Kam z mozzarello?

kuhalnica  

član od: 14.1.2003

sporočila: 10

10. mar 2003 13:57

Med najbolj vročimi recepti poišči recept Lazanja z mesno omako. Med plasti na mesno omako naloži mozzarello narezano na rezine, prelij z bešamelom, lazanje (kupi tiste, ki jih ni potrebno kuhati), itd. Na zadnjo plast na omako z bešamelom, pa najprej naloži na rezine narezan paradižnik, na njega pa še mozzarello...Odlično... lp,

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

12. mar 2003 14:58

joj, draga vesna g, zelo dolgo nisem bila na kulir. forumu in se oproščam, šele danes,šele danes !!!!! sem spet šla gor...zapišem recept, ni problem mozzrello narežemo na tanke rezine in jih razporedimo po krožniku, prelijemo s kislo smetano, ki jo poprej zmešamo, da je bolj tekoča, vse pošpricamo z sokom limone (količina po okusu, naj ne bo preveč, morda pol limone na en krožnik) pobrizgamo z oljčnim oljem, na majhno in tanko naežemo posušene čilije, ki smo jim prej odstranili semena, dodamo kaka zelišča, ki pašejo zraven - bazilika, origano, presodite sami... Ja, tudi sama delam limončelo po tem receptu, dodala bi še, da ga je treba hraniti v hladilniku in tudi servirati mrzlega, ... no, tile Italijani pa res znajo.

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

13. mar 2003 6:49

To z mozzarello in kislo smetano sem tudi jaz delala in so bili gosti navdušeni. Med zelišči, ki jih potreseš, je tudi majaron, postrežeš pa vse skupaj takole: popečeš kruhke (npr. ciabatta), jih dobro natreš s česnom, nanj položiš malo mozarrelle s smetano in na vrh položiš rezino paradižnika. Okusi se zelo skladajo, zato jed toplo priporočam, npr. kot predjed. Lena Vojnovič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti