Kozica za rižoto

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

18. dec 2008 13:43

Nisem vsega brala, ma jaz kuham rižto v voku od tefala in sem ful zadovoljna z njim. to mi je za kuhanje najljubša posoda, ki delam notri zelenjavo, pa rižoto, pa kus kus,.... Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

neznan uporabnik

18. dec 2008 13:51

Sama sem pri taki in podobni posodi za kuhanje golaža in rižit ter podobna vedno skeptična koliko odšteti za posodo. Imam 20 let star komplet Lagostina posode, ki se še odlično drži, je bila pa pred temi davnimi leti presneto draga. Toda to je rost frei. Pri teflonskih in podobnih posodah pa sem pripravljena kupiti neko srednjo stvar in nikakor ne nekaj pregrešno dragega, ker se ta posoda drugače iztroši in prej ali slej pride čas, ko jo je potrebno zamenjati in to bistveno prej kot kakšno rost frei varjanto. Sama imam komplet alu glus (mislim da se tako napiše) posode, ki sem jo pred kakšnim letom kupila v Sparu in se še odlično drži. Seveda jo je potrebno pomivati ročno, kot vso tako posodo. Za mešanje pa obvezno uporabljam lesene kuhavnice. Za 3 kozice različnih velikosti in ponev + pokrovke sem takrat v akciji odštela cca 45 €. Ko bodo kozice fuč jih bom brez slabe vesti zavrgla in kupila nove in mislim da neki podoben komplet. Tudi sama sem že kupila tudi dražjo posodo vendar sem bila potem tudi razočarana, ker posoda ni vzdržala toliko več časa, kot je bila takrat dražja, pa čeprav sem z njo ravnala prav tako kot s cenejšo varjanto. Govorim seveda samo za tovrstno posodo. V njih kuham vse od mineštre, kjer malo popražim zelenjavo, do golaža, rižot, praženega krompirja, raznih omak kjer se praži zelenjava in meso - skratka vse tisto, kjer se rado kaj prismodi. Mislim da skoraj ni obroka, da ne bi uporabila vsaj ene od teh posod. Drugače pa kuham na steklokeramični plošči. l.p. tedi

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

18. dec 2008 14:08

tedi , tudi jaz imam to posodo iz Špara. Sem pa videla, da so imeli tudi lani akcijo. Moja je še iz tolarskih časov, stara kakih 5  let. Ostale posode od kompleta so še super, le ta tasrednje velikosti, ki jo res rabim non-stop je sfalila.Mogoče pa počakam na še kako akcijo in potem ostale šenkam.

sladkosnedko

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. dec 2008 5:10

kriznana je napisal/a:
Zakaj pa ne bi kupila kar tisti črne posode od proizvodnje Emo,ki je v celju.Imajo tudi svojo prodajalno,včasih se je tej posodi reklo eterna.Imajo jo tudi v Merkurju.Jaz jih imam kar nekaj in najraje delam z njimi.Res ,da so že stare vendar pa še zelo uporabne.Jih ne zamenjam za nobeno rostfraj posodo večkriznana

kriznana in Rada jem ( jaz tudi ),

jaz sem mislil, da sem jaz edini tak starokopitnež, ki uporablja in ima rad te posode, večina mojih posod je takih. Dobre so tudi za indukcijo, le če so stare in uporabljane na plinu, zna bit da imajo dno izkrivljeno noter in so mal slabše za keramiko in indukcijo.

Drugač, dobre so tudi rostfrei posode namenjene za indukcijo: imajo debelejše ( ravno ) dno in so naravnost ustvarjene za rižote ( tudi nekaj takih posod premorem ).

ežoj

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

19. dec 2008 10:21

Alugus z debelejšim dnom in teflonsko prevleko. Super za rižoto, de se ti "gor prime" moraš biti kar umetnik. Štiri posode s steklenimi pokrovkami so, če se dobro spomnim, reda 50+ EUR. Posoda sicer ni večna, sovraži kovinske vilice žlice, oprat jo je enostavno (kot v reklami za detergent )... Mi smo zadovoljni z njimi. lp Vlado Eh, je že Tedi isto napisala! Sporočilo je spremenil(a) Vlado dne 19. dec 2008 10:23:24

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. dec 2008 11:35

Zgolj kot zanimivost, v lucijskem Agrocentru ponujajo kotliček z namontiranim motorčkom, ki poganja nekakšno kuhalnico. Brzine so nastavljive. Primeren je zlasti za polento, da ni treba celo uro stati ob štedilniku, najbrž pride prav tudi za rižoto.Mene že nekaj časa mika, moti me le to, da je aluminijasti kotliček zelo tanek. Če ga katera ima, me zelo zanimajo izkušnje. 

Seveda to ne reši tvojega problema, saj najbrž želiš kompaktno posodo, primerno za vse načine priprave riža in ne samo za klasično rižoto. Priporočam ti Le Creuset, litoželezno posodo z emajlom. Uporabna je še za neštete druge jedi in praktično neuničljiva.

nola

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

19. dec 2008 16:55

Ežoj nisi starokopitnež.sem se teh posod navadla doma ,še iz časov .ko jih je še delala moja mama(zaposlena v bivšem Emu).Ampak so tak fine tud če kaj zažgeš,komot počohaš pa se nič ne pozna.Super zadeva res kriznana

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. dec 2008 18:19

Tisto črno Etherno, ki je bila takrat draga ko žefran, sem, pred. hmm, 40 leti ,skurila med kuhanjem češpljevih cmokov, ker sem se šla igrat na dvorišče, do petega nadstropja pa je bilo predaleč , da bi videla  dim.

Vem, da je še zdaj v kurniku, ker je kure niso mogle prevrniti. Po očetovi smrti so šle vse tri kokoši v prehransko verigo in bom z velikim veseljem spomin na mojo kuharsko pustolovščino vrgla v smeti. Ko se lotim tistega kurnika.

PS To posodo imajo tudi v Intersparu. In je primerna tudi  za indukcijo.

F r i n a

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

19. dec 2008 19:42

Sladkosnedko vedno sem kuhala rižoto v jenski posodi, dokler mi je ni nekega dne ..puf.. na miljon koščkov. Grrr. No potem sem si kupila posodo od Emo Celje taka malo ovalna, ćrna, na pokrovki ima "posodico"v katero daš vodo in je enkratna za praženje, kuhanje, pečenje. Ni stala 100 €, okrog 40 € pa. Imajo jo todi v Merkurju, pa ne znam prilepit linka, da bi ti pokazala slikco Lepo in radi se imejmo ursa40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti