Grisini

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

18. dec 2008 14:34

V sredino krožnika daš kupček oliv in nanj v krogu nasloniš grisine. Tako ni bojazni, da bi bil kdo v dilemi, kaj pojest in kaj gledat. Na drug krožnik pa namesto oliv daš na kocke narezano mozzarello in (češnjev) paradižnik, ker običajno v večji družbi niso vsi ljubitelji oliv. Ali pa melono. Grejo pa grisini v promet tudi z dimljenim lososom.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. dec 2008 15:42

matilda je napisal/a:
P.s.: a ima kdo kakšno idejo še za dva servirna pladnja na stojalu, kjer prižgeš svečko spodaj ali mogoče za namizni žar, prav tako na svečko?? matilda
Matilda, a to misliš pladenj in spodaj grelec - tako kot imajo keteringi - ker te stvari so včasih prodajali v Grosupljem, tam kjer so delali opremo za gostinstvo. Ozrioma, naredi se skrajno naivno in blond in pokliči Jezerška in ga vprašaj, kje kupuje posodo - jaz bi tako naredila. Vendelina jr.

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

18. dec 2008 16:19

No, lahko jih pa enostavno zložiš na krožnik - že slišano /tipkano - zraven pa pol melone, v katere okrogli del napičiš na nabodalcih ali zobotrebcih nataknjene olive, grozdje,  mozzarelice ( tiste tamale), če imaš nožek za kroglice, pa še kroglice melone.

Lahko jih pa zložiš v kakšen keramičen ali glinen etno lonček. Tudi lepo.

Sicer pa tam, kjer Jezeršek nabavlja inventar, ne vem, če lahko dobiš tudi samo en krožnik. Vem, da je pred 10+ leti nabavljal tudi v Fiducci ( nevem če sem prav napisal), pa ne vem , če še obstaja, nekje blizu Roške v Lj je bila trgovina.

strippy

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. dec 2008 16:43

Trgovina še obstaja in sicer v Šiški, za bencinsko črpalko. Tam blizu je tudi Avtotehna, če ti to kaj pomaga. Pladne swm pa videla pred kakimi tremi tedni v Lesnini na Brdu. Bili so prav taki kot jih omenjaš, s stojalom, svečko, v dveh velikostih, če se ne motim. Cene pa nimam več v glavi. lp Vesna

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. dec 2008 17:02

Vendelina jr. je napisal/a:
matilda je napisal/a:
P.s.: a ima kdo kakšno idejo še za dva servirna pladnja na stojalu, kjer prižgeš svečko spodaj ali mogoče za namizni žar, prav tako na svečko?? matilda
Matilda, a to misliš pladenj in spodaj grelec - tako kot imajo keteringi - ker te stvari so včasih prodajali v Grosupljem, tam kjer so delali opremo za gostinstvo. Ozrioma, naredi se skrajno naivno in blond in pokliči Jezerška in ga vprašaj, kje kupuje posodo - jaz bi tako naredila. Vendelina jr.
Ne smo se narobe razumeli, sem pisala o tem, da bom naredila grisine, da porabim pladnje, ki sem jih dobila. Imam pa tisti dva krožnika z grelcem in žar, ki so še v original embalaži. Jih kar ne znam uporabljat, pri nas pojemo, ko je še toplo... matilda

Iskra  

član od: 15.3.2008

sporočila: 90

18. dec 2008 23:37

Hvala vsem za ideje! Jih bom uporabila! Iskra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti