Postni čas

ladybird  

član od: 17.2.2002

sporočila: 54

tema odprta - 6. mar 2003 9:05 | ogledi: 2.338 | odgovori: 4

V tem postnem času bi rada pripravila čimveč jedi brez mesa. Problem je v tem, ker moški del naše družine obožuje meso, tako da je meso skoraj dnevno na jedilniku.

Če pozna kdo kakšne dobre brezmesne jedi, prosim, na pomoč.

Pa tudi, če ima kdo kakšen recept za sojin namaz se priporočam. Enega sem našla med recepti, pa mi ni najbolj všeč.

LP

Damjana

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

6. mar 2003 9:52

Jaz sojin namaz pripravim tako, da kuhana sojina zrna (nekaj pesti) zmikskam skupaj z žlico jogurta, žlico kisle smetane, žlico masla, malo limoninega soka, malo zenfa (ne preveč, da ne prevzame okusa), strokom česna, peteršiljem, poprom in soljo. Dodajanje začimb je stvar okusa, zato lahko uporabite tudi začimbe kot so čebula, drobnjak, zelena, bazilika,... Jogurta, smetane in masla uporabim toliko, kolikor je potrebno, da je jed mazava. Včasih namazu dodam tudi kuhan rumenjak. Lep pozdrav.

ladybird  

član od: 17.2.2002

sporočila: 54

6. mar 2003 10:14

Hvala, bom še danes preizkusila! LP Damjana

Berni  

član od: 2.7.2002

sporočila: 55

6. mar 2003 14:11

Pri nas imamo zelo radi zeljno pito, pa zeljni zavitek s šampinjoni, različne narastke iz testenin in zelenjave, v bazi je tudi recept za čebulno pito, ki se jo spravljam narediti. Mislim da je vse to kar nasitno, pa še kakšno sladico za povrhu pa bodo tudi moški zadovoljni. LP Sporočilo je spremenil(a) Berni dne 06. mar 2003 14:12:23

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

7. mar 2003 8:49

Nekaj idej: - kaneloni s spinacnim nadevom - zelenjavna pita s sirom - slana torta z buckami, sirom in smetano - zelenjavna rizota - pa ribe vseh vrst in oblik na 100 in en nacin. Poskusi! ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti