Kozica za rižoto

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

tema odprta - 18. dec 2008 11:04 | ogledi: 3.757 | odgovori: 29

Pozdravljeni, imela sem super kozico za rižoto, tako težko črno z debelejšim dnom. Žal se mi je začela luščiti in je romala v smeti. Sedaj pa ne vem, kje naj kupim nekaj podobnega. Sem gledala v Merkurju pa so cene nad 100 Eur, kar se mi zdi res veliko. A mislite, da če toliko plačam je toliko tudi vredna ali se bo štorija z luščenjem ponovila? Hvala

sladkosnedko

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. dec 2008 11:16

Praviloma dobro posodje s tako ceno vsaj nekaj časa zdrži. Daj raje piši Dedku Mrazu.... Vendelina jr.

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

18. dec 2008 11:27

Zakaj pa ne bi kupila kar tisti črne posode od proizvodnje Emo,ki je v celju.Imajo tudi svojo prodajalno,včasih se je tej posodi reklo eterna.Imajo jo tudi v Merkurju.Jaz jih imam kar nekaj in najraje delam z njimi.Res ,da so že stare vendar pa še zelo uporabne.Jih ne zamenjam za nobeno rostfraj posodo več kriznana

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

18. dec 2008 11:52

Se strinjam s kriznano, te posode so večne. V industrijski prodajalni v Celju so najcenješe, pa veliko izbire imaš. RadaJem

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. dec 2008 12:12

Se moram dopolniti. Če je varianta, da kdo ravno ne ve, kaj naj ti podari, mu mirno reci, evo tista posoda v merkurju mi je okej in če jo slučajno dobim kot darilo, tega ne bom razumela kot sporočila, da je ženskam kuhinja edino področje, kjer se lahko gibajo.... Potem je še varianta, da si rečeš, okej, še nikoli nisem kupila ničesar dragega, česar v bistvu ne potrebujem in evo si bom pa tisto posodo in ker moram potem ta nakup malo opravičiti, se bom v naslednjem letu naručila delati več novih jedi, ker riž s svinjskim mesom in riž z grahom....in konec seznama, pa tudi ni za nikamor..... In če bo potem zadeva v funkciji in jo boš uporabila za odkrivanje novih rižot in ne samo to, tudi za odkrivanje drugih zadev, potem si tisto kupi. Hočem reči, če bo tista posoda v tebi vzpodbudila poriv za kakšnim kulinaričnim presežkom in če boš svoje kuhanje resno izboljšala, potem je 100 EUR okej. Za riž s svinjskim mesom in zalito z nedoločljivo juho in potem to kuhamo, dokler riž ni razkuha, je pa dober čisto vsak pisker, ki jima na dnu luknje..... Vendelina jr.

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

18. dec 2008 12:25

Kako pa veš, da sladkosnedko ni fantastična kuharica? s0ncek*

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

18. dec 2008 12:33

:) pa zakaj misliš, da se mi kozica lušči. Kuham 100 na uro in še dobro povrhu. Rižote s svinjskim mesom pa ne delam nikoli, vsake toliko s klobaso, to je od svinjskega pa tudi vse.

sladkosnedko

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

18. dec 2008 12:41

Evo, sem pa vedela ;) s0ncek*

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. dec 2008 12:42

Soncek, pozorno branje pokaže, da se poigravam z variantami. Tista What if situacija. Če je to, potem sledi to..... Če pa je tako, potem sledi tako..... Oziroma gre za opis oroidja za odločanje. In te variante so čisto uporabne ne glede na to, kako je nekdo dober, odličen, začetnik, zanič ali pa ka petega od kuharja. Ker tudi najboljšega do fantastičnega kuharja lahko nova posoda spodbudi do novega nivoja, ma rne? O kuhanju kolegice sladkosnedko ne vem dosti. Sem pogledala, če je med favoriti kak njen recept, pa ni (receptov ne favoriziram po avtorjih, temveč po tem, če me pritegnejo). Ampak iz tega dejstva (da nimam njenih receptov) se ne da izvesti nobenega dodatnega sklepa, ki bi kakorkoli govoril o njenih kuharskih veščinah. Skratka, treba je pozorno brati. In BTW, soncek, a imaš ti kakšno mnenje o zadevni posodi? Vendelina jr.

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

18. dec 2008 12:45

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1292

Glej, tukaj je bilo že nekaj govora o tem. Odkar sem "prešaltala" na indukcijo najbolj pogrešam  prav Julienne posodi. Imela sem tako fino kozico in zares veliko ponev. Skorajda ni bilo kosila, da ju ne bi uporabila.

barbara9

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

18. dec 2008 12:56

Vandelina jr. pa saj se hecamo, hvala za informacije iz prve roke. Seveda lahko pišem DM-ju, samopomoje je v recesiji tudi on:)

Hvala

sladkosnedko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti