Serviet tehnika

pandapanda  

član od: 24.11.2007

sporočila: 102

tema odprta - 18. dec 2008 10:45 | ogledi: 4.640 | odgovori: 8

jaz bi pa želela oblepiti škatlo z serveti.

Ali mi lahko katera razloži postopek serviet tehnike?

Mislim da je potrebno po slikici polakirati, pa ne vem ali samo del slikice ki bi jo uporabila ali celo škatlo.

Idejo sem dobila da bi navadno papirnato vrečko opremila z prazničnim motivom-servietom.

res hvala

pandapanda

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

18. dec 2008 10:55

Iz prtička (servete) izrežeš poljubni motiv. Prtiček je običajno v treh slojih. Ti potrebuješ samo zgornjega, potiskanega!

Ta motiv položiš na škatlo in s čopičem naneseš akrilni lak od sredine prtiča navzven. Z akrilnim lakom moraš prekrit vse, drugače se bo prtiček trgal. Ko končaš, pustiš, da se lak dobro strdi.

Upam, da ti je jasno. Če ni, vprašaj

Lp

MM

pandapanda  

član od: 24.11.2007

sporočila: 102

18. dec 2008 11:59

morska medvedka, hvala. Danes se lotim izdelovanja. A potem pa moram še celo škatlo polakitati, tako da ne bo razlike, ker se potem lepo sveti?? Hvala pandapanda

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

18. dec 2008 13:27

ali pa pogledaš na Otok zakladov in prebereš vse in še malo če pa boš servetkala samo papirnato vrečko,lahko uporabiš kar razredčen mekol(z vodo)ali pa uporabiš medij za servetno tehniko. Lak ti bo vrečko verjettno naredil preveč trdo anaeva

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

18. dec 2008 13:32

pandapanda: z vrečkami res nimam izkušenj. Škatle pa sem že krasila s to tehniko. Če kupiš mat lak, se ne sveti in tako ni treba cele škatle prelakirat.

MM

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

18. dec 2008 19:17

Mene pa zanima, če lahko steklo in keramiko oblečeno v servete pomivaš na roke? londonska rezina

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. dec 2008 19:32

vse podatke izveš na forumu otok zakladov. tud maš fuuul izdelkov, ki jih lepijo forumašice. http://otokzakladov.mojforum.si/ veselo ustvarjanje! bannanna_v_slo ;)

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. dec 2008 19:48

sam dont blame me, ko boš celo noč za računalnikom ;) hihi bannanna_v_slo ;)

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

19. dec 2008 10:47

Jaz letos na veliko servetkam za darila, od škatel za čevlje do prozornih krožnikov iz Ikeje. Probala sem vse možne tehnike in se najbolje obnese Tessarol akrilni la, svetleč (na vodni osnovi). Na spodnjo stran krožnika položim zgornjo plast serviete in nanašam lak s prstom od sredine navzven (če nanašam s čopičem, se trga, ker nimam nekega občutka), potem, ko se to posuši, nalepim še na koščke natrgan rižev papir. Še pred tem pa z jupolom pobarvam motiv s spodnje strani, ker je servieta prozorna in se drugače skoraj ne vidi. Kar se tiče škatel za čevlje, pa jih najprej pobarvam z jupolom (z gobico) ene trikrat, da je čisto bela, potem lepim serviete kot pri krožnikih in na koncu še celo škatlo prelakiram. Škatle so potem lepo svetleče in trde, tako da se splača potrudit. 

Tessarol in Jupol uporabljam zato, ker ga porabim v velikih količinah in bi po moje lepila za servetno porabila samo letos za kakšnih 50€, velika piksna Tessarola pa stane ok.7€. 

Bom pokazala izdelke, samo da jih poslikam.

lp Saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti