Piškoti brez glutena

zana25  

član od: 15.1.2007

sporočila: 69

tema odprta - 21. dec 2008 19:06 | ogledi: 19.813 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Ker v prihodnjih dneh dobimo na obisk bratranca, ki mora jesti stvari brez glutena, sem se odločla da vas prosim za pomoč!!!! Ima mogoče kdo kakšen preprost recept za kakšne piškote, ki bi bili primerni za njega???? Ker moka, takšna ki je za njega tudi ni tako poceni. Prosim, če ima kdo kaj, če mi lahko pomaga - da se bo tudi on lahko malo sladkal, ne samo grešil!!!!!!!!!!

Lp in hvala,

Suzana

zana25

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. dec 2008 20:44

Nisem še naredila, videti pa je mamljivo:

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Sadni_ovseni_p

Pa kokosove kolačke, za katere ti je LIJANA dala link lahko ZELO pohvalim. samo, jaz nareim majhne, tako, da jih iz omenjene mešanice (dala sem 25 dag kokosove moke in 3 mala jajca, ostalo po receptu) pride 2 na pekača. ne ustraši se, surova masa je zelo (!!!) drooboljiva, pečeni pa so kompaktni in slastni Če jih pomočiš še v čokolado.......

rimljanka - zasebno mnenje

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

22. dec 2008 13:00

Ta recept je super, sem ga pred dnevi preizkusila: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10741 . Izpusti oblivanje s čokolado..sem videla včeraj, da ima tudi gorenjkina jedilna čokolada po novem napis, da je možna prisotnost glutena. Miškolina

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

22. dec 2008 19:58

lahko oblivaš s čokolado, ki jo kupiš v sparu je 400g v rdečem ovitku Napoli, je bila testirana s strani slovenskega društva za celiakijo in je ustrezna pri brezglutenski dieti, pazi pa pri sladkorju v prahu. po zadnjih analizah društva sladkor v prahu od Droge-Kolinske vsebuje ogromno glutena, zato ga ne uporabljaj, saj boš naredila več škode kot koristi. lahko pa narediš tudi rolado Silva in orehovo rolado brez moke oba recepta sta nekje v bazi. Lp. patka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti