Božična večerja

RTG  

član od: 12.3.2008

sporočila: 18

tema odprta - 19. dec 2008 12:44 | ogledi: 20.070 | odgovori: 11

Z velikim užitkom prebiram vaše kulinarične teme in občudujem ljudi ki kljub naglici življenja še vedno najdejo čas za dobro in na oko lepo skuhano kosilo.Tudi jaz si občasno zaželim dobrega kosila (oz. obroka ki ni sendvič in na hitro pojedena pizza) čeprav se to zgodi na žalost samo še občasno.Kljub vsemu pa razmišljam kaj pripraviti za božično večejo.Kaj boste kuhali vi.Vsaka ne pretežka ideja je dobrodošla. Zato prosim za pomoč!!

RTG

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. dec 2008 12:55

Božična večerja je pri nas vedno klasična: nadevan puran (nadevi se spreminjajo), rdeče zelje, pražen krompir, rdeč radič za solato in drobno pecivo po večerji. Za aperitiv kozarec ali dva penine, ob večerji belo ali rdeče vino, kakor kdo.

 

Smo sicer poskušali uvesti kakšno novost, a je tašča prosila, da bi ostali zvesti tradiciji, in se pač tega držimo. Sicer pa med letom dovolj eksperimentiramo in tako ni panike.

 

Mamamia

mamamia

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

19. dec 2008 13:04

Pri nas pa imamo kar hladno božično večerjo. Ponavadi je to biftek, pohan puran ( v sezamu ali mandljih) ter pečenka in pršut. Zraven kakšne dve - tri vrste solate npr. francoska nadevana v princes krofkih. Za sladico pa kakšna rolada - sadna in čokoladna. lp bina

RTG  

član od: 12.3.2008

sporočila: 18

19. dec 2008 14:00

Torej vendarle nisem tako redna pri branju foruma,kajti to temo sem očitno spregledala. Hvala za naslov,sem že prebrala in pri tem pocedila nekaj sline. RTG

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

19. dec 2008 14:39

Pri nas pa že kar nekaj let: file morskega lista na hitro popečen na maslu, zraven v obliki butarice kuhan korenček -povezan s porom, vrhovi zelene cvetače potreseni s parmezanom(da izgleda kot sneg) in pa krompirček (včasih pečen, včasih samo popečen v ponvi, včasih pa pire- popečen (z brizgalko za smetano se ga oblikuje na peki papir in popeče).... Te ideje sem dobila v knjigi sestre Vendeline za božične-novoletne recepte. Zraven pa skleda motovilca z jajčki. Prej pa sem večkrat pripravljala meso v testu. In sicer sem vzela kos telečje pečenke.Ga marinirala in popekla z vseh strani da je bilo cca polovico pečeno. Iz čebule, gobic in jajc, začimb sem pripravila nadev s katerim sem pomazala listnato testo, vse skupaj zavila. Z modelčki za piškote sem izrezala zvezdice in jih dala na testo. Premazala z rumenjakom in spekla do konca. Prav imenitno izgleda na mizi.... Letos pa??? Mogoče pa slikam in pošljem za ideje...

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

23. dec 2009 20:49

Joj jutri je že Božični večer, jaz pa še ne vem kaj bom kuhala. Rada bi nekaj posebnega, da lepo zgleda na krožniku, bilo bi naj meso, seveda mora biti tudi sočno in dobro. Sem malo gledala slike , peciva kolikor hočeš, da se ti sline cedijo , samo slik od meseka pa ni ni ni . Mi lahko pomagate kako ???? Blitva

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. dec 2009 20:57

Blitva je napisal/a:
Joj jutri je že Božični večer, jaz pa še ne vem kaj bom kuhala. Rada bi nekaj posebnega, da lepo zgleda na krožniku, bilo bi naj meso, seveda mora biti tudi sočno in dobro. Sem malo gledala slike , peciva kolikor hočeš, da se ti sline cedijo , samo slik od meseka pa ni ni ni . Mi lahko pomagate kako ???? Blitva

Mogoče bi se pa na tehle 20 straneh z množico fotografije le kaj našlo:

http://www.kulinarika.net/baze/receptirezultati.asp?sor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. dec 2009 22:30

Blitva, mi se tudi nismo mogli odločiti, kaj bi. Danes mi je v trgovini končno padlo na pamet, da bom ponovila tole: http://www.kulinarika.net/albumslika.asp?hash=FMJGKnFKB s tem, da bom dodala zelen fižol in baby korenček. Meso so pa ovčji kotleti z rožmarinom, poprom in česnom. Solato bomo preskočili, pa tatarca moram narediti, sem ga obljubila. Za desert pa že molim, da mi bo uspela Šikerjeva šarlota. Je namreč še nikoli nisem delala.

Vanja

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

23. dec 2009 22:59

Jaz bom pa napravila divji črni riž zmešanega z basmati rižem ter popečenim panirjem, vse z belim kuminom; ocvrte malancane (nosečniška muha), ocvrta piščančja prsa, samostanska pojedina (ne vem kako se še drugače imenuje, mešana kitajska zelenjava z tofujem v omaki), krompir v solati, francoska solata, motovilec, mešana z radičem, rukola. Za potem pa pikantne višnje v želeju ter čokoladna torta. Tako bo za vsakega tisto kar ima rad, pa še za ponoči bo, če bo sila terakota

Talija  

član od: 12.9.2005

sporočila: 171

24. dec 2009 11:00

Pri nas je bolj slavnostno božično kosilo, danes pa bom prpravila dagnje v buzari, ocvrte lignje (za hčerko) za predjed, nato pa še divjega zajca v omaki z zeliščnimi zdrobovimi kroglicami (recept v bazi), sladico pa že imam Čokoladno sadni kolač by Nigella Lawson. Pa francoska solata mora biti in rdeči radič s krompirjem. Lp Talija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti