Okrasitev keksov

laik  

član od: 10.10.2008

sporočila: 156

tema odprta - 22. dec 2008 7:46 | ogledi: 13.605 | odgovori: 9

Morda ste o tem že govorili, pa ne najdem. Zanima me, s čim lahko okrasim kekse, ali lahko npr.: s tično maso? Če je odgovorov da, moram že pečene in hladne, ali?

S čim še lahko, razen jedilnimi barvami?

Hval in brez zamere, če stvari ponavljam.

laik

laik

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

22. dec 2008 7:51

Lahko jih okrasiš s tičino maso, seveda ko so hladni. Spodaj daš samo kakšno pikico maslene kreme, da se prime masa na piškot. Piškote lahko okrasiš še s čokolado, sladkornim ledom, suhim in kandiranim sadjem, bonboni, raznimi mrvicami, perlicami in podobno kar najdeš v kotičku za peko v trgovini. Lahko pa pogledaš temo "dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu", tam je že veliko slikic in albumov, pa mogoče najdeš kakšno idejo. matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 22. dec 2008 07:52:03

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. dec 2008 10:37

Če želiš barvne prelive, je najbolje zmešati presejan sladkor v prahu z beljakom (osnovna mera je 125 g sladkorja in en beljak, hitro mešaš nekaj minut, da nastane gostljata zmes, potem po potrebi dodaš še malo sladkorja ali kapljico tekočine). V to potem dodajaš barve (jedilne iz tube, lahko kakšen sok, liker, rum, pomarančni sok, jedilne tekoče barve), ampak res po kapljicah. Mažeš že pečene in ohlajene piškote. Potreseš lahko z različnimi okraski: sladkornimi barvnimi drobtinami, grobim belim sladkorjem, na zeleno podlago lahko potreseš kokosovo moko, je videti kot snežinke, srebrne biserčke, sesekljane pisatcije, krokant, grobo mlete lešnike, mandljeve paličice...

Na temno čokolado, še preden s strdi, vliješ malo bele in z zobotrebcem vlečeš in delaš vzorce.

Piškot premažeš z marmelado in nalepiš nanj okrasek iz marcipana (lahko ga seveda obarvaš), potem ro relivaš s čokolado ali glazuro iz beljaka in sladkorja. Lahko pa sladkor v prahu zmešaš zgolj z malo tekočine, beljak ni nujen.

 Odlično se obnešejo kuverture v vrečki. Vrečko daš v vročo vodo, občasno pregneteš, da se hitreje stopi, odrežeš vogalček na vrečki in veselo na delo. To v primeru, da se ti ne ljubi doma delat preliva.

 

Mamamia

 

 

 

mamamia

laik  

član od: 10.10.2008

sporočila: 156

22. dec 2008 11:09

Hvala obema za ideje. Slike okrašenih piškotov na kulinariki so fantastične. Včeraj sem naredila piškote s salom in zdaj čakajo na "polepšave". laik laik

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

22. dec 2008 11:19

jaz imam pa drug problem. namreč, idej za okrasitev piškotov imam kar veliko, me pa skrbi, koliko je vse to mehko, oz. koliko se strdi? ker bi rada za božič podarila tudi piškote, ki bi jih dala v celofan vrečko in zavezala z lepo pentljo, me zelo skrbi, da nebi na koncu iz vsega nastal zmazek nakako imam občutek da se bi še najbolj obneslo tisto belo pisalo, ki ga je enkrat omenjala katka lopatka (kje že?).... ursulinka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. dec 2008 11:31

ursulinka, prav vse, kar sem naštela, se lepo posuši in strdi. Sama imam piškote zložene v plasteh, ponekod kar brez papirja ali folije vmes, pa se nič ne sprijema  ali lepi. Samo dovolj dolgo moraš putsiti na zraku, da se prelivi posušijo, in ni nobenega "poca". Mamamia

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. dec 2008 11:32

js vsaj medenjake okrasim z limonovim ledom. like, cukr v prahu, pa par žličk soka iz stisnjenih limon. mmmm bannanna_v_slo ;)

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

22. dec 2008 16:38

meni pa je nekako bolj važen okus kot izgled piškotov femica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. dec 2008 17:40

Jaz sem naredila take, odbite barvaste piškote, šokoladne, roza in zelene. Potopila ažesem jih pol v čokoladni obliv, na še mehko šokolado pa sem posula sladkor v velikih kristalih. Na ene sem dala stopljeno karamelo, kar Werthers, in nanjo draže kroglice, bele in temne. lidka [sonce]

PIARA1  

član od: 21.11.2011

sporočila: 30

7. maj 2014 11:20

Ravno sem kupila modelčke golobčki za izsek golobčkov - iz tičine mase. Sedaj pa sem v dilemi, kako bi najlepše izpadli piškoti, okrašeni z golobi. Ne vem npr. srce okrasim z royal icing kremo pol pa gor goloba. samo belo na belo ? Ne vem nekja mi manjka. Bodo pa piškoti namenjeni poroki.

Posim za predloge. 

Hvala

PIARA1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti