec 2008 1:01

Novo kuhinjo imam od leta 2000, pult je iz granita in še nekaj ga je na steni, čisto nič ne pazim nanj in je še vedno videti kot nov! Tudi prijateljica, ki je kemik in ima v laboratoriju kerrock, se je pri kuhinji odločila za granit in je zelo zadovoljna. teta torta

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

23. dec 2008 8:31

Pri nas imamo kerrock in bi se še enkrat tako odločili. Meni niti ni všeč tekstura kamna, sploh granita ... tako, da izbira ni bila težka. KAmen je tudi za nekaj stopinj bolj hladen! Zagotovo bi se še enkrat odločila enako. Všeč mi je, ker imamo kerrock tudi na steni med elementi in na prehodu ni nobenega robu, kjer bi se nabirala umazanija. Na njem ne režemo, tako da praska od noža ni! Seveda se pozna kakšna drobna raza, če pult pogledaš pod kotom in posvetiš z lučko, ampak zato se mi ne bo podrl svet. Niti ga ne čuvam tako zelo. Na vročino je relativno odporen; to pomeni, da se ne pozna, če nanj postaviš vročo posodo. Pravijo, da se pozna, če nenehno postavljaš posodo na isto mesto ... vsekakor pa lahko poškodovan del zamenjaš! Torej, jaz dam točko kerrocku veverica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. dec 2008 9:12

Tule bo vsak svojo malho hvalil....tako, da boš dobila kvečjemu statistiko, kaj imajo po drugih kuhinjah, ne vem pa , koliko ti bo taka statistika pomagala. Predvsem ti svetujem, da pri prenovi kuhinje ne uporabljaš domislekov, ki so trenutno blazno "in", ker ga ni hujšega kot to, da ima notranja oprema eno letnico in je potem že čez dve leti tako passe.... Uporabi predvsem bolj brežčasnen stil in potem se ti bo tudi delovna površina sama od sebe postavila tako, kot je treba. Če si bolj take roke, da delaš praske po delovni mizi, jih boš delalal v vsakem primeru (kamen, plastika, teraco veneciano, kaj četrtega....). Ali pa si boš delovno podlago tako pripravila, da prask ne bo. Vendelina jr.

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

23. dec 2008 9:34

Ja povem ti,da imam v dveh kuhinjah različna materiala in sicer v prvi kerrock v drugi pa granit. Pri prvi me moti, da se na njemu vse pozna, torej vodni kamen, ki je na našem koncu izrazit (kerrock je moder), praske..., ki se sicer dajo popravit a vseeno... V drugem primeru je zgodba čisto druga. Kamen je naravni material torej kakšnih poškodb ne more biti. Razen, če ga odlomite, kar pri 3 cm ni mogoče. Jaz pri rezanju ne uporabljam nobene dilce, ker poškodb ni, pri odstavljanju s štedilnika ne potrebuješ nobene podlage.... Kamen je potrebno po montaži namazati, da zapre pore. Tako ne prihaja v njega nobena voda in je za vedno zaščiten. Vsak dober mojster ti bo to naredil ali vsaj dal to posebno mazilo. Kamen je čisto brezčasen stil tako, da ti ga močno svetujem in nima nobene letnice. swarovski

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

23. dec 2008 15:24

Jaz tudi imam granit in mi ni žal. Steno pa imam pobarvano, preko pa je en prozoren premaz, kot lak, da lahko z mokro cunjo obrišem. Je pa samo pomivalno korito pri tej steni, ker imam kuhalno ploščo na otoku. In tudi tu ni problema če šprica naokrog ko se kuha. jass

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

23. dec 2008 15:48

Mi imamo doma tudi granit in mi ni žal. Če bi se še enkrat odločala bi dala isto granit. Sploh pa tako kot imamo mi; v kotu korito-voda, delovni pult, štedilnik. Na njem delam vse, mesim, režem odlagam tople stvari in je takšen kot je bil. LP kažotk

harigast  

član od: 9.3.2006

sporočila: 27

25. dec 2008 17:12

Granit,definitivno. harigast

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. dec 2008 18:50

Brez večjih diskusij, granit. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti