O učinkovitosti institucij, ki skrbijo za sodržavljane v stiski

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

22. dec 2008 14:19

Tudi jaz sem botra dečku iz Gane in sicer prek društva Humanitas (www.humanitas.org). Mesečni znesek je 25 €. Samo tisti, ki je bil kdaj na črni celini in doživel to stisko v živo, lahko razume, da ne glede na to, koliko imamo tukaj, imamo milijonkrat več, kot bodo tisti ljudje in otroci imeli kdajkoli. strelka

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

22. dec 2008 14:37

nelaj časa nazaj sva tudi midva plačevala položnice od unicefa, rk....pa tudi tiste, ki so pošiljali kartice.... sedaj ne plačujeva več, mogoče kako položnico na leto in to je to. Stara oblačila in vse kar se nabere, pa dava nekaterim družinam, ki potrebujejo našo pomoč. Mislim, da je bolje osebno kaj dat, je družina bolj zadovoljna. tanjaj

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

22. dec 2008 15:08

Pred kratkim, sem mamico vprašala, ali je kaj nakazala na Karitas, in mi je odgovorila, da nikoli nikomur nič ne nakaže.Bila sem kar malo začudena, saj je taka dobrosrčna .

Pa mi je povedala zgodbo, kako je bilo, ko je sama vsa ponižana šla na RK, da bi dobila kakšno pomoč. Doma je bila samo ena plača in majhna kmetije ter osem ljudi. V srednji šoli je imela dva otroka, ostali smo bili še v osnovni. Prišlo je tako daleč, da ni imela ne za kruh, ne za sladkor. Vsa ponižana se je odpravila na RK po paket. Gospa, ki je tam delala ji je rekla, da ne dobi nič, saj ima doma kmetijo. Lahko si predstavljate kako se je počutila.

Takoj za njo pa je prišla mlajša gospa, vsa naprfumana, sfrizirana , pozdravila se je z gospo na RK, bilo je očitno, da se zelo dobro poznate in dobila paket.

lp

mizarka

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

22. dec 2008 15:12

mizarka je napisal/a:

Pred kratkim, sem mamico vprašala, ali je kaj nakazala na Karitas, in mi je odgovorila, da nikoli nikomur nič ne nakaže.Bila sem kar malo začudena, saj je taka dobrosrčna .

Pa mi je povedala zgodbo, kako je bilo, ko je sama vsa ponižana šla na RK, da bi dobila kakšno pomoč. Doma je bila samo ena plača in majhna kmetije ter osem ljudi. V srednji šoli je imela dva otroka, ostali smo bili še v osnovni. Prišlo je tako daleč, da ni imela ne za kruh, ne za sladkor. Vsa ponižana se je odpravila na RK po paket. Gospa, ki je tam delala ji je rekla, da ne dobi nič, saj ima doma kmetijo. Lahko si predstavljate kako se je počutila.

Takoj za njo pa je prišla mlajša gospa, vsa naprfumana, sfrizirana , pozdravila se je z gospo na RK, bilo je očitno, da se zelo dobro poznate in dobila paket.

lp

mizarka
Ne razumem, in zato so vsi ljudje v vseh organizacijah isti? strelka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

22. dec 2008 16:15

iri je napisal/a:
Matilda, to niso bili euri ampak število ljudi, ki so ali pa še bodo postali "starši otrok sveta". Lp
Ahaaa, se vidi, da sem gledala bolj z levim očesom... Potem pa vzamem moje mnenje nazaj in se opravičujem za razvajanje. matilda

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

22. dec 2008 19:13

Verjamem, da bo moja izjava izzvala val ogorčenja, ampak sama mislim, da bi morali ljudem na črni celini poslati tudi kak zavoj kondomov oziroma jih podučiti o kontracepciji. Jaz si otrok zaenkrat še ne morem privoščiti, čeprav jih imam zelo rada in si jih zelo želim. Pa bo prišel kmalu čas tudi zanje, ampak za razumno število. Vsakdo lahko ostane brez službe, zboli, skratka se znajde v stiski in vsekakor podpiram pomoč v tej smeri. Ampak v teh državah tretjega sveta, kjer gledamo podhranjene otroke, pa mislim, da bi se morali problema lotiti pri izvoru, ne le gasiti požara. kletka

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

22. dec 2008 20:02

kletka je napisal/a:
Verjamem, da bo moja izjava izzvala val ogorčenja, ampak sama mislim, da bi morali ljudem na črni celini poslati tudi kak zavoj kondomov oziroma jih podučiti o kontracepciji. Jaz si otrok zaenkrat še ne morem privoščiti, čeprav jih imam zelo rada in si jih zelo želim. Pa bo prišel kmalu čas tudi zanje, ampak za razumno število. Vsakdo lahko ostane brez službe, zboli, skratka se znajde v stiski in vsekakor podpiram pomoč v tej smeri. Ampak v teh državah tretjega sveta, kjer gledamo podhranjene otroke, pa mislim, da bi se morali problema lotiti pri izvoru, ne le gasiti požara. kletka
Kletka, z vsem dolžnim spoštovanjem, ampak iz tvoje izjave se jasno vidi, da Afrike nisi videla niti od daleč, pa te zato ne bi želela obsojati, čeprav ti obsojaš nekaj, česar ne poznaš. Verjetno se ne zavedaš, da ne glede na to, koliko otrok bi se tam rodilo, bi se znašli v isti kaši. Jih imajo pač veliko, ker jih toliko umre pri porodu, toliko jih ne dočaka prvega leta, naslednjih toliko jih ne dočaka petega leta itd. Pozabljaš na bolezni in ostale razmere, ki tam pustošijo. In ne boš verjela, tudi o kondomih jih učijo in marsikje že zelo uspešno, vsaj v Ugandi so zmanjšali HIV za ogromen odstotek. Ampak to je drugačna kultura, ki te stvari težko razume, ker so jih pač stoletja počeli tako, kot jih pač počnejo. Pa še nekaj je: kondomi stanejo. In če nimaš za hrano, je kondom že luksuz, kajne? strelka

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

22. dec 2008 20:50

Jaz se pa strinjam s kletko. Ne glede na to, da se mi ljudje zelo smilijo in tudi sama kdaj kaj prispevam se je pa treba postaviti na trdna tla. Tudi če si neznansko želiš otroka ni opravičila, da ga spraviš v svet pomanjkanja, ki že sedaj pesti tebe. Kondomi niso izgovor. Če zanje nimaš denarja, ga tudi za bodočega otroka nimaš - pač abstiniraš. Potrebno je pomagati, hkrati pa tudi zatreti problem v kali. Pa brez zamere. nina _ Sporočilo je spremenil(a) nina _ dne 22. dec 2008 21:37:30

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. dec 2008 20:01

Gre za način razmišljanja in povsem drug način oziroma vzorec življenja, naših vzorcev razmišljanja ne moremo kar preslikati na afriški kontinent, samo to je hotela strelka reči.

Sicer pa tudi v Slovenskih goricah pravijo "F.k je bogih ludi kruh" ...

 

Mi z mesečnim denarnim prispevkom pomagmo šolarju v Tibetu. Poleg tega, kar prispevamo našim, domačim dobrodelnim organizacijam, ali neposredno družinam, vsako leto tudi plačam položnico za Unicef.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti