Pomoč-kinder pingvin in želatina

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

tema odprta - 18. dec 2008 11:28 | ogledi: 5.306 | odgovori: 5

Pozdravljene izkušene gospodinje

Rabim vašo pomoč in sicer: na staro leto bom prvič delala KINDER PINGVIN 2. verzijo od avtorja PINA, kateri recept sem našla na »naši« kulinarični strani. In ker bom tudi prvič delala s želatino vas sprašujem:

-pri kremi piše da je potrebno želatino, zmešati s nekaj žlicami mleka, pustiti in nato vmešati v preostalo toplo mleko, da se rastopi…itd. Do tu vse lepo in prav.

Ampak mene pa zdaj zanima, (sem prebrala vaša mnenja pod tem receptom, in nikjer nisem zasledila), ker bi rada delala z želatino fix-kolikor mi je znano naj ne bi bilo potrebno pri tej želatini predhodno namakati ter segrevati samo siplješ v kremo ter zmešaš, ali moram uporabiti teh 3 dcl mleka, kot piše v receptu vseeno v kremo, čeprav bom delala s želatino fix ali pa se teh 3 dcl mleka nanaša na želatino, katero je potrebno namočiti?

Hvala za pomoč.

bisagolf

bluoka  

član od: 21.8.2007

sporočila: 42

18. dec 2008 12:09

Želatino Fix vmešaš v smetano in stepaš. Brez mleka seveda. bluoka

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

18. dec 2008 13:20

Hvala bluoka. bisagolf

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

18. dec 2008 14:39

Atina uporabim torej 4 vrečke za 1 liter smetane? Ti si tukaj uporabila mleko, za želatino. Zdaj pa res ne vem ali naj uporabim mleko na takšen način kot ti ali naj direktno želatino sipljem v smetano. Ne delam panike, ampak hočem, da mi uspe v prvo, saj imamo doma vsi radi pingvin rezine, kakršne se kupijo v trgovinah. Upam, da imajo vsaj približno takšen okus. V polovico kreme hočem zmešati malo kokosa. Kaj naj zdaj naredim z mlekom ali brez? Ali je odvisno od mene kako se odločim? Hočem, takšen postopek z želatino, da uspe še otroku, saj sem brala dosti mnenj z zvezi želatino in še izkušene gospodinje so imele težave. bisagolf

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. dec 2008 15:22

Na ovitku piše, za koliko tekočine je ena vrečka želatine fix in tega se drži. Za žlico ali dve razlike v količini ne bo panike. Pri želatini fix je pomembno to, da sladkor dodaš potem, ko želatino že vmešaš v kremo, tako vsaj piše na ovitku.

Sama delam večinoma še po starrem, z želatino v lističih ali prahu, s tole fix bolj poredko, čeprav se mi je kar obnesla, ko sem delala skutne kreme.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti