Brez statusa

parižanka  

član od: 23.2.2008

sporočila: 12

tema odprta - 20. dec 2008 19:26 | ogledi: 2.342 | odgovori: 12

pozdravljeni vsi skupaj,

konec leta 2008 se mi izteče status študenta. ne vem kaj naprej?!!

narediti moram še en izpit, ter napisati diplomo.

večina delodajalcev ne zaposli osebe, ki nima dokončanega šolanja.

ima kdo kakšen predlog kaj naj storim? se prijavim na zavod za zaposlovanje?

hvala.

parižanka

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

20. dec 2008 19:32

Zdravo parižanka in dobrodošla na kulinariki. Jaz ti ne znam pomagati, vendar mislim, da bi morala na zavod in vprašat kaj ti je storiti, no to bi naredila jaz. Morda ti bo kakšna druga članica, ki je bolj iz "foha" znala pomagati. Vseeno ti želim veliko uspeha pri diplomi in naprej pri zaposlitvi. Lepo in radi se imejmo ursa40

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

20. dec 2008 19:42

Živjo in dobrodošla!

Tudi jaz sem imela isti problem. Ko nisem več imela statusa študenta, sem se prijavila na zavod za zaposlovanje. Povedala sem jim da imam do konca študija samo še diplomo in so mi sami rekli, da mi ne bodo zelo aktivno iskali zaposlitve, da bom v miru napisala diplomo. Obvezno se je odzivat na vse ponudbe in vsake tolko imaš zavodu informativni intervju...nič takega skratka. Šla sem tudi na center za socialno delo. Tam sem izpolnila prošnjo, da sem dobivala na mesec kah 150 evrov. Vsaj nekaj, če že ne moreš delat preko študentskega servisa.

Tako da pomoje je najbolje da greš na zavod, pa še kako ponudbo za delo, ki ti bo ustrezalo lahko dobiš!

 

Srečno pa naj ti čimprej uspe končat študij !

 

saša

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

20. dec 2008 20:23

Urediti si morate tudi zdravstveno zavarovanje. Obvezno zdravstveno zavaovanje vam bo plačevala občina vašega stalnega prebivališča, prostovoljno dodatno pa si morate urediti pri eni od zavarovalnic (Vzajemna, Triglav....) Obvezno zavarovanje ne bo vaš strošek, prostovoljno pa boste morali pačevati sami. Za zavarovanje ni potrebno da ste prijavljeni na Zavodu za zaposlovanje. Lp zoja2

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. dec 2008 22:11

NAjprej pomislite na obvezno zdravstveno zavarovanje. Po novem zakonu je ob slebem socilanem položaju mogoče uveljavljati, da ni potrebno plačevati dodatnega zdravstvenega zavarovanja.

Takoj preveri. Za dodatno zavarovanje je čakalna doba 3 mesece, da ga lahko uporabiš.

F r i n a

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

20. dec 2008 22:14

Čakalna doba (karenca) je v uporabi kadar mine od trenutka, ko poteče status do sklenitve zavarovanja več kot trideset dni. V kolikor sklenete zavarovanje prej kot v tridesetih dneh po poteku statusa, karence ni in je podano polno kritje s 1. v naslednjem mesecu. Issi Sporočilo je spremenil(a) Issi dne 20. dec 2008 22:15:14

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

20. dec 2008 23:01

Parižanka,

morda pa ti vseeno uspe dobiti zaposlitev, če si jo pripravljena iskati? Meni je uspelo - podala sem vsa dokazila in takoj, ko sem diplomirala, smo uredili še ostalo (prej avtorska pogodba, nato "navadna"). Res pa je, da sem bila tik pred diplomo.

tulka

neznan uporabnik

23. dec 2008 18:12

ni panike dekle,prej si žurirala,zdaj bo pa treba delati in preživeti brez ugodnosti za študente. pa daj no saj nisi edina,poglej cilj in se potrudi. hmm

parižanka  

član od: 23.2.2008

sporočila: 12

23. dec 2008 18:44

delam že od svojega 12.leta starosti. in nisem taka, da bi svoj težko prisluženi denar, zapravljala za žuriranje. eni ne živimo sm za žur. sej bom našla zaposlitev, jo intenzivno iščem. problem je v tem, ker ni veliko poklicev glede na mojo izobrazbo. se bom že znašla. vseeno hvala za odgovore parižanka

neznan uporabnik

23. dec 2008 18:54

pretiravaš ,,od dvanajstega leta. ampak saj veš kaj delajo študenti,izobrazba ne igra vloge. hmm Sporočilo je spremenil(a) WRAN51 dne 23. dec 2008 18:56:34

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

23. dec 2008 19:02

Wran ne bodi nesramen. Punca se trudi in jaz ji želim veliiiiiiiiiiiiko sreče!!!!!

saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti